Zprávy


12. února 2014

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Dcera dostala 16 let za pobodání otce. Před smrtí ho zachránila obezita

Dcera před soudem neprojevila ani náznak lítosti.

Obezita zabíjí, říkají lékaři. Někdy ale může také zachránit život. Své o tom ví čtyřiašedesátiletý muž z Boskovic. Vlastní dcera se ho pokusila ubodat. Rány nožem s 15 centimetrovou čepelí ale nepronikly jeho tukovými polštáři k životně důležitým orgánům. Třiadvacetiletá žena za pokus vraždy dostala ve středu u brněnského Krajského soudu 16 let vězení.

Případ byl zajímavý nejenom kvůli paradoxní okolnosti přežití útoku, ale také tím, že Vrchní soud v Olomouci původně rozsudek nad mladou ženou zrušil s poukazem na to, že byla usvědčena výpověďmi zasahujících policistů, kterým se pobodaný svěřil s tím, že na něj zaútočila právě dcera.

Výpověď policistů v takové situaci je totiž podle verdiktu Nejvyššího soudu, na nějž upozornilo Právo, nepřípustná. Senát v čele s Jaroslavou Bartošovou se tak musel vypořádat s novou důkazní situací. Naneštěstí pro obžalovanou se podařilo shromáždit další důkazy, které jí vydláždily cestu za mříže.

Zaútočila bez varování

Dcera na svého obézního otce zaútočila bez jakéhokoli varování v jejich bytě v Boskovicích loni na počátku dubna. Když mu zasadila pět ran nožem do krku, břicha a třísla, zavolala těžce zraněnému otci sanitku.

„Podřezala jsem taťku, můj taťka umírá, rychle sanitku!“ křičela podle zvukového záznamu na operátorku tísňové linky. K incidentu došlo v bytě, kde byli jen dcera, otec a matka. Nikdo z nich nevypovídal a další svědci u útoku nebyli. Svědectví policistů tak bylo klíčové. Naštěstí slova pobodaného otce o tom, že jej napadla dcera, slyšeli i zasahující záchranáři. Jejich výpověď na rozdíl od policistů Nejvyšší soud jako možnou připustil.

Příbuzní zalapali po dechu

Když soudkyně Bartošová vyřkla ortel, který byl ještě o dva roky vyšší než původní trest, přítomní příbuzní jen zalapali po dechu, mladá žena však verdikt vyslechla bez mrknutí oka.

„Otec jí nezavdal nejmenší příčinu k útoku, ona na něj brutálně zaútočila na místě, kde se měl cítit bezpečně – ve svém domě, ve své posteli. Ani v nejmenším neprojevila lítost nad tím, čeho se dopustila,“ upozornila Bartošová.

Podprůměrný intelekt

Mladá žena má podle znalců podprůměrný intelekt, po skončení základní školy se nechala život od rodičů a nikdy nepracovala. „Její intelektové schopnosti jsou sice omezené, ale znalci řekli, že na tom není tak zle, aby nevěděla, že pokud někoho bodne tak velkým nožem do míst, kde se nacházejí životně důležité orgány, může způsobit smrt,“ dodala soudkyně.

Žena se na místě proti verdiktu odvolala, a případ tak znovu projedná Vrchní soud v Olomouci.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 19780x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.5

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
24.03.2017, 12:04   Otec čtyři roky neviděl dceru, kterou má mít ve střídavé péči. Podle soudů je to v pohodě
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.