Zprávy


31. prosince 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Proč musíme ženám pořád ustupovat?

V situacích rozhodování, zda upřednostnit muže, nebo ženu, na nás všechny muže (nikoli jen soudce) začne naléhat vnitřní hlas: „Pomoz ženě, nenech ji trpět, hlavně jí se nesmí nic stát“.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


25. prosince 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Když kvóty pro ženy, tak i pro muže!

Je s podivem, jak velký prostor dostávají v poslední době v mediích hlasy bojující za zvýhodňování žen při obsazování vedoucích pozic ve firmách a státní správě. Stále slyšíme to stejné.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


18. prosince 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Ledy praskají

Fenomén střídavé péče nabírá na síle v celé Evropě. Asi nikoho nepřekvapí, že střídavka už je velmi rozšířená v Německu nebo skandinávských zemích. Už se hodně na těchto stránkách psalo o tom, jak se v poslední době šíří na SLOVENSKU. Je vidět, že ani země se silnou katolickou tradicí nejsou imunní vůči moderním trendům a volání otců po rovnoprávnosti s matkami. Pozitivní zpráva přišla v posledních týdnech i z pevnosti radikálního feminacismu, ze Španělska. I v této zemi, jež dosud praktikuje drsnou diskriminaci podle pohlaví, se našel otec - který se nechtěl smířit s tím, že nemůže mít děti ve střídavé péči pouze proto, že to nechce jejich matka ani kolizní opatrovník.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


03. listopadu 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Muži jsou na tom hůře

Nadržování ženám a společenská diskriminace mužů

Varšava - Muži přistupují na faustovskou transakci: zříkají se roků života za iluzi moci, napsal před několika lety polský list Gazeta Wyborcza. Začneme samozřejmostí. Muži se dožívají nižšího věku. Spolužačky je přežijí v průměru o osm let. Muži neumírají dříve vinou evoluční chyby, ale protože ve zdánlivě patriarchální kultuře se mužský život méně cení. Kratší žití je důsledek sociálních norem, které utlačují muže.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


18. července 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Glosa

Role muže a ženy v rodině

Bylo by velkou chybou domnívat se, že otázka rozdělení domácích prací mezi mužem a ženou je výrazem jejich přirozených rolí v rodině. Stejně tak bychom mohli říci, že účelem hierarchického řádu na lodi je ustanovit, kdo z posádky bude mýt palubu, kdo vařit a kdo se držet kormidla. Smyslem lodní plavby ovšem není čistá paluba, chutná strava pro námořníky, nebo bezpečné klouzání po vlnách. Každá loď má svůj cíl jako celek, dopravit náklad do přístavu, vyhrát bitvu v rámci válečné flotily, či podobný vyšší úkol, pro nějž byla vyslána na moře.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


17. července 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Sluch ženy funguje nejlépe při pomlouvání a drbání

Podle vědců ženy skutečně slyší nejlépe při pomlouvání. Jejich mozek má tendenci diskriminovat určité sluchové informace na úkor jiných. A právě při pomlouvání, sluchový systém funguje na jedničku, protože se mozek maximálně soustředí. Jindy ale taková drbna může vypadat pěkně nahluchle či nepřítomně.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


15. července 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Slovenka bodla partnerovi nůž do srdce. Pak tvrdila, že se zabil sám

Dvaadvacetiletá Slovenka z Košic zabila v sobotu večer svého partnera poté, co mezi nimi došlo k ostré hádce. Bodnou ranou do hrudníku tak připravila své osmiměsíční dítě o otce. Ženě hrozí 20 až 25 let vězení.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


12. července 2012

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Britka po hádce zapálila přítele, soudí ji za vraždu

Soud v Manchesteru začal projednávat případ mimořádně brutální vraždy. Helen Greenová (43) byla obžalována za to, že v únoru zabila svého přítele Roberta McAleese, když ho v hádce polila lakovým benzínem a zapálila. McAlees zemřel v bolestech, měl popáleniny na 90 procentech těla. Obvinění z vraždy žena popírá, uvedl list Daily Mail.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


Strana:  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.