Zprávy


26. dubna 2007

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Pár dobrých důvodů, proč být feministka

Kdybych nebyla feministka, vadila by mi kritika mých hlasitých, vyhraněných postojů - jelikož jí jsem, vím, že se mnou není nic v nepořádku, že problém má svět, který nechce, aby ženy říkaly, co si myslí.

Diskuse ke článku (72)

Pokračování článku


19. dubna 2007

Feminismus

Redaktor: jjj

Aktualita

Milost teroristce

aneb Setba osmašedesátého

Rote Armee Fraktion

Německo milosrdně propustilo Brigitte Mohnhauptovou, vedoucí teroristku tzv. Frakce rudé armády (RAF), odsouzenou před čtyřiadvaceti lety na doživotí. RAF byla ilegální organizace, která má na svědomí desítky zavražděných, stovky zraněných a mnohamilionové škody, způsobené bankovními loupežemi apod.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


18. dubna 2007

Feminismus

Redaktor: CaR

Aktualita

Radikální feministka jde na dva roky do vězení

Bývalá členka radikální feministické skupiny Rudá Zora byla odsouzena ke dvěma letům vězení za účast na nezdařilých bombových útocích z konce 80. let.
Někdejší aktivistka německé feministické teroristické skupiny Rudá Zora Adrienne Gerhäuserová svoji vinu přiznala hned v první den procesu před berlínským soudem.

Diskuse ke článku (27)

Pokračování článku


13. dubna 2007

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

Malá recenze na feminismus

Oddělíme-li mužský a ženský svět, vykážeme-li z našeho světa přátelský (!) dotek, a soustředíme-li se na kvantitativní měření všeho měřitelného mezi mužem a ženou, nedosáhneme světa rovnoprávných bytostí.

Diskuse ke článku (33)

Pokračování článku


29. března 2007

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Na stopě genderového divadla

Definice gender divadla přímo odkazuje na definici genderu. Na rozdíl od víceméně zavedeného „ženského“ divadla, divadla o ženách nebo divadla o ženské tématice, gender divadlo je výsledkem konceptualizace genderu a genderových studií z konce 20. století. Čím se takové divadlo liší od „ženského“ divadla?

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


15. března 2007

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Je čeština opravdu odporná, genderově nekorektní řeč?

Dědictvím patriarchální společnosti je fakt, že výrazy označující ženy mají spíše negativní charakter, zatímco výrazy označující muže mají spíše pozitivní zabarvení – a to i když mají stejný slovní základ.

Diskuse ke článku (33)

Pokračování článku


14. března 2007

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

GeM - program na zrušení mužské pohlavní identity

Gender mainstreaming nese nálepku „výhodný pro ženy" a žádný politik, ať už je z kterékoliv strany, si prostě nemůže dovolit postavit se proti takto označené akci. Politici všech stran se snaží přetrumfnout, čeho všeho pro ženy dosáhli - a jen málokterý tím, čeho chce dosáhnout pro muže.

Diskuse ke článku (170)

Pokračování článku


27. února 2007

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Opravdu potřebujeme feminismus?

Není to v ničem jiném než ve schopnostech každého jedince, ať muže nebo ženy.

Ačkoli jsem se tomu vždy bránila, čím dál více se setkávám s feministickými tématy. Vznikají spolky a fóra na podporu žen, propagují svou činnost a píše se o nich nejen na těchto stránkách... I když jsem tento fakt vždy přecházela, začíná se mě, ať chci nebo ne, týkat, a nezbývá mi tedy, než na něj zareagovat prostou otázkou: Opravdu je v Čechách tolik potřebný feminismus?

Diskuse ke článku (74)

Pokračování článku


Strana:  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.