Zprávy


17. srpna 2012

Politika

Redaktor: ld

Glosa

Dobrá zpráva

Jistě mnozí z vás ze sdělovacích prostředků slyšeli o ruské obskurní feministické skupině, prý nějakých "pussy riot." Tato podivná skupina se ve svém řádění a snaze zviditelňovat neštítila ani výtržnictví a vyvolávání náboženské nenávisti.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


08. srpna 2012

Politika

Redaktor: ld

Aktualita

Leninské aspirace Evropského parlamentu

aneb Jak zničit rodinu

Evropský parlament (EP) přijal 13. března usnesení o rovnoprávnosti žen a mužů v Evropské unii. Odvolává se v něm mimo jiné na zprávu Agentury pro základní práva o homofobii, transfobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a pohlavní identity z roku 2010. EP v usnesení požaduje větší zapojení žen do pracovního procesu, aby do roku 2020 bylo dosaženo jejich 75procentní zaměstnanosti.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


26. července 2012

Politika

Redaktor: ld

Aktualita

Už víme, který hlupák stojí za návrhem o odebírání řidičských průkazů těm, kteří nezaplatili výživné

Novela exekučního řádu, která mimo jiné zavádí možnost trestat neplatiče alimentů zákazem řízení motorových vozidel, míří v těchto dnech do Senátu a u některých motoristů vzbuzuje otázku, zda je takovýto trest adekvátní. Jeden ze spoluautorů, poslanec Stanislav Polčák (TOP 09), si za novinkou stojí. Argumentuje zákonem o rodině, podle kterého se musí rodič o své potomky starat.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


28. června 2012

Politika

Redaktor: ld

Aktualita

Turecko: chystá se zrušení legalizace interrupcí

Krok správným směrem

Turecká vláda připravuje zákon, který odstraní legalizaci interrupcí. Premiér Recep Tayyip Erdogan o tom informoval během setkání s ženskými organizacemi.

Diskuse ke článku (13)

Pokračování článku


10. srpna 2010

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Více žen na vedoucích pozicích? Ano, říká Komise

Mezi vrcholovými manažery ve velkých evropských soukromých společnostech najdeme jen 10 % žen. Evropská komise proto zvažuje předložit legislativní návrh, který by s touto genderovou disproporcí zatočil.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


05. srpna 2010

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Vídeň začala bojovat proti sexistické reklamě v ulicích

Osvíceným úředníkům nevadí pouze naháči a nahotinky, ale i zobrazování mužů či žen ve stereotypních rolích. V rámci tematické kampaně občany učí, jak si účinně stěžovat.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


09. července 2010

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Nedávejte důvěru vládě bez žen, vyzývají genderové organizace

Česká ženská lobby vyzvala poslance a poslankyně, aby neschválili vládu bez žen. Odvolávají se na voliče, kteří kroužkováním dostali ženy do sněmovny.

Diskuse ke článku (27)

Pokračování článku


01. července 2010

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Genderovým organizacím vadí, že ve vládě nebudou ženy

Strany vznikající koalice uklidily své političky do vedení dolní komory, česká maskulinní vláda bude zřejmě evropský unikát.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.