Zprávy


16. dubna 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Základní pravidlo sebeobrany (před zlatokopkami)

TO JE, OČ TU BĚŽÍ!!

Již delší dobu jsme nic nepsali o stále aktuálnějším tématu, ze kterého se stává jak celospolečenský problém, tak i typicky český ženský národní sport: Totiž vydírání otcovstvím.

Pokud by se někdo zajímal, v čem jsou Češky opravdu přebornice, tak snowboard to určitě není, i když by si to - i v zahraničí - lecko mohl (naivně) myslet.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


25. března 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Neplatiči výživného za mříže nepatří

Kontroverzní amnestie z ledna 2013, dnes již bývalého prezidenta Václava Klause, otevřela téma, kdo a kde je za co uvězněn. Mimochodem mnoho amnestovaných vězňů byli neplatiči výživného. A tady je potřeba si položit otázku, má logiku notorické neplatiče výživného posílat do vězení?

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


17. března 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Kterak české školství znevýhodňuje chlapce

České (základní) školy systematicky diskriminují talentované chlapce

Výše uvedené zjištění přinesl nejnovější výzkum týmu českých sociologů vedených Petrem Matějů. Dobrého vzdělání tak údajně dosáhnou jen ti nejhouževnatější chlapci. Paradoxně tak vzniká rozdíl, který se projevuje po celou další kariéru.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


07. března 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Poradna: Snížení výživného

Obracím se na vás s dotazem, který se týká snížení výživného na mé dvě nezletilé děti, na kterém jsme se společně dohodli s mojí bývalou manželkou. Potřebuji vědět, jaké konkrétní kroky mám učinit a jak správně podle zákona postupovat pro co nejrychlejší vyřízení této záležitosti. Dodávám, že o snížení bych žádal z důvodu ztráty dlouletého zaměstnání a velmi citelného snížení příjmů a že s bývalou manželkou jsme bezvýhradně dohodnuti na podmínkách i částce.

M. R.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


01. března 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Zpověď herce, který promluvil o rozchodu: Byl jsem obětí domácího násilí. Žena mě roky týrala

Herec Milan Šteindler (51) konečně promluvil o rozchodu se svou ženou Janou (50) a soudech o děti a výživné. Je to výpověď plná bolesti a hnusu. „Odešel jsem od rodiny, protože jsem byl obětí domácího násilí. Žena mě roky psychicky i fyzicky týrala. Vyvrcholilo to tím, že mi poleptala intimní partie lepidlem,“ přiznal Blesk.cz Šteidler.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


27. února 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Podjatost ve prospěch matky

Podávám tímto námitku podjatosti soudkyně Hany Matějkové. Důvodem je její zjevný poměr k věci, potažmo účastníkům, kdy svými projevy neustále dává najevo podjatost ve prospěch matky a neprospěch otce a je jen otázkou, zda se jedná o podjatost ve vztahu k věci, tedy zda více favorizuje rodičovskou roli matky před rodičovskou rolí otce nebo zda tato podjatost vyplývá ze vztahu ke konkrétním účastníkům.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


23. února 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

S muži se v České republice zachází (pomalu) hůře jak se zvířaty

Nespokojeného otce vyvlekla od soudu stráž

Soudní spor Luboše Mesznera dnes (26.03.2008) připomínal spíše divadelní představení. Meszner se soudí již déle než šest let. Požaduje snížení výživného a pravidelný styk se svým synem. Z jednací síně se nakonec nechal vyvléct justiční stráží. Odmítl ji totiž opustit poté, co soudkyně odročila jednání na 2. dubna.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


09. února 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Ministryní spravedlnosti opět žena

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl do funkce novou ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou, která během tiskového brífinku představila hlavní priority plánovaných reforem v oblasti justice.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.