Zprávy


09. července 2013

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Žena týrala malého syna. Dostala necelé tři roky

Městský soud v Brně poslal třiadvacetiletou ženu z Brna na 32 měsíců do vězení za týrání a popálení svého čtyřletého syna.

23.3.2010

Žena ho od narození fyzicky týrala, podle soudu jej bila a často vulgárně urážela. Předloni na podzim jej pak postavila do vany s vařící vodou a způsobila mu těžké popáleniny až třetího stupně s celoživotními následky. Zdravotní pojišťovně musí také za léčbu syna zaplatit náhradu přes 600 tisíc korun. Zda se žena proti trestu odvolá, se zatím podle jejího obhájce Milana Kružíka nedá říct, musí se s ženou poradit. S argumentací soudu ale nesouhlasí.

Matka, která se dnešního jednání soudu nezúčastnila, se podle soudu dopouštěla týrání syna od jeho narození. Neposkytovala dítěti dostatečnou a přiměřenou mateřskou péči a výchovu. Jako kojence jej nedostatečně krmila a přebalovala. "Neustále vyžadovala poslušnost neúměrnou jeho věku a psychickému vývoji. Poslušnost si vynucovala opakovaným bitím po rukou a po hlavě i jiných částech těla," uvedl předseda senátu Petr Schlagmann v odůvodnění rozsudku.

Na případ upozornila matka obžalované, která mezitím svého vnuka získala do opatrovnictví. Žena byla původně stíhána pro trestný čin ublížení na zdraví, později i za týrání svěřené osoby. Chlapec má za sebou několik operací, léčba popálené kůže potrvá až do dospělosti.

Podle předsedy senátu Petra Schlagmanna soud přihlédl zejména k výpovědi babičky chlapce, ale i dalších, mimo jiné i sestry obžalované. Babička chlapce na případ upozornila sociální pracovníky. Podle jejích dřívějších vyjádření si obžalovaná k dítěti nevytvořila mateřský vztah. Její výpověď nezpochybnilo ani to, že babička a matka dítěte spolu příliš nevycházely.

Soud dnes také vyslechl názory tří znalkyň z oboru školství a zdravotnictví, psychiatrie a psychologie. Matku dítěte popsaly mimo jiné jako nevyrovnanou a disharmonickou osobnost, která své dítě údajně zanedbávala citově i intelektuálně. Podle dnešní výpovědi dvou svědků z domu, kde matka s dětmi bydlela, byla ale výbornou matkou, která s dětmi trávila hodně času. Žádný náznak týrání nezaznamenali, uvedli shodně.

Sociální pracovníci ženě odebrali i další dítě, která má s jiným mužem. O dvouletého syna se nyní stará jeho otec.


Zdroj: Tyden.cz

Přečtení článku: 20906x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
24.03.2017, 12:04   Otec čtyři roky neviděl dceru, kterou má mít ve střídavé péči. Podle soudů je to v pohodě
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.