Zprávy


10. listopadu 2014

Politika

Redaktor: ld

Aktualita

Zakázka byla předražená desetkrát. Přesto sněmovna poslankyni nevydala

Unikne trestu?

Sněmovna dnes nevydala poslankyni Zuzanu Kailovou (ČSSD) k trestnímu stíhání. Policie ji chtěla obvinit jako ústeckou radní v souvislosti s projektem vítání občánků. Někteří zákonodárci kritizovali, že policie se nyní podle nich zaměřila na obecní politiky.

Pro vydání hlasovalo 42 ze 173 přítomných poslanců, 81 jich bylo proti. Kailovou budou moci policisté případně stíhat až potom, co jí skončí poslanecký mandát.

Policie podezírá poslankyni stejně jako další dva členy vedení města z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Policisté podle zpravodaje Matěje Fichtnera (ANO) uvedli, že zakázka na projekt za více než pět milionů korun odporovala požadavku na hospodárnost a byla zbytečná. Organizační část projektu prý mohlo zajistit město svými pracovníky, medializaci nepotřeboval.


Kailová označila obvinění za absurdní, vítání občánků pokládá za velkou společenskou událost a nejúspěšnější projekt v Ústí. Byl podle ní řádně schválen. Poslankyně se pozastavila nad tím, že z deseti radních, kteří projekt schválili, se policie zaměřila jen na tři, a to navíc pět měsíců před komunálními volbami.


"Trestní oznámení se stává nejlevnější formou předvolební kampaně," řekla Kailová. Podal jej krajský zastupitel Jaroslav Achab Haidler (PRO!Kraj). Policie by podle Kailové neměla zasahovat do demokratických principů.


Poslanci v poslední době naopak vydali například Davida Ratha kvůli korupci, Bohuslava Svobodu kvůli opencard nebo Romana Pekárka rovněž kvůli korupci. Pekárek jako jediný z této trojice je už odsouzený a sedí ve vězení.

tn.cz / ČTK


Přečtení článku: 32224x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

24.11.2016, 09:30   10 důvodů, proč by Hillary Clintonová neměla být příští americkou prezidentkou
31.03.2015, 16:14   Co dělat s „pseudosamoživitelkami“?
23.02.2015, 17:48   V Thajsku obžalovali bývalou premiérku, hrozí jí až deset let
29.12.2014, 13:34   Chovanec (ČSSD): Bez žen žádné miliony
15.11.2014, 11:57   V ČR vládnou feministky. Normální muž zastání nemá


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.