Zprávy


15. září 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Hybášková - nový trumf lidovců

Evropské rozvody, státní podpora feministickým organizacím, kvóty pro ženy, mezinárodně uznané právo na potrat, registrované partnerství a sexuální výchova - toť vskutku pozoruhodný program lídra KDU-ČSL v hradeckém kraji Jany Hybáškové.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


14. září 2009

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Action for Women chce bojovat proti násilí na ženách

Nová filmová soutěž s názvem "Action for Women" (Iniciativa pro ženy) má pranýřovat nejen zjevné, ale i skryté násilí na ženách. Soutěž je určena začínajícím filmovým režisérům.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


18. srpna 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

ODS odkládá otcovskou dovolenou, sází na 'dvourychlostní' mateřskou

ODS bude chtít po volbách prosadit možnost osmnáctitýdenní mateřské ve výši 100 procent platu pro ženy, které se chtějí rychle vrátit do práce. První body předvolebního programu občanských demokratů představil místopředseda strany Petr Nečas.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


17. srpna 2009

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Kocáb chce umožnit adopce dětí homosexuály

Registrované homosexuální páry našly zastánce v Michaelu Kocábovi. Ministr pro lidská práva se chystá kolegům z vlády předložit podnět, který by umožnil registrovaným partnerům adoptovat děti. Na praxi to ale podle odborníků nic nezmění.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


12. srpna 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Praxe profesionálního lidskoprávnictví -

O žalostném počínání ministra Kocába

Ministři pro lidská práva mají v této zemi opravdu zvláštní dar naštvat drtivou většinu lidí. Jejich utkvělá snaha pomáhat obětem diskriminace je sice chvályhodná, jenže to nějak neumí vzít za ten správný konec.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


11. srpna 2009

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Vláda chce zvýšit zastoupení žen v politice na 30 procent

Ministerstvo vnitra by mělo navrhnout takové změny zákonů, které by zvýšily podíl žen na kandidátních listinách politických stran alespoň na 30 procent. Úmysl prosadit jakési kvóty pro ženy v politice v pondělí schválila vláda Jana Fischera.

Diskuse ke článku (21)

Pokračování článku


11. srpna 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

V deseti českých vládách zasedlo jen 14 žen z 212 členů

V Poslanecké sněmovně je zhruba 16 procent žen a po říjnových volbách by jejich počet mohl ještě klesnout. Pouze 14 žen se stalo členkami vlád v samostatné České republice. Zatím deset vlád od počátku 90. let tvořilo celkem 212 ministrů a ministryň.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


08. července 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Homosexuálové lobbují za adopce dětí jako členové vládního výboru

Rada vlády pro lidská práva navrhla umožnit gayům a lesbám adopci dětí. Doporučil jí to výbor pro sexuální menšiny, ve kterém ale převažují lidé z organizací zastupujících homosexuály. Podle exministra Petra Nečase je výbor spíše lobbistickou strukturou, než poradním vládním orgánem.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


Strana:  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.