Zprávy


03. srpna 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Z obecních rozpočtů čerpají nejvíce peněz muži, ukázal průzkum

Většinu peněz z obecních rozpočtů získávají muži, ženám se z veřejných prostředků většinou daří ukrojit jen zlomek. To jsou výsledky průzkumu Fóra padesát procent, které se snaží ve společnosti prosazovat rovné příležitosti mužů a žen. Smysl podobného výzkumu ale zpochybňují někteří sociologové.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


29. července 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Ústavní soud usnadnil otcům "kukaččích" dětí popření rodičovství

Soudci zrušili šestiměsíční lhůtu pro popření otcovství. Podnětem k tomu byla stížnost nevlastního otce, který se marně pokoušel popřít svoje otcovství. Zdeněk Slavík z Jihlavska navrhoval zrušit problematickou větu zákona o rodině, která šestiměsíční lhůtu na popření otcovství stanovovala.

Diskuse ke článku (54)

Pokračování článku


28. července 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Hlídejte si sperma

Ještě nedávno museli platit výživné i muži, kteří nebyli biologickými otci "svých" dětí. Test DNA jejich otcovství vylučující soudy nezajímal, uplynula totiž již šestiměsíční lhůta od narození dítěte, po kterou bylo popření otcovství možné. Ústavní soud před několika dny tuto lhůtu zrušil a zákonodárcům vrátil zákon k přepracování.

Diskuse ke článku (46)

Pokračování článku


03. července 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Střídavá péče na Slovensku a v Čechách

Od dnešního dne mají slovenské děti naději na lepší život po rozvodu rodičů. V platnost vstupuje zákon o střídavé péči. Je to forma péče, kdy dítě tráví stejný díl času střídavě s otcem i matkou.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


03. července 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Na Slovensku platí striedavá starostlivosť o deti po rozvode

Systém striedavej starostlivosti o deti po rozvode rodičov je od dnešného dňa novým prvkom v praxi slovenských súdov. Do účinnosti totiž vošla novela zákona o rodine, ktorú koncom apríla schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


29. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: VaS

Aktualita

Odobratý vodičák pre výživné?

Dobré riešenie, tvrdia exekútori

Už rok môžu exekútori tým, čo neplatia výživné, zadržať vodičský preukaz. Ale hoci exekútori si túto možnosť pochvaľujú, na základe 979 exekučných príkazov doteraz zadržali len 255 preukazov priamo pri exekúcií a 127 neskôr.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


25. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Děti nemusí znamenat konec kariéry

Zatímco v Nizozemsku pracuje na částečný pracovní úvazek 34,5 % zaměstnanců, v České republice poskytují firmy tuto možnost pouze 3,5 % lidí. V zemích Evropské unie tak v průměru pracuje téměř třetina žen a každý dvanáctý muž, v Česku je to jen devět procent žen a pouze každý padesátý muž.

Diskuse ke článku (103)

Pokračování článku


25. června 2010

Žena & Muž

Redaktor: KaH

Aktualita

Jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou „dovolenou“?

Prvních 28 týdnů dostává matka peněžitou pomoc v mateřství (PPM), která se vyplácí z nemocenského pojištění a činí 70 % denního vyměřovacího základu (vypočítává se z příjmů za předchozích 12 kalendářních měsíců).

Diskuse ke článku (40)

Pokračování článku


Strana:  16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.