Zprávy


02. září 2014

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Žena ze Strakonicka krutě týrala své dvě děti

Policie podezřívá jedenatřicetiletou ženu ze Strakonicka, že několik let týrala své dvě děti. Měla je bez důvodu tvrdě bít a trestat. Děti měly modřiny a podlitiny na celém těle. Hrozí jí dva až osm let vězení.

Kriminalisté ženu stíhají pro podezření z týrání svěřené osoby. Informovala o tom mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Kruté zacházení s dětmi se prý odehrávalo na různých místech v Česku, kde rodina právě bydlela. Teprve až na Strakonicku, kam se matka s dětmi přestěhovala, se na údajné týrání přišlo.

"Matka je opakovaně, bezdůvodně trestala, křičela na ně, sprostě jim nadávala, neadekvátně je bila a nedávala jim řádně najíst," uvedla mluvčí.

Týrané děti jsou nyní u své babičky. Policie dostala podnět k vyšetřování ze základní školy. Vzhledem ke věku dětí nebude k případu sdělovat další informace.

Podobné případy nejsou výjimečné

Až osm let vězení hrozí matce dvou dětí z Berouna za kruté zacházení s tříletým synem. Policisté jej při loňské domovní prohlídce našli s obojkem na krku a přivázaného k dětské postýlce. Obojek mu měla matka údajně nasazovat opakovaně.

Před soudem ve Vyškově stojí pěstouni ze Slavkova u Brna. Podle obžaloby údajně týrali léta čtyři z 15 dětí, které měli ve své péči. Děti s různým postižením prý fyzicky i psychicky týrali, vulgárně jim nadávali, bili je a vyhrožovali jim návratem do ústavu, když to prozradí. Hrozí jim až osmileté vězení. Soud zatím verdikt nevynesl.

Snad nejznámější případ brutálního zacházení s dětmi je takzvaná kuřimská kauza. Dva týraní chlapci žili se svou rozvedenou matkou. Žena, její sestra a známí je od léta 2006 do května 2007 prý na různých místech zavírali do klecí, bili, řezali, topili a pálili cigaretovými nedopalky. Cílem bylo vytvořit z nich lidi se zlomenou vůlí, připravené na slovo poslechnout jakékoli rozkazy.

Matce chlapců uložil soud devět let vězení, její sestře deset let. Další čtyři aktéři kauzy dostali pět a sedm let. Všichni jsou již ve vězení.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 17062x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 3

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
14.02.2017, 15:38   Za vraždu dítěte 15 let
11.02.2017, 15:11   Matka týrala půlroční dceru a poškodila jí mozek, odsedí si 10 let
08.04.2015, 12:06   Pětiletého syna otrávila solí a psala o záhadné nemoci, dostala doživotí
03.04.2015, 18:00   Žena novorozence ubodala nůžkami na nehty, u soudu odmítla vypovídat


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.