Zprávy


04. prosince 2009

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Alimenty by mohl jako náhradník platit stát, zní v PS

Alimenty za rodiče, kteří svou vyživovací povinnost neplní, by mohl platit stát, navrhuje polankyně ČSSD Anna Čurdová.

Diskuse ke článku (18)

Pokračování článku


02. prosince 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

O alimentech by mohly rozhodovat úřady

Spory o alimentech a jejich výši pro děti by v budoucnu mohly rozhodovat městské úřady a jejich speciální orgány sociálně-právní ochrany dětí. Až v případě, že by se rozvedení rodiče před úředníky nedohodli, vstoupil by do věci soud, který až dosud tyto spory podle zákona řeší.

Diskuse ke článku (10)

Pokračování článku


30. listopadu 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

NS odmítl jednotný postup při určování výživného

Nejvyšší soud (NS) nechce řešit nejednotný postup české justice při rozhodování o výši výživného na dítě zvláštním sjednocujícím stanoviskem. Jde prý o příliš složitou a proměnlivou problematiku. Ministerstvu spravedlnosti soud doporučil vypracovat informační materiál pro veřejnost, který by sloužil jako podklad při uzavírání dohod o výživném. ČTK to řekl mluvčí soudu Petr Knötig.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


27. listopadu 2009

Politika

Redaktor: alane

Aktualita

Čekání na Mesiáše

Hlavní genderistka v MF Dnes, Jana Bendová, si zaškrtla další obligátní agitku na neotřelé téma ženy v politice. Sama ostatně uznává, že „nebohá“ autorka, která o něm chce psát. No, každý svého štěstí a originality strůjce, řekl bych.

Diskuse ke článku (18)

Pokračování článku


24. listopadu 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

ODS plánuje revizi rodičovské. Je prý příliš velkorysá

ODS píše nový program a v rámci něj uvažuje o revizi reformy rodinné politiky. Rodiče z žádné jiné země Evropy si nemohou dovolit tolik, jako ti z Česka. Jen oni můžou zůstat doma s dětmi a být za to placeni státem po čtyři roky.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


20. listopadu 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Vnitro chce 30% žen na kandidátkách

Ministerstvo vnitra navrhlo uzákonit podmínku, aby strany musely mít na volebních kandidátkách nejméně 30 procent žen. Cílem je "větší zapojení žen do veřejného a politického života prostřednictvím volených orgánů". Novely volebních zákonů má doprovodit nutné doplnění ústavy a Listiny základních práv a svobod. Návrhy, které jsou ve vládní Knihovně připravované legislativy, ministerstvo poslalo do připomínkového řízení. Platit by měly od roku 2013.

Diskuse ke článku (13)

Pokračování článku


16. listopadu 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Protiústavní zákony o určení otcovství musí zmizet

Poslanecký klub ČSSD začal projednávat návrh poslance Souška na změny v zákonu o rodině - podle něj by bylo možné kdykoli žádat soud o určení otcovství. Jak se dalo čekat, návrh vzbudil pozdvižení - Taková změna je prý proti zájmům dítěte.

Diskuse ke článku (72)

Pokračování článku


12. listopadu 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Na alimenty na jedno dítě by mělo jít až 20 procent platu, uvažuje Kovářová

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová by ráda sjednotila postup soudců, kteří rozhodují o výši výživného na dítě. "Dovedla bych si představit, že by se ta částka pohybovala kolem dvaceti procent. Ještě bychom ale určitě měli debatovat o tom, jestli by toto procento zůstalo i při větším počtu dětí,“ řekla včera na dotaz Práva Kovářová s tím, že jde zatím o předčasné úvahy.

Diskuse ke článku (69)

Pokračování článku


Strana:  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.