Zprávy


27. března 2009

Politika

Redaktor: jjj

Aktualita

Otevřený dopis Vladimíru Špidlovi

MANNdat

Přesto, že i v Německu jsou odpovědná ministerstva obsazená feministkami, které se snaží, aby se zkoumalo jen to správné a výsledky za každou cenu potvrzovaly jejich zvrhlé teorie, kus po kuse vycházejí na světlo údaje, které boří jeden feministický mýt za druhým.
Komisař Špidla musí proto počítat - když už přebírá feministický newspeak - s tím, že bude konfrontován se skutečnými fakty. Odpoví v newseaku, že logika je patriarchální konstrukt?

Diskuse ke článku (12)

Pokračování článku


20. března 2009

Politika

Redaktor: RoV

Aktualita

Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb

prezentoval na jednání Komise OSN pro postavení žen stanovisko EU

Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb byl jedním z řečníků zahajujících 53. zasedání Komise OSN pro postavení žen v sídle OSN v New Yorku. Přednesl společné prohlášení Evropské unie, na němž se shodlo všech 27 členských států.

Diskuse ke článku (26)

Pokračování článku


19. března 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

„Ochrana dětí a ostatních zranitelných obětí v trestním řízení"

Ministr spravedlnosti Pospíšil se zasazuje o zlepšení ochrany dětí v trestním řízení na české i evropské úrovni. Odborníci na trestní právo z celé Evropské unie jednají v Praze o soudních výsleších dětí a dalších zranitelných obětí, přípustnosti jejich svědectví a dalších otázkách, které by mohly ovlivnit i podobu nového českého trestního řádu.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


13. března 2009

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Kocábova kampaň proti „fackování“ dětí bude stát 10 milionů

Začátkem dubna odstartuje národní kampaň Stop násilí na dětech. Za deset milionů korun má pomoci odstranit tělesné tresty z arzenálu výchovných prostředků českých rodičů.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


10. března 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

EU zahajuje kampaň proti rozdílům v odměňování žen a mužů

Evropská komise dnes zahájila celoevropskou kampaň, která by měla přispět k odstranění rozdílů v odměňování žen a mužů. V rámci hospodářství EU vydělávají ženy průměrně o 17,4 % méně než muži.

Diskuse ke článku (10)

Pokračování článku


10. března 2009

Politika

Redaktor: ker

Aktualita

Evropská komise zahajuje kampaň proti rozdílům v odměňování žen a mužů

Evropská komise (EK) zahájila kampaň proti rozdílům v odměňování žen a mužů. Uvedla to v úterý ve své zprávě. Kampaň zahájila při příležitosti Mezinárodního dne žen (8. března). Vychází z jednoduchých zásad „stejný plat za práci stejné hodnoty“, jejím účelem je informovat o rozdílech v odměňování, jejich příčinách a možných řešeních.

Diskuse ke článku (11)

Pokračování článku


10. března 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Rovnost mezi ženami a muži je důležitá pro harmonický rozvoj každé společnosti

Na jednání Komise OSN pro postavení žen podpořila Evropská unie význam sdílení odpovědnosti mezi ženami a muži. Stanovisko EU vyjádřil v OSN ministr vlády ČR Michael Kocáb.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


04. března 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Kto nebude platiť výživné, príde o vodičák

Kto neplatí alimenty, príde o vodičák. Rozhodli o tom poslanci. Trest bude platiť bez rozdielu - aj pre vodičov z povolania. Exekútori nový bič proti neplatičom vítajú. Práca však pribudne policajtom.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


Strana:  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.