Zprávy


17. března 2010

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Kovářová navrhla výživné mezi devíti a 24% z platu

Bez výjimky, žádá Kovářová

Výživné na jedno dítě by se mohlo od poloviny příštího roku pohybovat mezi devíti až 24 procenty z platu rodiče. Plánuje to ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, která dnes novinářům představila předběžné tabulky určující výši alimentů.

Diskuse ke článku (65)

Pokračování článku


11. března 2010

Politika

Redaktor: radon

Aktualita

Striedavá starostlivosť o deti je v druhom čítaní

Slovensko možno zavedie v zahraničí osvedčený systém striedavej starostlivosti o deti po rozvode rodičov. Navrhujú to v novele zákon o rodine nezaradení poslanci Martin Kuruc a Juraj Liška.

Diskuse ke článku (53)

Pokračování článku


17. února 2010

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Poslanci navrhujú striedavú starostlivosť o deti

Zaviesť na Slovensku v zahraničí osvedčený systém striedavej starostlivosti o deti po rozvode rodičov navrhujú v novele zákona o rodine nezaradení poslanci Martin Kuruc a Juraj Liška.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


01. února 2010

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

ČSSD prošel návrh na zavedení minimálního výživného

Do druhého čtení postoupil návrh zákona poslanců ČSSD, který stanovuje minimální výživné na dítě. Rodič, který nemá dítě v péči, by měl platit měsíčně alespoň 1400 korun na dítě do šesti let věku a 1680 korun na starší dítě.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


31. ledna 2010

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Kocáb chce umožnit homosexuálům osvojení dětí

Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb zřejmě předloží vládě návrh, jehož přijetí by homosexuálům žijícím v registrovaném partnerství umožnilo individuálně osvojovat děti.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


31. ledna 2010

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Nenapadejte gaye a lesby, radí příručka

Do škol míří úplně první příručka, která radí učitelům, jak rozpoznat homofobní chování a zabránit mu. Problémy s homofobií mají ale i oni.

Diskuse ke článku (10)

Pokračování článku


30. ledna 2010

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Brusel ruší soud s ČR;

už přijala normu o rovnosti mužů a žen

Soudní řízení proti České republice kvůli tomu, že neměla patřičné normy týkající se rovnosti mužů a žen, se neuskuteční. Evropská komise se dnes totiž rozhodla právní kroky vůči Praze stáhnout, neboť Češi už danou legislativu přijali, byť se zpožděním.

Diskuse ke článku (17)

Pokračování článku


11. ledna 2010

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Za neplacení výživného hrozí až pět let vězení

S trestem až pěti let odnětí svobody musí od ledna 2010 počítat neplatiči výživného. V platnost totiž vstoupila novela trestního zákona, která právě v případě zanedbání povinné výživy dává soudcům možnost ukládat vyšší tresty.

Diskuse ke článku (71)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.