Doporučujeme


25. července 2007

Feminismus

Redaktor: Saša

Aktualita

Feministky, čarodějnice a opičky bonobo

Pokud budeme brát misogynii jako mužskou psychickou nemoc, tak jak ji diagnostikuje moderní psychologie, můžeme také feminismus zařadit mezi těžké a rozšířené psychické poruchy. Symptomy této nemoci jsou: popření vlastní přirozenosti a přenesení objektu nenávisti na vytoužené mužství. Myslím, že Gustave Le Bon, francouzský sociolog a autor knihy Psychologie davu, měl pravdu: Feminismus, stejně jako socialismus, se musí léčit.

Diskuse ke článku (266)

Pokračování článku


10. července 2007

Žena & Muž

Redaktor: Radim

Aktualita

Apologetika pravého muže

Feminizace postupuje jako morová nákaza moderní společností. Její poslední fáze se dá nazvat institucionálním feminizmem, jím se moderní státy snaží silou zákonů a totalitní ideologie popřít mužnost jako určující fenomén lidskosti, pohřbít muže jako synonymum celého člověka, jako vzor rozumové a morální nadřazenosti. Proti tomu se na nás s nehoráznou samolibostí šklebí naturalistická a profánní koncepce ženství spočívající v přízemním pragmatismu, v bezduché empatii, s níž povyšuje nejnižší formu člověka a jeho zvířecí podobu na humánní princip.

Diskuse ke článku (127)

Pokračování článku


09. července 2007

Feminismus

Redaktor: lajdar

Diskuzní příspěvek

Ženy jako bulvární sousto

Na světě se v každé době vyskytuje několik krasavic, které svým přístupem a postojem „nenápadně“ míchají dějinami i světovou politikou. Některé k tomu používají i mozek, ale většině stačí, že jsou krásné. Právě tyto bohyně nejvíce ovlivnily současný sexy trend a poskytly vzor k obecnému vkusu doby. Například:

Diskuse ke článku (34)

Pokračování článku


20. června 2007

Žena & Muž

Redaktor: Tom

Aktualita

Ženská mírumilovnost anebo

Věk zdivočelých čarodějnic?

Autorka uvádí na pravou míru jednu z nejhloupějších tézí historie.
Totiž, že kdyby vládly ženy, nebyly by války a nezabíjelo by se. Ve skutečnosti je ženská krutost horší než mužská, protože bývá hysterická, iracionální, často mstivá a vynalézavější. A těmto vlastnostem skutečně nebylo dáno se naplno rozvinout, v tom mají feministky pravdu.

Diskuse ke článku (20)

Pokračování článku


19. června 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: radon

Aktualita

MALÝ ROZDÍL

Evropská unie a spolu s ní i Spolková republika Německo se závazně přihlásily ke „gender mainstreamingu“. Jeho politika, propagovaná a prosazovaná feminismem, vychází z tvrzení, že genderovým rolím se na rozdíl od biologického rodu jen učíme.

Diskuse ke článku (98)

Pokračování článku


11. června 2007

Bezpráví

Redaktor: jjj

Aktualita

Skrytá diskriminace na základě pohlaví

a tentokrát ne ta smyšlená

Z médií a z feministických argumentů se průběžně dozvídáme, že muži stále a vesele diskriminují ženy. Server SEZNAM nám vyhledá na 1840 odkazů, zadáme-li heslo skrytá diskriminace.
Zkusme si na jednu takovou skrytou diskriminaci posvítit.

Diskuse ke článku (55)

Pokračování článku


06. června 2007

Feminismus

Redaktor: jjj

Recenze

ŽENY SUPER. MUŽI NEDOSTAČIVÍ, NEDOMRLÍ NEBO DEFEKTNÍ.

Komentář k filmům

Film Tajnosti má dobrou reklamu, doporučili mně jej přátelé, šel jsem se tedy podívat. Hlavní hrdinka Iva Bittová, produkce Jan Svěrák. Během promítání jej hodnotím – vše výborné: režie, herecké výkony, kamera, střih, hudba.

Diskuse ke článku (58)

Pokračování článku


05. června 2007

Domácí násilí

Redaktor: murin

Aktualita

UŽ JE TO TU

Aj na internetovej stránke Českého svazu mužů sme upozorňovali, že nové zákony o domácom násilí sú ľahko zneužiteľné. Žiaľ, prax priniesla veľmi rýchlo prvé dôkazy.

Diskuse ke článku (121)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.