Zprávy


27. dubna 2010

Rovnoprávnost

Redaktor: Tom

Aktualita

Ministerstvo kolektivizace dětí a neslavné zmrtvýchvstání Michaela Kocába

Paní ministryně Kopicová si přeje, aby děti, jež sotva mluví, mohly pobývat v mateřských školách. A Fischerova vláda s tímto názorem vyjádřila souhlas. Tuším, že nás po květnových volbách čeká vláda nejspíš ještě horší, přesto si občas listuji v kalendáři a vyhlížím den, kdy se současný vládní kabinet definitivně rozpustí. Už kvůli našim dětem.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


23. března 2010

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Ve Švédsku selhal systém genderových kvót.

Diskriminoval studentky

Švédsko ruší systém kvót podle pohlaví při přijímání studentů na vysoké školy. Opatření, jež bylo zamýšleno jako krok k odstranění nerovnoměrného zastoupení mužů a žen ve vysokoškolských posluchárnách, se podle deníku Svenska Dagbladet zcela minulo účinkem a situaci ženských uchazeček o studium, jimž mělo pomoci především, spíš ztížilo, než změnilo k lepšímu.

Diskuse ke článku (67)

Pokračování článku


26. února 2010

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Ženy budou moci sloužit v ponorkách, rozhodl americký Pentagon

Americký Pentagon umožní ženám službu v ponorkách. Ministr obrany USA Robert Gates o tom informoval v dopise Kongres a američtí zákonodárci mají nyní třicet dní na to, aby se k rozhodnutí vyjádřili. Pokud přes ně projde, padne tak jedna z posledních výhradních bašt mužů v americké armádě.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


19. února 2010

Rovnoprávnost

Redaktor: jjj

Aktualita

Muži financují, ženy profitují!

Parazitují snad neomaleně ženy na mužích?

V roce 2008 zveřejněná, oficiální švýcarská studie bude překvapením pro mnohé čtenáře, kteří se již dali zpracovat oficiální propagandou a věří báchorkám o ženách - diskriminovaných chuděrách. Každoročně dotují švýcarští muži své spoluobčanky pohádkovou sumou 18,25 miliard franků. V přepočtu 320 miliard Kč.

Diskuse ke článku (34)

Pokračování článku


04. února 2010

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Na Haiti rozdávají rýži, nárok mají pouze ženy

Na devíti místech zemětřesením zdevastované haitské metropole Port-au-Prince začal program masové distribuce rýže. Humanitární organizace a haitská vláda chtějí zmírnit hladomor, který postihl na dva miliony Haiťanů.

Diskuse ke článku (54)

Pokračování článku


15. prosince 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Irský soud posvětil golf „jen pro muže“, feministky v USA jsou ve střehu

Zatímco nejlepší golfistky v trikách bez rukávů a krátkých sukních soupeří o tituly v Arábii, vrací se spor o diskriminaci žen v tomto sportu na euroamerickou půdu. Feministky napadly nedávné rozhodnutí irského Nejvyššího soudu a v USA se chystá další atak na nejslavnější turnaj světa The Masters.

Diskuse ke článku (5)

Pokračování článku


09. listopadu 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Ženy dobývají další sportovní mužské bašty

Budiž ženský box olympijským. Na hrách v Londýně 2012. Staniž se. Mezinárodní olympijský výbor letos rozhodl. Poslední bašta mužů tak padla, hnutí za ženskou sportovní emancipaci ji dobylo. Už neexistuje sport, v němž by na hrách soutěžili výhradně muži.

Diskuse ke článku (69)

Pokračování článku


15. října 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: alane

Aktualita

Právo na svobodný život mají otcové, matky a děti už ne

Radka Denemarková se v MF DNES 12.10.2009 pohoršuje nad tím, že se otec dožaduje styku s dítětem, čili tak „jako bezduchého majetku“: „Právo na svobodný život mají otcové, matky a děti už ne.“ Ještě že je tu ta adopce.

Diskuse ke článku (26)

Pokračování článku


Strana:  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.