Zprávy


07. srpna 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Exekuci dětí mohou předejít terapie, Klaus podepsal zákon

Děti, o které se rodiče přou, by nemusel hned odebírat exekutor. Rodina by nejprve měla podstoupit terapii nebo by jí k dohodě měl pomoci vyškolený prostředník. Jen pár týdnů by navíc mělo soudům trvat také řešení takzvaných mezinárodních únosů dětí ze smíšených manželství, kdy potomka do jiné země odveze jeden z rodičů. Novelu občanského soudního řádu, která s těmito změnami počítá, podepsal prezident Václav Klaus. Oznámil to Hrad.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


23. července 2008

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Exekucím dětí mají předcházet terapie a smírčí prostředníci

Děti, o které se rodiče přou, by už brzy nemusel hned odebírat exekutor. Rodina by nejprve měla podstoupit terapii či by jí k dohodě měl pomoci vyškolený prostředník. Jen pár týdnů by navíc mělo soudům trvat také řešení takzvaných mezinárodních únosů dětí ze smíšených manželství, kdy potomka do jiné země odveze jeden z rodičů.

Diskuse ke článku (55)

Pokračování článku


18. července 2008

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Paroubek se odmítl setkat s Fórem 50 %

Zástupkyně Fóra 50 % se už podruhé scházejí s představiteli a představitelkami parlamentních stran, aby je informovaly o tom, jak si stojí v otázce zastoupení žen před blížícími se podzimními krajskými volbami. Zatím proběhlo setkání pouze s KSČM a individuální schůzky s dalšími političkami. Nejvíce negativně překvapil předseda ČSSD Jiří Paroubek, který byl začátkem loňského roku – kdy Fórum 50 % pořádalo schůzky poprvé – tématu nakloněn. Tentokrát schůzku pohrdlivě odmítl.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


07. července 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Klaus podepsal novelu, která má pomoci s vymáháním alimentů

Pomoci rozvedeným lidem s dětmi, kteří se domáhají dlužných alimentů, má novela, kterou podepsal prezident Václav Klaus. Úprava počítá mimo jiné s tím, že dlužník, který žije ze sociálních dávek, by nedostával životní, ale jen existenční minimum. Nezaplacené výživné by se také mělo stát přednostní pohledávkou při prodeji podniku.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


25. června 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Bránění styku s dítětem po rozvodu bude trestné, navrhují poslanci

Rodiče, kteří nebudou respektovat rozhodnutí soudu a neumožní svým bývalým partnerům stýkat se s dětmi, by už brzy mohli skončit ve vězení. Zpřísnit by se mohly i tresty za neplacení výživného. Počítá s tím návrh nového trestního zákoníku, který je nyní ve Sněmovně.

Diskuse ke článku (57)

Pokračování článku


25. června 2008

Politika

Redaktor: NTPT

Aktualita

Prezident se rozhodl udělit milosti

Prezident republiky Václav Klaus se rozhodl vyhovět dalším žadatelům o milost. Ve většině případů ho k tomu vedly důvody humanitární.

Diskuse ke článku (6)

Pokračování článku


23. června 2008

Politika

Redaktor: MiS

Aktualita

Návrh občanského zákoníku

Od 1. června do 31. srpna 2008 probíhá připomínkové řízení k návrhu občanského zákoníku. V tomto připomínkovém řízení se k návrhu můžete vyjádřit i Vy, a to prostřednictvím elektronické pošty na e-mailové adrese: obcanskyzakonik@msp.justice.cz

Diskuse ke článku (35)

Pokračování článku


12. června 2008

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Nečas: Vláda bude brzy rozhodovat o otcovské dovolené

O balíčku reforem rodinné politiky, jenž obsahuje například zavedení týdenní otcovské dovolené, by mohla zanedlouho rozhodovat vláda. Řekl to ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Změny jsou již na papíře, ještě v červnu se k nim mají vyjádřit ostatní resorty. Balíček nově upravuje také částečné pracovní úvazky pro rodiče malých dětí a nastavuje podmínky pro vznik služeb hlídání dětí, které by doplnily přeplněné školky a jesle.

Diskuse ke článku (79)

Pokračování článku


Strana:  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.