Zprávy


23. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Konečně někdo dostal rozum, když ne samy rodičky…

Země premiéra Berlusconiho mě poprvé velmi pozitivně překvapila, jak vnímá problém požívání alkoholu těhotnými ženami. Metodou šoku nyní upozornila italské ženy, že když těhotné pijí alkohol, vstřebává jej i jejich plod, pro který to může mít katastrofální následky.

Diskuse ke článku (11)

Pokračování článku


18. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: vikki

Aktualita

Nizozemské úřady práce pomáhají nezaměstnaným ženám najít bohaté ženichy

Být svobodná a bez práce nemusí být zásadní problém, ale naopak velká výhoda. Nizozemské úřady práce totiž zavedly novou službu pro svobodné a nezaměstnané ženy.

Diskuse ke článku (22)

Pokračování článku


15. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Američané pošilhávají po mateřské pro táty

Chlap na mateřské. Rarita? Ne tak ve Švédsku, konstatuje závistivě reportáž v dnešním vydání listu The New York Times nazvaná "In Sweden, the Men Can Have It All" (Ve Švédsku, tam můžou mít chlapi všechno).

Diskuse ke článku (20)

Pokračování článku


14. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Republikáni sází na milionářky.

Vyšlou je do podzimních voleb.

Bohaté podnikatelky a hvězdy manažerského nebe. Právě toho chtějí využít republikáni krachující Kalifornie, kteří poslali Meg Whitmanovou a Carly Fiorinovou do podzimních bojů o post guvernéra a senátora. Navíc je to vůbec poprvé, kdy ze svých řad zvolili dvě ženy.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


10. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Povinná striedavá starostlivosť oslobodí deti od sporov rodičov

Na Slovensku vstúpi od prvého júla do platnosti novela zákona o rodine, ktorá zavádza do praxe aj na Slovensku striedavú osobnú starostlivosť. Znamená to zásadnú zmenu v porozvodovom konaní pred súdom. Doteraz aplikované "párnovíkendovstvo" zdedené ešte z čias komunizmu končí a zabezpečuje aj na Slovensku rozšírený styk s dieťaťom.

Diskuse ke článku (39)

Pokračování článku


08. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

JE PLATOVÁ DISKRIMINACE PODLE POHLAVÍ MÝTUS?

Christina Hoff Sommersová je nejvýznamnější současnou autorkou, která se zabývá postavením ženy a moderním feminismem a zároveň není placená ze státních peněz.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


02. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Nový trestní zákoník zvýšil tresty pro neplatiče výživného

Neplatiče výživného obvykle pronásleduje exekuce (tedy nucený výkon soudního rozhodnutí ukládajícího povinnost platit alimenty v určité výši), iniciovaná věřitelem, tedy zpravidla (nejčastěji) druhým rodičem, zastupujícím dítě, kterému mají být alimenty placeny. Ovšem dlužník - neplatič výživného může být také trestně stíhán

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


01. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: PeP

Aktualita

Hostka, chirurgyně. Nová slova z genderové příručky štvou odborníky

Jazykovědci se naštvali na ministerstvo školství, které už několik měsíců nechává na svém webu viset podle nich závadnou genderovou příručku. Ta přináší do češtiny slova jako hostka nebo pediatra. Podle autorek totiž čeština diskriminuje ženy.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


Strana:  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.