Zprávy


13. března 2008

Názor

Redaktor: Tom

Aktualita

Džamilo, Džamilo, kéž by Tě ubylo

Nevím, jestli je to jen můj pocit nebo fakt, ale nápadně mnoho politiků a dokonce ministrů se snaží prosazovat nesmysl, nad kterým zůstává rozum stát. A já přemýšlím, jestli je to počínající demence, naprostá ignorance a neznalost nebo prostě touha udělat si na zemi nějaký "pomníček", aby si lidi zavzpomínali: "Tak tenhle skvělej zákon udělala Stehlíková".

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


27. února 2008

Názor

Redaktor: VaS

Aktualita

Alimenty a řidičáky - jak se to rýmuje?

Jinou trhlinkou na kráse kauzy "alimenty versus řidičák" navíc zůstává nerozlišení mezi příčinami, které vedly povinné osoby k tomu, proč vůbec alimenty neplatí. Zákon by byl evidentně uplatňován stejně vůči člověku disponujícím značným jměním, jako vůči nezaměstnanému. O tom , že u nezaměstnaného by se ještě dále zhoršila možnost uplatnění na trhu práce snad není sporu.

Diskuse ke článku (16)

Pokračování článku


26. února 2008

Názor

Redaktor: Radim

Aktualita

Věc názoru

aneb malé zamyšlení

Stalo se již zvykem jistého životního stylu mít vlastní názor na věci okolo nás, nazírat svět a vidět život z vlastního pohledu, z vlastního zorného úhlu. Dokonce věc názoru a nezávislost jeho stanoviska, právo na to mít vlastní názor se stalo synonymem svobody a demokratického smýšlení moderní společnosti. Kde končí společné vědění, nastupuje subjektivní názor. Kde končí kultura, začíná odcizení a svévole. Kde začíná svévole ničím neurčeného lidského jednání, tam končí svoboda být někým a z člověka se stává bezejmenné nic.

Diskuse ke článku (21)

Pokračování článku


14. února 2008

Názor

Redaktor: lubob

Aktualita

Vrtění psem

V prosinci loňského roku publikovaly Britské Listy blamáž Jana Potměšila s názvem Kdo se skrývá za „18.000“ členy Českého Svazu mužů. Pokud čtenáři čekali, že článek dá alespoň trochu uspokojivou odpověď na otázku v titulku, museli být zklamáni. Jediná „fakta“ o členech Českého Svazu Mužů byla totiž buď úmyslně vykonstruovanou lží anebo trestuhodný omyl plynoucí z pramalé informovanosti Jana Potměšila.

Diskuse ke článku (120)

Pokračování článku


31. ledna 2008

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Ať si soudy pindaj, co chtěj!

Jistě jste viděli film Jáchyme, hoď ho do stroje. Hlinomaz -lapiduch od dr. Chocholouška - táhne japonského umělce Uko Ješitu do sanitky. Ten něco namítá. Hlinomaz to komentuje slovy: „Ať si pindá, co chce, na to my jsme zvyklí.“ Přesně ten samý postoj mají lidé, kteří se obrátí na soudy v rodinných otázkách. Stejně nakonec skončí u Hlinomaze: „Ať si soudci pindaj, co chtěj, my si stejně uděláme, co budeme chtít my!“

Diskuse ke článku (115)

Pokračování článku


30. ledna 2008

Názor

Redaktor: johahn

Aktualita

Společnost a rodina

Trochu slepě fandím klubu K213. Vím jen, že jim jde o hodně a proti čemu jsou a jen tuším, o co se opírají. Jsem ale přesvědčen, že musí mít hlubší „ideologické“ základy, jinak budou považováni za partu rebelů. A jen se divím, že se jich neujal nějaký specializovaný sociolog.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


18. ledna 2008

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

Neplatiči alimentů by mohli přijít o řidičák

Lidé, kteří se vyhýbají placení výživného na své děti, by v budoucnu i v Česku měli přijít o řidičský průkaz. Stejný postih se osvědčil v sousedním Polsku. Návrh na odebrání řidičáku dlužníkům, kteří nehradí alimenty, se chystá předložit místopředsedkyně sněmovního sociálního výboru Lenka Mazuchová (ČSSD). Řekla to ČTK.

Diskuse ke článku (106)

Pokračování článku


03. ledna 2008

Názor

Redaktor: Radim

Aktualita

Novoroční zamyšlení

Bývá zvykem, když se uzavírá starý rok, trochu se zamyslet nad tím, co nám přinesla minulost a jaké výhledy nás těší či trápí v očekávání roku příštího. Podle prezidenta Václava Klause byl rok 2007 tím nejlepším, co nás Čechy dosud potkalo. Jde asi o to, z jakého úhlu se věci posuzují.

Diskuse ke článku (103)

Pokračování článku


Strana:  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.