Zprávy


02. února 2010

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Sexistický spot rakouské armády byl po kritice stažen

"Náborový film byl vytvořen na nejnižší možné úrovni. Obzvlášť v době, kdy se armáda snaží nalákat také ženy, je takový spot absolutně nepřijatelný," řekla pro rakouský deník Die Presse Judith Götzová, referentka rakouských vysokých škol pro genderovou politiku.

Rakouská armáda se snaží získat nové členstvo. Odstartovala proto kampaň zaměřenou zejména na mladé lidi kolem osmnácti let.

Jeden z filmových spotů však dokázala vysílat pouhé tři dny. Místo nadšení vzbudil rozpaky, armáda ho raději stáhla.

Spot se inspiroval ukrajinským náborovým filmem, ve kterém voják přijíždějící v tanku vzbudí u přítomných dívek více pozornosti než majitel drahého automobilu.

Zatímco v ukrajinské verzi dostane voják od dívek napít a poté zase odjede, v rakouské verzi se dívky dychtivě rozběhnou za tankem. Nechybí ani detailní záběr, jak voják rukou přejíždí hlaveň tankového děla.

Spot se stal tématem nejen pro rakouská, ale také pro německá média. Deník Süddeutsche Zeitung v kritickém textu s názvem Nahé dělo - Made in Austria napsal: "Majitele luxusního vozu hraje člen diskotékové ochranky z Kremsu, zde by tedy spot mohl mít úspěch."

Německý deník cituje také Johanna Milloniga z marketingového oddělení rakouské armády: "Ten klip je tak hloupý, až je geniální."

"Náborový film byl vytvořen na nejnižší možné úrovni. Obzvlášť v době, kdy se armáda snaží nalákat také ženy, je takový spot absolutně nepřijatelný," řekla pro rakouský deník Die Presse Judith Götzová, referentka rakouských vysokých škol pro genderovou politiku.

"Nechceme nikoho pobuřovat, proto jsme klip stáhli," řekla mluvčí armády Ute Axmannová.

Počet nových zájemců a zájemkyň o službu v armádě v Rakousku v posledních letech klesl. Naopak počet těch, kteří místo na vojnu nastupují do civilní služby, se zdvojnásobil. Již před osmi lety byla u rakouské armády zřízena pozice tzv. agitátora. Ani toto opatření však pro armádu nepříznivý trend nezastavilo.

Autorka: Monika HorákováZdroj: Aktualne.cz 28.1.2010

Přečtení článku: 47727x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.10.2012, 10:32   Skandál. Žena zestárne, kouzlo nepřetrvá!
06.08.2010, 11:22   Otevřený sexismus
05.08.2010, 11:13   Vídeň začala bojovat proti sexistické reklamě v ulicích
07.06.2010, 13:36   RE: Zobrazovanie ženy ako matky je sexizmus
03.06.2010, 17:23   Zpátky na stromy


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Je li auto prodlužovačkou na penis

Autor: NTPT Muž

Založeno: 02.02.2010, 09:41

Odpovědí: 1

co potom prodlužuje tank ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Je li auto prodlužovačkou na penis

Autor: Bobby Brown Muž

Založeno: 02.02.2010, 09:45

Vzhledem k dělům - neustále stopořeným penisům - jednoznačně prodlužujou erekci!

Odpovědět na příspěvek

 

Genderistku pobouřilo pohlazení děla :-)

Autor: Bobby Brown Muž

Založeno: 02.02.2010, 09:43

Odpovědí: 1

:-D
Ach jo, to jsou zase problémy...
No nic, k těm videům: Když dva dělají totéž není to totéž. Ta ukrainská verze se mi líbila víc. Mimochodem, rakouská strana se neinspirovala tou ukrainskou, ale prachsprostě to opráskli a dopadlo to jak to dopadlo. U nich to už není ani trochu vtipný.

"Náborový film byl vytvořen na nejnižší možné úrovni." - souhlas (Österreich);
"Obzv
lášť v době, kdy se armáda snaží nalákat také ženy, je takový spot absolutně nepřijatelný," - proč? Ona je ta paní genderistka nějaká mluvčí všech žen v Rakousku? Třeba se jim to bude líbit. Ať se nevymlouvá (nedává do souvislosti) na nábor žer, ale prostě se jí to nelíbilo bo... bo gendeeer!
I jako chlap musím říct, že hoši v ukrainské verzi vypadaj trochu k světu, zato ten první záběr na rakouského borca v brejlích ve věži mne moc nenadchl a ani u těch ostatních k tání ledu nedošlo. ;-)

V Německém deníku: "Ten klip je tak hloupý, až je geniální." - na Ukraině ano, ale v Rakousku už je jen hloupý.
Fakt ta jejich verze vypadá neskutečně amatérsky i hudba k tomu rádoby drsná, darmo mluvit. Jo, a na závěr videa si všimněte, když ty děvy v Rakousku běžej za těma princema, jak si ta borka v bílé bundičce a bokovkách (ta nalevo) upravuje gatě za běhu :-D

Jenom na závěr k tomu pohlazenému dělu (v ukrainské verzi kulomet): doufám, že genderismus zajde tak daleko, že když už maj ta bojová vozidla stopořené penisy-děla, tak bude nařízeno mít vlezy ve tvaru vagíny, aby to bylo genderově vyrovnané. No ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Genderistku pobouřilo pohlazení děla :-)

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 02.02.2010, 10:30

...když už maj ta bojová vozidla stopořené penisy-děla, tak bude nařízeno mít vlezy ve tvaru vagíny, aby to bylo genderově vyrovnané. No ne?...

:D Jistě by to dávalo smysl a třeba by to genderistky posvětily jako genderově vyvážené. Jen aby se jim to nějak nerozleželo, a nezačaly požadovat, aby se hlavněmi nastupovalo a vlezy střílelo. :D

Odpovědět na příspěvek

 

Zwettendorf v malém.

Autor: Kolemjdoucí Muž

Založeno: 03.02.2010, 15:03

Odpovědí: 0

Od Rakušáků už dávno žádný rozum nečekám.

Odpovědět na příspěvek

 

Moc té gender krávě nerozumím

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 10.02.2010, 14:10

Odpovědí: 0

A co je bez ironie na tom spotu tak nepřijatelného?

Když natočím reklamu s deseti lidma, tak tam přece "nepřijatelně" nebude moci být přítomna většina národností, genderů, transgenderů, tříd, sociálních vrstev, povolání a vůbec všech těch blbin co se na planetě vyskytují v tisících variant.

A proč by třeba lesbické feministce s armádní kariérou měl takovýto spot vadit? Tu by snad reakce těch dívek taky potěšila, nebo snad ne? Mají snad ženy tak tupou a omezenou fantazii, že by si místo vojáka v tanku nemohly představit vojandu? A měli bychom v takovém případě protestovat my muži?

Jestli by nebylo nejjednodušším řešením problému, vyrazit evidentně profesionálně naprosto neschopnou a nekvalifikovanou referentku Götzovou z jejího místa. Aby přestala škodit rakouským vysokým školám, armádě potažmo obecně státním zájmům.

Její vyhsazov by také působil jako odstrašující příklad pro ostatní šílené gendernacistky.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.