Zprávy


25. května 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Matka protrhla dceři blánu a obvinila otce ze znásilnění

Senát Krajského soudu zrušil v Plzni zprostil obžaloby muže, kterého jeho bývalá žena obvinila ze znásilnění jejich 6leté dcery. Zachránilo ho náhlé úmrtí soudce.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


20. května 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Nová tabulka výživného: z bláta do louže

18.5.2010 představila ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová finální verzi doporučující tabulky pro stanovení výše výživného. Cílem materiálu, který bude rozeslán jednotlivým soudům, má být sjednocení rozhodování soudů v otázkách výživného.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


14. května 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Britka se bála, že nedostane od matky bonbony. Vymyslela si tedy znásilnění

Londýnský soud řeší případ osmileté dívky, kterou měli loni v říjnu znásilnit dva teprve desetiletí chlapci. Ve čtvrtek ale malá Britka otočila a řekla, že si zneužití vymyslela. S chlapci se prý svlékla a pak se bála matčiny reakce a toho, že za své chování nedostane bonbony, píše server telegraph.co.uk

Diskuse ke článku (13)

Pokračování článku


13. května 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Vyhazov za geny

Pamela Finková z Connecticutu má poměrně slušnou naději, že se její jméno stane v americkém právu pojmem. Tato 39letá žena podala na svého bývalého zaměstnavatele stížnost kvůli nezákonné výpovědi. Její příčinou byla, alespoň podle Finkové, její geneticky daná náchylnost k rakovině prsu. Poprvé se tak patrně dočká užití v praxi zákon o genetické diskriminaci.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


04. května 2010

Žena & Muž

Redaktor: PeP

Aktualita

Otcové, kteří jsou u porodu, více pomáhají při péči o dítě

Táto, jak na to - tak se jmenuje projekt ministerstva práce a sociálních věcí. Jeho cílem je oslovit otce, aby se zapojovali do péče o své děti, ale také zaměstnavatele, aby takový zájem akceptovali. Součástí projektu byl i průzkum, jak se čeští otcové o své děti starají.

Diskuse ke článku (28)

Pokračování článku


29. dubna 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma:

Vyšší alimenty

Pozvání do studia přijali: ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a zástupce Českého svazu mužů JUDr. Oldřich Voženílek.

Diskuse ke článku (25)

Pokračování článku


28. dubna 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Nebojte se otcovské dovolené, vyzývá muže nová kampaň

Moderních otců, kteří chtějí trávit více času s dětmi a neberou péči o ně jen jako ženskou záležitost, přibývá. Ministerstvo práce a sociálních věcí na jejich podporu spouští kampaň "Táto, jak na to?". Součástí kampaně za aktivní otcovství bude i debata o otcovské dovolené.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


21. dubna 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Student na konzervatoři musí dostávat výživné, rozhodl soud

Ústavní soud (ÚS) v nezvyklém sporu o výživné vyhověl Janu Linhartovi, který chtěl po maturitě studovat ještě konzervatoř. Otec ale odmítl dále platit výživné a Městský soud v Praze jej této povinnosti zprostil.

Diskuse ke článku (11)

Pokračování článku


Strana:  18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.