Zprávy


24. července 2009

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Krásou proti feminismu

Veřejná iniciativa miss DOMINIKY HUŽVÁROVÉ (23) - oslovila otevřeným dopisem poslance, aby se pokusila zamezit přijetí antidiskriminačního zákona - tvrdě napadá korektní směr jménem feminismus. Co vlastně vede atraktivní modelku k politické angažovanosti? A proč napadá právě feminismus, copak nemá sama potřebu být chráněna?

Diskuse ke článku (209)

Pokračování článku


03. července 2009

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

„Český konzervatismus je buranství“

Techniky a strategie mužů antifeministů jsou, dle mého názoru, velmi podobné strategiím a technikám, které používá mnoho českých úspěšných politiků. Ukázkovým tvůrcem převrácených kontextů, jejichž smysl spočívá snad jen ve zvýšené míře pozornosti na něj upírané a tedy jakési větší moci, je Václav Klaus.

Diskuse ke článku (33)

Pokračování článku


22. června 2009

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Feminismus škodí ženám

Feminismus ztratil svůj původní smysl. Stal se radikáním hnutím. Opomíjí ženskost a pokud se ve společnosti prosadí, začne škodit i samotným ženám. Toto je zákadní článek, který ukazuje důvod vzniku těchto stránek.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


02. června 2009

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Ať mě feministky třeba snědí

V neděli ráno jsem se v noční košili s očima zalepenýma ploužila okolo televize. Hřiště 7 dávali. A dostala takový vztek, že jsem pak kvůli němu málem nenabrala benzín.

Diskuse ke článku (13)

Pokračování článku


28. května 2009

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Nejurážlivější reklama je na spodní prádlo

kliknutím zvětšit

Fotografie ženského pozadí, které ve skrovných kalhotkách proráží obal a je doprovázeno textem "ve vašem obchodě za zaváděcí ceny", byla označena za reklamu, která byla v loňském roce nejurážlivější pro ženy. Tento titul jí udělilo francouzsko-švýcarské feministické sdružení Hlídací feny. Jde o reklamu švýcarského výrobce prádla Sloggi.

Diskuse ke článku (45)

Pokračování článku


06. května 2009

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Muži a slovo na "f"

Ostře kritizovat muže za moc, kterou mají a ponechávají si nad ženami a za to, že jí zároveň zneužívají, se dnes už mezi feministkami příliš nenosí. Mluví se spíš o genderovém konstruktu, který je nám společností předáván a který jako sádrový krunýř omezuje všechny lidi stejně. Proč je ale potom feminismus stále pojímán jenom jako "ženská záležitost"?

Diskuse ke článku (42)

Pokračování článku


14. dubna 2009

Feminismus

Redaktor: KaH

Aktualita

Dovolená na práci

Cyril Svoboda velkoryse „dal volno“ všem zaměstnankyním svého ministerstva, aby se mohly věnovat přípravě oslav velikonočních svátků. Je to od něho hezké a populární, ale současně to diskriminuje ženy.Uvědomujeme si to?

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


08. dubna 2009

Feminismus

Redaktor: KaH

Aktualita

Feminismus na univerzitách

Každý, kdo se na feminismus podívá relativně objektivním okem - což samotné feministky nechtějí učinit, neboť popírají, že by podobné objektivní oko existovalo -, musí potvrdit, že jde o koncepci teoreticky sekundární, žijící z cizích myšlenek a živící se jimi.

Diskuse ke článku (19)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.