Zprávy


20. března 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Sněmovna schválila návrh antidiskriminačního zákona

němovna dnes schválila návrh antidiskriminačního zákona. Norma má pomoci zajistit rovný přístup ke vzdělání, práci, zdravotnické péči či například sociálním výhodám bez ohledu na věk, rasu, národnost, sexuální orientaci, zdravotní postižení, pohlaví, náboženství a světový názor. Předlohu, kterou schválilo 111 ze 170 přítomných poslanců, nyní posoudí Senát a prezident.

Diskuse ke článku (19)

Pokračování článku


13. března 2008

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Lesbičky chtějí adoptovat dítě své partnerky

Gayové a lesby by měli mít možnost osvojit si dítě svého "registrovaného" partnera či partnerky. Prosadit úpravu zákona, která by jim to umožnila, chce ministryně pro menšiny Džamila Stehlíková.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


07. března 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Výbor pro práva dítěte navrhuje změny v soudnictví ve věcech péče o nezletilé

a podá podnět k zákazu tělesných trestů dětí

Ukázněné a šťastné dítě lze vychovávat i bez tělesných trestů. Výprask poslouží k uvolnění afektu nebo frustrace, nenaučí však lepšímu rozhodování a zodpovědnosti dětí za své skutky. Tělesné tresty mají sice u nás „tradici“, ovšem ta je na ústupu, pouze osmdesát procent rodičů tyto tresty schvaluje, kdežto před několika lety to bylo devadesát pět procent.

Diskuse ke článku (276)

Pokračování článku


27. února 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Schůzka mužských organizací s ministrem Nečasem

Český svaz mužů byl včera přizván na schůzku s panem ministrem Nečasem, která se konala v budově Ministerstva práce a sociálních věcí. Jednalo se o první schůzku s mužskými neziskovými organizacemi, na které se otevřela témata týkající se mužů.

Diskuse ke článku (106)

Pokračování článku


19. února 2008

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Mohou evropské peníze podporovat rovné příležitosti?

Mezi velmi aktuální a v současné době vysoce akcentované téma patří v EU rovné příležitosti, což se odráží i v možnostech jeho podpory z unijních zdrojů. Téma rovných příležitostí je v unijním kontextu vnímáno ve velmi širokém pojetí a důraz, který na ně EU klade, má přispívat k rozvoji moderního, inovativně chápaného a udržitelného evropského sociálního modelu.

Diskuse ke článku (41)

Pokračování článku


08. února 2008

Politika

Redaktor: Radim

Aktualita

Dopis poslancům parlamentu

ve věci antidiskriminačního zákona.

Vážení poslanci, jsme svědky neslýchaného potírání lidskosti a tradiční kultury naší evropské civilizace. Nástrojem cílené degradace člověka je totalitní ideologie feminismu, která se snaží ponížit lidskost na bezpohlavní a nejnižší možnou formu „sociálních instinktů zvířete“ bez identity.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


07. února 2008

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Příběhy z parlamentních lavic

Je to nesmysl, ale děj se vůle boží

V úterý byl projednáván v poslanecké sněmovně ve druhém čtení návrh na vypovězení Úmluvy Mezinárodní organizace práce č. 45 ze dne 21. června 1935 o zaměstnávání žen podzemními pracemi v podzemí a dolech všech druhů, a článku 8 odst. 4 Evropské sociální charty ze dne 18. října 1961

Diskuse ke článku (29)

Pokračování článku


29. ledna 2008

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Sdružení K213 přerušilo blokádu ministerstva práce

Aktivisté ze sdružení proti alimentům K213 přerušili v poledne blokádu ministerstva práce a sociálních věcí, kam nechtěli vpustit ministra Petra Nečase. Projevili tím prý vstřícné gesto pro případ, že jim ministerstvo nabídne jednání u kulatého stolu. Podle předsedy sdružení Jiřího Fialy jsou aktivisté ochotni se omluvit za některé výroky, omluvu ale čekají i od ministerstva. Protest hodlají obnovit opět ve středu v 07:00.

Diskuse ke článku (20)

Pokračování článku


Strana:  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.