Zprávy


25. srpna 2014

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Rebeku (†12) šikanovaly holky na internetu: Zabila se v cementárně!

Spolužačky šikanovaly dívku (12), ta spáchala SEBEVRAŽDU

Posměšky už nedokázala snášet, a tak si raději sáhla na vlastní život! Rebeku Ann Sedwick (†12) šikanovaly na internetu dívky kvůli chlapci, se kterým chodila. To ale bylo na psychiku děvčátka moc...

Rebecca skočila z rampy v opuštěné cementárně nedaleko domu svých rodičů ve městě Lakeland, uvedl úřad šerifa okrsku Polk. Její smrt je další ze série sílícího fenoménu mladých lidí, kteří si berou vlastní život, protože se stali terčem krutých útoků online prostřednictvím aplikací pro posílání textových a fotografických vzkazů.

Teror na síti kvůli chlapci

Do šikanování Sedwick se zapojilo více než deset dívek a příčinou byl spor o chlapce, se kterým Rebecca nějakou dobu údajně chodila. Její matka novinářům řekla, že dcera dostávala takové vzkazy, jako: „Jsi hnusná“, „Ty jsi ještě naživu?“ a „Jdi se zabít“. Dívka byla podle úřadu šerifa na sociálních sítích naprosto terorizována.

Zrušit Facebook pomohlo...na chvíli

Situace se vyostřila do té míry, že matka vzala dceru ze školy, přihlásila ji do jiné a zrušila její účet na Facebooku. Zdálo se, že se vše obrací k lepšímu a Rebecca v nové škole pookřála. Ale tajně se přihlásila k novým aplikacím včetně telefonního posílání zpráv nazvaného Kik Messenger a šikana začala nanovo. V den, kdy se rozhodla spáchat sebevraždu, změnila svou přezdívku v aplikaci Kik Messenger na "Ta mrtvá holka".

..................................................................................................................................
obět kyberšikany

DĚTSKÉ ZRŮDY: Spolužačky šikanovaly dívku (12), ta spáchala SEBEVRAŽDU

Mlaďounká Rebecca Sedwick byla obyčejné děvče, která chtěla mít kamarádky. Místo toho se stala obětí odporné šikany, která trvala více než rok a půl. Ubohá Rebecca to nakonec neunesla a spáchala sebevraždu.

Dívka si sáhla na život kvůli kyberšikaně. Hlavně kvůli tomu, že ji na sociální síti říkali jak je "hnusná a blbá", nadávali jí a neustále ji psali, ať se konečně zabije. Těsně předtím, než spáchala sebevraždu si změnila své jméno na sociální síti z Rebbeca Anna Sedwick na "That Dead Girl", tedy "Ta mrtvá holka".

Rebbeca se kvůli depresím začala se sebepoškozováním. Byla dokonce hospitalizována v nemocnici, protože se sama pořezala na rukou a nohou.

Ve škole a na internetu byla šikanována více než 15 dívkami. Mailem a na sociální síť ji přicházely zprávy jako: " Nejsi na dvanáctku nějaká tlustá?", "Kolik potřebuješ prášku na spaní aby si chcípla?", "Vezmi si žiletky a podřízni se."

Naposledy byla dívka viděna svoji matkou, která ji mávala, když šlo děvče ke školnímu autobusu. Do školy však nedorazila a ani domů nepřišla. Policisté ji našli mrtvou v nedaleké opuštěné cementárně.


Muži zákona teď obvinili dvě dívky (12,14) z "kyberstalkingu", tedy nebezpečného pronásledování přes SMS zprávy, emaily či sociální sítě. Uvedl to server huffingtonpost.com.

Co je to kyberšikana?

Je to druh šikany, který využívá elektronické prostředky, jako jsou mobilní telefony, e-maily, internet, blogy a podobně. Řada jejích projevů může spadat do oblasti kriminálních činů.

Zdroj: tn.cz

Přečtení článku: 20076x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 3

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
10.05.2017, 09:43   Druha někdo pobodal na ulici, oznámila žena policii. V cele nakonec skončila ona
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
02.05.2017, 03:12   Žena v Chebu se vplížila do bytu spícího expřítele a brutálně ho zbila
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.