Zprávy


31. května 2013

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Čeští muži platí ročně na výživném milardu korun, ženy jen zlomek této částky

Čeští muži zaplatí ročně na výživném jednu miliardu korun, tedy 1000 milionů, matky pouhých 72 milionů. Tato obrovská suma, která nás v přepočtu na obyvatele řadí na první místo na světě, je dána mimořádným počtem dětí, svěřovaných do péče matek.

V roce 2010 bylo svěřeno do péče matek více než 27 tisíc dětí, do péče otců jen něco přes jeden tisíc.

Průměrné měsíční alimenty bývají uváděny 1 500 Kč, ale toto číslo je velmi zkreslené a týká se pouze dětí do 6 let.

V praxi platí rodič s měsíčním příjmem 20 tisíc korun na výživném 3 tisíce. Je též vžitá praxe platby 15 % čisté mzdy (tedy po všech zdaněních).

Statistiky neříkají, kolik jsou průměrné alimenty otce a kolik matky a průměrují je jako celek. Matky běžně platí výrazně méně než je průměr, často pod hranící tisícikoruny měsíčně. V celé ČR není podle dostupných informací jediná matka, která by platila na výživném více než 5 tisíc měsíčně.

U otců nebývají vyjímkou alimenty nad 10 tisíc korun, ale jsou i případy, kdy platí otec více než 50 tisíc na jedno dítě (fotbalista Tomáš Řepka, golfista Alex Čejka, bývalý tenista Milan Šrejber, fotbalista Tomáš Ujfaluši, podnikatel Petr Kratochvíl atd.)

Při výpočtu celkové částky tedy zvolila redakce portálu obarodice.blog.cz jako průměr 3 tisíce korun měsíčně u obou pohlaví.

Alimenty žen jsou tedy s určitostí nižší, než výše uvedených 72 milionů korun ročně, a to nejméně o polovinu. První místo na světě nám patří také v poměru částek, placených na výživném muži a ženami. V ohledu finanční diskriminace otců je tedy Česká republika také na čele světových statistik.

Soudy neplatiče výživného (99% muži) trestají až 5 lety odnětí svobody, naproti tomu za opakované nepředávání dítěte (99% ženy) hrozí nejvýše podmínka.


Zdroj: obarodice.blog.cz

Přečtení článku: 20537x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

06.04.2015, 11:10   Diskriminace otců? Invalida dostává na za pět dětí jen tisícovku
25.11.2014, 16:45   Tyto rozsudky se snad už stanou minulostí
03.11.2014, 15:32   Ženy brání střídavé péči kvůli alimentům
18.07.2014, 15:11   Výživné často přímo ruinuje otce
24.06.2014, 18:28   Alimenty. Nástroj likvidace rodin a mužů


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.