Zprávy


15. února 2009

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Kocáb: Chci v politice více žen, kvóty jsou nutné

Žen v české politice je jako šafránu, ale ministr pro lidská práva Michael Kocáb to chce změnit. Rozhodl se podpořit kampaň sdružení Fórum 50 %, které se dlouhodobě "ženskou otázkou" v politice zabývá. Podle něj je nezbytné zavést kvóty.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


11. února 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Britským neplatičům alimentů bude asi hrozit i ztráta řidičáku

Velká Británie vytáhla do boje proti neplatičům alimentů.
Rodič, který nebude řádně platit výživné na své děti a vůči němuž nezaberou žádná úřední varování, může přijít o řidičský průkaz nebo i cestovní pas.

Diskuse ke článku (123)

Pokračování článku


09. února 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Přestaňte kastrovat sexuální delikventy, vyzývá Česko Rada Evropy

Výbor Rady Evropy proti mučení vyzval české úřady, aby okamžitě upustily od chirurgické kastrace sexuálních delikventů. Podobné zacházení s lidmi je ponižující, uvedla zpráva, kterou zveřejnil výbor ve štrasburském sídle Rady Evropy. Ministr pro lidská práva Michael Kocáb chce prosadit chemickou kastraci.

Diskuse ke článku (59)

Pokračování článku


06. února 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Nečas: Kritika ČR kvůli školkám souvisí s předvolebním bojem

Kritika Česka kvůli snaze otevřít diskusi o cílech Evropské unie ohledně počtu dětí ve školkách a jeslích je podle ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase (ODS) výrazem předvolební atmosféry v Evropském parlamentu (EP).

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


06. února 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Setkání ministrů pro rodinné otázky

Projev místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase na neformálním setkání ministrů pro rodinné otázky ze dne 5. 2. 2009 v Praze

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


04. února 2009

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Dvanáct bodů k snahám českého předsednictví otevřít debatu o barcelonských cílech

Česká republika v žádném případě nechce vracet ženy ze zaměstnání do domácnosti. Chce se ale zabývat i problémy rodičů, kteří preferují možnost zůstat s dětmi do tří let doma.

Diskuse ke článku (48)

Pokračování článku


04. února 2009

Politika

Redaktor: Tom

Aktualita

Europoslanci kritizují Česko, prý nutí ženy vzdát se práce

Evropský parlament v dnes přijaté nezávazné zprávě o diskriminaci ostře kritizuje české předsednictví EU. Europoslance velmi znepokojuje, že prý svými návrhy nutí ženy vzdát se zaměstnání a ubírat se "přirozenou" cestou, tedy starat se o děti. Praha podobnou kritiku předem odmítla jako neopodstatněnou.

Diskuse ke článku (5)

Pokračování článku


29. ledna 2009

Politika

Redaktor: KaH

Aktualita

Ministerstvo láká do mateřských škol muže

Předškolní děti u nás vychovává armáda 22 tisíc učitelek a jen 27 učitelů. Ministerstvo školství uznalo, že je to chyba, a chystá plán, jak přivést do učitelského sboru více mužů. Výchově dětí to prý jen prospěje.

Diskuse ke článku (25)

Pokračování článku


Strana:  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.