Zprávy


30. června 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Vláda odmítla Nečasův prorodinný balíček, zatížil by rozpočet

Vláda odmítla takzvaný prorodinný balíček, který počítal se zavedením týdenní otcovské dovolené, vzájemné rodičovské výpomoci při hlídání dětí a firemních školek. Zavedení těchto změn by za současné hospodářské krize příliš zatížilo státní rozpočet, zdůvodnil po jednání vlády řekl premiér Jan Fischer.

Diskuse ke článku (32)

Pokračování článku


19. června 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Rovnost žen a mužů v době krize

Podle studie EU by recese mohla ohrozit více pracující ženy než muže, což by jen podtrhlo přetrvávající rozdíly mezi oběma pohlavími na evropském trhu práce.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


18. června 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Sněmovna schválila antidiskriminační zákon

Sněmovna po více než roce přehlasovala veto prezidenta Václava Klause a schválila dnes antidiskriminační zákon. Podpořilo jej 118 poslanců, proti bylo 16. Bez antidiskriminační legislativy by Česku hrozily vysoké pokuty od Evropské unie. Zákon vymezuje právo na rovné zacházení a zakazuje diskriminaci například v přístupu k zaměstnání, podnikání, vzdělání či zdravotní péči.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


10. června 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Kabinet nesouhlasil s návrhem ČSSD na minimální výživné

Ministři v pondělí odmítli návrh ČSSD na zavedení minimální výše výživného. Nejnižší sazba alimentů by podle návrhu zákona byla 1400 korun, nejvyšší 13 200 korun.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


08. června 2009

Politika

Redaktor: ker

Aktualita

Vláda posoudí návrh ČSSD na úpravu výživného

Kabinet Jana Fischera projedná v pondělí návrh sociálnědemokratických poslanců na úpravu výživného. Podle něj by mohl za dlužné rodiče v některých případech platil stát, každé dítě rozvedených rodičů by mělo mít nárok na minimální alimenty.

Diskuse ke článku (68)

Pokračování článku


29. května 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Podnikatelé EU vyzývají, aby upustila od antidiskriminačních plánů

Sdružení evropských zaměstnavatelů BusinessEurope Evropskou unii vyzývá, aby vzhledem k hospodářské recesi stáhla směrnici, která se zaměřuje na boj s diskriminací. U neziskových sdružení, které se zabývají sociálními otázkami to ale vyvolalo pobouření.

Diskuse ke článku (17)

Pokračování článku


20. května 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Čurdová: Náhradní výživné může přijít stát na 250 milionů ročně

Systém náhradního výživného, který by dle návrhu ČSSD platil stát za dlužné rodiče, by mohl státní pokladnu přijít na zhruba 250 milionů korun ročně. Novinářům to dnes řekla poslankyně a jedna z autorek návrhu novely zákona o výživném Anna Čurdová.

Diskuse ke článku (192)

Pokračování článku


18. května 2009

Politika

Redaktor: ker

Aktualita

ČSSD navrhuje minimální povinné výživné

Sociální demokracie navrhla ustavit minimální povinné výživné pro děti rozvedených rodičů. Rodič, který nemá dítě v péči, by měl platit měsíčně alespoň 1400 korun na dítě do šesti let věku a 1680 korun na starší dítě. Ještě vyšší minimální výživné by pak platili bohatší rodiče, až 13.200 korun na dítě měsíčně. Výživné by se pravidelně valorizovalo spolu s růstem životního minima.

Diskuse ke článku (39)

Pokračování článku


Strana:  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.