Zprávy


10. června 2008

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Česko chystá revoluční změnu práva. Dotkne se každého

"Je to největší legislativní dílo od vzniku České republiky." Tak ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil představil nový občanský zákoník, na kterém od roku 2000 pracovaly desítky právníků.

Diskuse ke článku (195)

Pokračování článku


21. dubna 2008

Politika

Redaktor: Ves

Aktualita

Stát hodlá zakázat výprask dětí, i plácnutí přes ruku má být nelegální

Možná to znáte. Tátovi selžou nervy, ujede ruka a puberťák má její otisk na tváři. Máma výchovně plácne pětiletou dceru přes zadek: Na silnici nesmíš! Pokud vláda a Sněmovna schválí návrh, který včera odsouhlasil vládní výbor pro práva dětí, dostali by se tito rodiče do střetu se zákonem.

Diskuse ke článku (30)

Pokračování článku


20. dubna 2008

Politika

Redaktor: Ves

Aktualita

Stehlíková chystá kampaň proti násilí na dětech

Ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ) připravuje kampaň proti násilí na dětech. Jejím cílem bude mimo jiné zlomit většinový názor společnosti schvalující tělesné trestání dětí.

Diskuse ke článku (19)

Pokračování článku


20. dubna 2008

Politika

Redaktor: Ves

Aktualita

Kabinet má mít nový poradní orgán - radu pro rodinu a dítě

Kabinet by měl mít ještě letos nový poradní orgán, který by se zabýval problematikou rodiny a ochrany dětí. Jeho členy budou zejména ministři, jejichž resortů se tato problematika týká, a předsedou premiér. Snahou je to, aby opatření namířená na ochranu práv dětí byla efektivnější, řekla ČTK po dnešním jednání expertů z ministerstev práce, vnitra, zdravotnictví a školství v Poděbradech ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ).

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


16. dubna 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Hovorka opět "rebeloval", tentokrát kvůli alimentům

Sociální výbor se ve čtvrtek zabýval návrhem, který má pomoci lidem, jimž jejich bývalý partner dluží alimenty. Předloha z dílny koaličních poslanců přitom původně obsahovala i ustanovení, které dávalo širší pravomoci soudům.

Diskuse ke článku (11)

Pokračování článku


14. dubna 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Jiří Carbol: „Potrat není jako vytržený zub“

Praha - Lidovci podmiňují přijetí Julínkových zákonů také úpravou otázky potratů. Podle poslance Jiřího Carbola chtějí mimo jiné vyjádření otce a do osmnácti let matky i souhlas jejích rodičů.

Diskuse ke článku (172)

Pokračování článku


11. dubna 2008

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Dostanou děti u rozvodu slovo? Rozhodují poslanci

Mají mít děti rozvádějících se rodičů slovo, když se rozhoduje o tom, jestli budou bydlet u matky, nebo u otce? Má se soud ptát na jejich názor?

Diskuse ke článku (210)

Pokračování článku


21. března 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

ČSSD: Čtrnáctiletí mají pykat za vraždy i mít slovo při rozvodu

Do polemiky, zda se má trestní odpovědnost snížit z 15 na 14 let, přichází ČSSD s kompromisním návrhem. Do nového trestního zákoníku chce prosadit, aby čtrnáctiletí pykali za vraždy, brutální přepadení či jiné násilné trestné činy, zatímco pro méně závažnou kriminalitu má nadále platit současná hranice. Novinářům to v Lidovém domě řekl poslanec sociální demokracie Jeroným Tejc.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


Strana:  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.