Zprávy


12. března 2009

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Proměny feministického hnutí.

Feminismus se přerodil z hnutí na obranu manželství, rodiny a nenarozených dětí na hnutí likvidující manželství, rodinu a nenarozené děti. Moderní feminismus tak tvrdě pracuje na zániku národů ve kterých se úspěšně rozvíjí a žádná z feministek si neuvědomuje, že svou činností automaticky pracuje na zániku moderního feminismu a tím i na zániku svém.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


05. března 2009

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Milan Kubek z kola ven!

Vyzýváme všechny lékařky, aby neváhaly a žádaly okamžité odstoupení Milana Kubka z funkce. Dopustil se urážky na cti a dopustil se diskriminace, která může mít další diskriminační důsledky na trh práce. Vyzýváme i všechny další, které Kubkův výrok urazil, aby tvrdě žádali jeho odvolání. Pokud budete potřebovat, obraťte se na ženské organizace, které se zabývají diskriminací na trhu práce

Diskuse ke článku (32)

Pokračování článku


19. února 2009

Feminismus

Redaktor: KaH

Aktualita

Čeština prý omezuje ženy, proto chtějí feministky zavádět nová slova

Profesnímu protějšku hlavní sestry v nemocnici se říká náměstek pro ošetřovatelskou péči. Takové příklady jazykové asymetrie mohou údajně rodit diskriminaci.

Diskuse ke článku (21)

Pokračování článku


30. ledna 2009

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

Odhalené feministky

Počuli ste už niekedy, že ženy sú diskriminované, že majú vo všeobecnosti nižšie priemerné platy, že nemôžu zastávať vedúce funkcie v politike, v ekonomike atď. a úplne, alebo čiastočne ste týmto výrokom už aj uverili, alebo sa vám zdajú byť pravdivé? Skúsme sa na to pozrieť trochu analyticky a dajme nabok emócie.

Diskuse ke článku (176)

Pokračování článku


20. ledna 2009

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Genderová segregace ve školství:

Dopady genderové segregace pedagogických sborů na symbolickou úroveň vnímání vztahů mezi ženami a muži.
Genderová segregace školství je závažným problémem současné (nejen) české společnosti, jejíž důsledky se projevují v nerovnostech nejen mezi chlapci a dívkami na školách či ženami a muži, kteří je vyučují, nýbrž ve všech sférách společnosti.

Diskuse ke článku (46)

Pokračování článku


19. ledna 2009

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Receptem na rovnost pohlaví jsou muži v kuchyni

Švédský muž se stará střídavě s manželkou o novorozeně, chodí do školy na třídní schůzky, zůstává s nemocným dítětem doma. Pokud by to nedělal, v tamní společnosti by neobstál.

Diskuse ke článku (256)

Pokračování článku


17. prosince 2008

Feminismus

Redaktor: murin

Aktualita

Rodina v ohrození

To je v princípe posolstvo feministických kampaní, ktoré majú upozorniť na údajné masové domáce násilie. Táto lož môže ale naozaj viesť k tomu, že každá rodina na Slovensku BUDE čoskoro ohrozená.

Diskuse ke článku (62)

Pokračování článku


16. prosince 2008

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Jaký smysl má revoluce, nemůžeme-li tančit?

Na serveru Ta-gita jsem se dočetl, že některým feministkám dochází dech. Dělají záslužnou diverzní činnost a společnost to nechápe a nechce je ocenit. Samozvané spasitelky ženského pohlaví se diví, že když celý život zasvětí revolucionářským idejím, že nemají nastřádáno na důchod. Možná by to chtělo někdy udělat revizi aktivit. Zeptat se také lidí kolem sebe, zda-li stojí o to jejich feministické štvaní. Bojím se toho, že by velká řada soudružek nemusela pohled do tváře reality ustát.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.