Zprávy


28. ledna 2015

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Nebezpečné vyhrožování = nejhloupější trestný čin

Definice, skutková podstata a sankce:

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


25. ledna 2015

Domácí násilí

Redaktor: ld

Aktualita

Hingisová u soudu: Bývalá tenisová jednička prý napadla svého manžela. Pomáhala jí s tím matka

Bývalá světová tenisová jednička Martina Hingisová vypovídala ve švýcarském kantonu Schwyz na policii. Důvodem je obvinění, že spolu s matkou Melanií Molitorovou a jejím partnerem napadla svého manžela Thibaulta Hutina.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


24. ledna 2015

Bezpráví

Redaktor: ld

Aktualita

Dvě britské školačky brutálně napadly spolužačku

Ve skotském Edinburghu zadrželi dvě školačky, které minulý týden napadly 14letou spolužačku. Jedna ji dokonce kopala do obličeje. V pátek byly obviněny u soudu v Piltonu, uvedla BBC.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


21. ledna 2015

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Šéfka Nejvyššího soudu Brožová rezignovala, nahradí ji Šámal

Předsedkyně Nejvyššího soudu (NS) Iva Brožová se rozhodla rezignovat. Důvodem je důchodový věk. Zároveň chce Brožová vyjít vstříc dalším změnám ve vedení soudu. V souvislosti s novelou zákona o soudech a soudcích končí mandáty předsedům trestního i občanskoprávního a obchodního kolegia. Nástupcem se stane expert a dlouholetý soudce Pavel Šámal.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


20. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Skupina vyšinutých žen brutálně zavraždila jinou ženu ve vysokém stupni těhotenství

Smyslná dívka na fotografii patřila svého času k nejúspěšnějším fotomodelkám a nadějným herečkám. Byla sexuálním symbolem celé jedné generace. Své sny a životní plány však nestihla naplnit. Potkal ji tragický osud, jež by možná nenapadl ani nejerudovanějšího scenáristu hororových příběhů. V šestadvaceti letech byla v pokročilém stadiu těhotenství brutálně zavražděna ve svém vlastním domě.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


15. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

České školy znevýhodňují a diskriminují chlapce. To je zapotřebí změnit!

NADEŠEL ČAS OBNOVIT CHLAPECKÉ ŠKOLY?

Už skoro odnepaměti se v české pedagogické komunitě diskutuje o tom, jak nejlépe vyhovět speciálním potřebám té které skupiny. Jak umožnit rozvoj chytrých a talentovaných dětí. Jak pomoci dětem s fyzickým postižením či poruchou učení. Jak podpořit různé etnické skupiny. Jak dostat víc dívek na technické obory. A za tím vším zaniká mnohem vážnější problém s obrovskými dopady – český vzdělávací systém vyřazuje tisíce kluků, kteří – ač mají vysoké schopnosti, a dokonce i vysokou znalost školní látky – míří místo na vysokou školu do učení. Jen proto, že ve školáckém věku byli příliš neposední.
O tom, že vzdělávací systémy většiny západních zemí jsou nastaveny tak, že zvýhodňují dívky, se hovoří minimálně od roku 2000, kdy americká socioložka Christina Hoff Sommers publikovala dnes již legendární knihu Válka proti chlapcům, kde doložila, že americké školy systematicky znevýhodňují a poškozují mladé muže.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


12. ledna 2015

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Upadla mi na zem, brání se žena obžalovaná z týrání dcery

Jen hodiny dělily od smrti sedmiměsíční holčičku, kterou si její matka půjčila na tři dny a podle obžaloby ji brutálně zbila. Žena se od pondělí před Městským soudem v Praze zpovídá z těžkého ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby, za které jí hrozí až deset let vězení. Opatrovník děvčátka navíc žádá pro nezletilou odškodnění ve výši čtyř miliónů korun, což je částka vysoko přesahující možnosti 34leté matky.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


07. ledna 2015

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

V Británii obvinili mladou Češku z vraždy 14měsíčního bratříčka

Z brutální vraždy teprve 14měsíčního chlapečka obvinili policisté v britském Birminghamu jeho 19letou sestru Terezu L. a jejího o osm let staršího přítele Marka H. Informoval o tom server Newstalk.com.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


Strana:  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.