Zprávy


10. září 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: lubob

Aktualita

Cenzurou ke lepšímu světu

Britský deník Telegraph uvedl krátkou zprávu : EU chce zákázat sexistické televizní reklamy
Regulační orgány televizního vysílání byly Výborem pro ženská práva Evropského parlamentu vyzvány, aby zavedly nulovou toleranci k sexistickému urážení a ponižujícímu zobrazování . Poslanci Evropského parlamentu chtějí, aby rady televizí v evropských zemích zavedly směrnice, které by ukončily zobrazování žen jako sexuální objekty a posilování genderových stereotypů.

Diskuse ke článku (139)

Pokračování článku


11. srpna 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Státní diktát, nebo svoboda a rovnost?

Gender-fanatici obvinili vládu, že dělá málo pro rovnost žen. Nejhorší situace je v politice: v parlamentu u nás je nižší procento žen než v Turkmenistánu či v Zimbabwe. Co s tím? Kvóty pro ženy.

Diskuse ke článku (21)

Pokračování článku


05. srpna 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Rovné příležitosti žen a mužů v ČR - alarmující situace

Proč se muži stávají řediteli škol, přestože v pedagogickém sboru převládají ženy? Odhalit příčiny tohoto stavu by měl audit, který hodlá zadat MŠMT.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


29. července 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Stehlíková chce dostat do vedení firem třetinu žen

Česko pořád zaostává za Evropou, pokud jde o rovné příležitosti mužů a žen. Ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková chce proto prosadit, aby ve vrcholných manažerských funkcích - včetně politiky - bylo nejméně 30 procent žen. Takový je evropský průměr a Česko je těsně pod touto hranicí.

Diskuse ke článku (148)

Pokračování článku


28. července 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Ženy sobě?

V pondělí v noci jsem spáchal něco, za co bych měl jít dobrovolně sedět, hned vedle Stanislava Grosse: na ČT jsem zhlédl Politické spektrum, tentokrát na téma žen v politice. Nikdy předtím mi nebylo žen tak líto.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


03. července 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Komise přijala opatření ve věci právních předpisů o rovnosti žen a mužů

Komise dnes zaslala České republice, Řecku a Polsku odůvodněné stanovisko týkající se neprovedení pravidel EU zakazujících diskriminaci v přístupu ke zboží a službám a jejich poskytování (směrnice 2004/113/ES). Členské státy mají dva měsíce na odpověď. Jestliže neodpoví nebo jestliže bude jejich odpověď nedostatečná, může se Komise rozhodnout postoupit věc Evropskému soudnímu dvoru (ESD).

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


02. července 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Zavádět kvóty je hloupost

Téměř nepozorovaně proběhl ve čtvrtek Mezinárodní den rovnosti mužů a žen. Není divu. Být okurková sezóna, nejspíš by deníky přinesly obvyklé rozhovory s ženskými aktivistkami, které by si postěžovaly například na malé zastoupení žen v české politice.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


21. června 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: olser

Aktualita

Je to rovná příležitost, když jako muž nemůžu rodit ani kojit...?

Ať je mezi námi jasno hned na počátku; miluji ženy půvabné, emancipované a bystré, ovšem pouze do té míry, aby si mohly splnit svoje bezkonkurenční poslání dané jim přírodou. Tedy žádné domácí puťky, ale bezstarostné matky, které jsou hrdé na svoji profesi a šťastné, že přivedly na svět nový život.

Diskuse ke článku (54)

Pokračování článku


Strana:  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.