Zprávy


20. června 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Smůla. Příspěvek na plavání pro otce není

Všeobecná zdravotní pojišťovna myslí s tisícikorunovým příspěvkem jen na matky. Zdravotní pojišťovny se předhánějí v nabídce doplňkových programů pro své klienty. Příspěvek na plavání s dvouletou dcerkou chtěl využít i Miloš Šlechta

Diskuse ke článku (25)

Pokračování článku


13. června 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Špidla: Ženy v EU vydělávají průměrně o 15 procent méně než muži

Ženy v Evropské unii vydělávají průměrně o 15 procent méně než muži. Největší rozdíly v platovém ohodnocení obou pohlaví jsou na Slovensku, v Německu, v Estonsku a na Kypru, kde činí více než 22 procent. V rozhovoru pro dnešní vydání německého deníku Die Welt to prohlásil evropský komisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti Vladimír Špidla.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


05. června 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Je nacase prejit od "rovnopravnosti" k ... rovnopravnosti.

Dnesni Svedsko trpi horeckou rovnopravnosti. Neuplyne jeden jediny den bez toho, aniz by media a politikove nediskutovali otazky rovnopravnosti, spravedlnosti mezi zenami a muzi. Zijeme v zemi, ktera dost casto dostava epitetu "nejrovnopravnejsi zeme sveta".

Diskuse ke článku (226)

Pokračování článku


19. května 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: Tom

Aktualita

Klaus vetoval antidiskriminační zákon

Prezident Václav Klaus dnes vetoval antidiskriminační zákon. Považuje ho za zbytečný, kontraproduktivní a nekvalitní a jeho dopady za velmi problematické, sdělil dnes ČTK Hrad. Návrh zákona, který po Česku vyžaduje Evropská unie, tak znovu projednají poslanci.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


24. dubna 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: Ves

Aktualita

Britta Thomsen: Pozitivní diskriminace je pro vědkyně nutná

Evropa by se neměla bát pozitivní diskriminace jako způsobu podpory vědkyň, protože tento nástroj pomůže vypořádat se s nedostatkem schopných lidí ve vědních oborech, říká v rozhovoru pro EurActiv autorka zprávy Evropského parlamentu o ženách ve vědě, kterou v pondělí 14. dubna Parlament schválil.

Diskuse ke článku (174)

Pokračování článku


21. dubna 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: Ves

Aktualita

Žena prohrála spor s ministerstvem kvůli nerovnému zacházení

Ministerstvo zahraničí dnes uspělo ve svém sporu s bývalou zaměstnankyní Adrianou Bašovskou. Odvolací Městský soud v Praze rozhodl, že ji ministerstvo nediskriminovalo. Zrušil tak loňský rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, podle kterého měl stát někdejší diplomatce zaplatit za nerovné zacházení v práci milionové odškodné.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


09. dubna 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

I opičí kluci mají radši auta

Mladí opičáci dávají přednost hračkám s koly, zatímco samičky nepohrdnou ani plyšovou figurkou. Pokus, jehož výsledek neudělá radost radikálním feministkám, provedli američtí psychologové.

Diskuse ke článku (10)

Pokračování článku


13. března 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Další "zrovnoprávňování"

Pamatujete, co bylo slibováno v době přijímání zákona o registrovaném partnerství homosexuálů? Že toto je konec a naplnění jejich tužeb. Neuplynulo mnoho času a Džamila a její skupina projednávají další "zrovnoprávnění" homosexuálů: možnost adopce dětí!

Diskuse ke článku (25)

Pokračování článku


Strana:  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.