Zprávy


13. dubna 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

O výživném na Výživném

Tematika výživného na děti byla oživená nedávným návrhem ministryně Kovářové, stanovovat výživné vždy jako určité procento z platu rodiče. Zeptali jsme se, co si o tomto návrhu myslí zakladatel specializovaného webu Výživné (www.vyzivne.info) Aleš Hodina.

Diskuse ke článku (5)

Pokračování článku


08. dubna 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Feministky popírají ženství!

Je to vlastně paradox, ale jsem naprosto přesvědčen, že fundamentalistické feministky svými fanatickými excesy naprosto úmyslně ničí představu ženské něhy, křehkosti, lásky a krásy. Představu ženy jako matky, ženy jako dcery Matky Země a zcela přirozeně ženy jako partnerky muže, nebo chcete-li, jako samičky samce jednoho z živočišných druhů, protože nic víc zde nejsme. A tím se dopouštějí velezrady na ženě!

Diskuse ke článku (17)

Pokračování článku


01. dubna 2010

Žena & Muž

Redaktor: vikki

Aktualita

Svět podle šovinisty: Padesátnice by neměly dělat drahoty

KOČIČKOVÁ VS S. HAUSMANN

Chtěli jsme proti Josefu Hausmannovi, autoru knih o mužském šovinismu, posadit ženu, která by s ním pár hodin věcně diskutovala a třeba se i pohádala. Zpěvačka a moderátorka Ester Kočičková, kterou mnozí považují za feministku, bez okolků kývla. „Aspoň bude sranda,“ řekla.

Diskuse ke článku (25)

Pokračování článku


31. března 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

DNA – pro vrahy ano, pro „doroty“ nikoliv?

Až 33% - to je přibližný odhad počtu mužů, kteří vychovávají cizí dítě. V České republice rozvířila hladinu další z podivných „spravedlností“ našich zákonů. Stát se staví na stranu žen, které podstrčily do rodiny tzv. kukaččí dítě.

Diskuse ke článku (131)

Pokračování článku


29. března 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Diskriminace žen při testech léků

Ženy se účastní testování léků mnohem méně než muži. Také v laboratorních experimentech na zvířatech se mnohem častěji používají samci než samice. To může výsledky experimentů i testů významně zkreslit.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


19. března 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Ženy jsou lepší šéfové, ale šéfuje jich málo. I v Česku

Například Deutsche Telekom se kvóty zavést rozhodl a do roku 2015 chce mít ve vysokém a středním managementu 30 procent žen. Dosáhnout toho chce například možností částečných úvazků na vedoucích pozicích, flexibilní pracovní dobou, i nabídkou péče o děti, která by měla nadaným manažerkám kombinaci pracovního a soukromého života usnadnit.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


18. března 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Ženy mají navrch

Osm let po tom, co norská vláda schválila zákon o povinném 40% zastoupení žen ve všech představenstvech společností, se Nicola Clarková z listu International Herald Tribune dívá na snahy o genderovou rovnoprávnost v jiných evropských zemích, kde vlády o podobných legislativách uvažují.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


15. března 2010

Žena & Muž

Redaktor: PeP

Aktualita

Sexistická diskriminace žen ve vědě?

Fakta v USA říkají, že převaha mužů nad ženami je ve vědě a technice skutečně zřetelná, zejména v matematice a fyzice. V různých testech matematických schopností většinou výše skórují muži než ženy.

Diskuse ke článku (114)

Pokračování článku


Strana:  19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.