Zprávy


14. února 2008

Názor

Redaktor: lubob

Aktualita

Vrtění psem

V prosinci loňského roku publikovaly Britské Listy blamáž Jana Potměšila s názvem Kdo se skrývá za „18.000“ členy Českého Svazu mužů. Pokud čtenáři čekali, že článek dá alespoň trochu uspokojivou odpověď na otázku v titulku, museli být zklamáni. Jediná „fakta“ o členech Českého Svazu Mužů byla totiž buď úmyslně vykonstruovanou lží anebo trestuhodný omyl plynoucí z pramalé informovanosti Jana Potměšila.

Vsadím se, že svou roli zde sehrála i chuť Jana Potměšila mediálně dehonestovat svaz mužů, případně i iniciativa novopečeného člena a místopředsedy Výboru pro prevenci domácího násilí Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů ukázat, že umí a ví jak zajmout ten správný postoj proti ideologickému nepříteli. Že by to byl „stranický úkol“ pro nováčka, bych se nesázel. I když, kdo ví?

Nicméně, Jan Potměšil se pokusil veřejnost přesvědčit, že svaz mužů a „štrasburští tatínci“ jedno a totéž jsou, a tak špína vykydaná na „tatínky“ padne i na svaz. Nevím, jestli se mu podařilo obelhat veřejnost, ale vypadá jako pravděpodobné, že se mu podařilo obelhat alespoň poslankyni Annu Čurdovou. Ta totiž – kde jinde než Britských listech? – v článku o úplně jiném tématu (Čurdová :Na výchovu dětí většina médií rezignovala) využila mediálního prostoru k malému a nenápadnému aktu velmi podobnému iniciativní blamáži Jana Potměšila:

Osmnáct procent ženských mluvčích v elektronických médiích je hodnota, se kterou spokojen může být jen Český svaz mužů. Ten spolek, o kterém ministr Nečas řekl velmi správně, že je plný sprostoty a hulvátství.

Nevím, jestli ministru Nečasovi bude jedno, že o něm poslankyně Čurdová šíří právě takové bludy či lži. Jasné ale je, že ministr Nečas hovořil o organizaci K 213 (pro kterou vedou zmínění manipulátoři svůj svazek pod kódovým jménem „štrasburští tatínci“) v souvislosti s blokádou Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Účastníkem blokády byl i sám ing. Jiří Fiala, zakladatel K 213 a mluvčí Štrasburského výboru.

Pamětliv mouder, že „než si pravda natáhne kalhoty, lež už šestkrát obletí zeměkouli“ a „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“, bych přece jen rád vyjádřil optimistickou naději, že ta pravda si nakonec cestičku na světlo najde. A pak si zvídaví čtenáři medií a perspektivní voliči budou klást otázky. Je poslankyně Čurdová prolhaná? Nebo je snad poslankyně Čurdová neschopná zjistit si základní fakta, navíc ještě v oblastech, které považuje za vitálně důležité? Ti zvídavější si také můžou lámat hlavu, jestli nemůže platit obojí zároveň.

Autor: lubob


Zdroj: Český svaz mužů 13.1.2008

Přečtení článku: 248521x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

19.10.2009, 08:34   Alimenty za neplatícího rodiče by mohl platit stát
07.10.2009, 09:31   V otázce určování výše výživného se rozhořel spor o tabulky
01.04.2009, 00:23   Za domácí násilí před dětmi žádají odborníci tvrdé tresty
16.01.2008, 03:26   Má Čurdová BSE?
16.01.2008, 00:05   Reformy mají negativní dopad na ženy, tvrdí ČSSD


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 13.02.2008, 22:29

Odpovědí: 53

pak uvěřím, že Potměšil přestřelil. Bez toho je tohle slohové cvičení na nic, nemluvě o tom, že i já stále více nabývám dojmu, že jeden ze zdejších nicků je Fiala. A pokud jde o Fialu, je to hulvát a do politiky nepatří, leda by založil stranu s Rathem a Sládkem. A že neplatí příspěvky na děti, dokonce záměrně a používá dítě jako zbraně proti své bývalé, za to patří do kriminálu, sorry.

Tak co, Český svaze mužů, budeš se distancovat od K213?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: papparotti Muž

Založeno: 14.02.2008, 07:27

To snad už Český svaz mužů udělal 28.1.2008 (viz Stanovisko ...). To vám nestačí???

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 14.02.2008, 10:42

Myslíte tohle?:

"Český svaz mužů sleduje vyhrocenou situaci, která vznikla během posledních dnů mezi sdružením K213 a ministrem sociálních věcí RNDr. Petrem Nečasem. Přáli bychom si, aby se situace v brzké době uklidnila a strany zahájily věcný dialog.

Doufáme, že zvolená forma protestu neodvede pozornost široké veřejnosti od věcné podstaty, kterou je nevymahatelnost práva některých otců vychovávat své vlastní děti. V tom dáváme sdružení K213 za pravdu. K213 bojuje proti rozhodnutím některých soudců a zejména soudkyň, které se často domnívají, že dítě je věcí ve vlastnictví matky. Takovým rozhodnutím soudu je popřeno právo dítěte na druhého rodiče a tím jsou rovněž vytěsněni z kontaktu i prarodiče.

Ke zvolenému způsobu protestu, kterým se snaží sdružení K213 domoci svých práv, se nebude Český svaz mužů vyjadřovat. To ať hodnotí ten, kdo sám zažil stejnou intenzitu a míru příkoří, kdo nemohl řadu let vidět vlastní děti, natož je vychovávat. Většina členů K213 se snaží léta marně domoci svých práv. Mnozí vyzkoušeli téměř všechny standardní způsoby.

Česky svaz mužů se distancuje od veškerých pejorativních výrazů a urážek. Jsme přesvědčeni, že opačný názor lze vyjádřit slušně.

Nabízíme oběma stranám roli mediátora, který pomůže najít východisko ze současné patové situace.

V Praze dne 28.1.2008, 20:00 hodin

Předsednictvo Českého svazu mužů"NE, TO MI NESTAČÍ, to je distanc od formy, nikoli od obsahu. Jenže hlavním mottem K213 je, že když se nemohu stýkat s dětmi, nebudu platit výživné. To je zvrácené, tím si neplatící otec ze svých dětí de facto dělá rukojmí a používá je jako zbraň a klesá na úroveň matky, která z jakési pomsty odmítá bývalému manželovi stýkat se s dětmi. A distanc od tohoto ve stanovisku ČSM nevidím.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.02.2008, 11:01

já mám pocit, že se tu trochu zapomíná na ty děti, pan fiala není normální, je to narušený nebezpečný člověk (viz pepř, voda, rána pěstí, kousance), co když se s ním fakt vídat nechtějí?

ti slušní otcové by si měli založit něakou vlastní organizaci

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: zaz Muž

Založeno: 14.02.2008, 11:08

Ale kocouřice, vidím že si stále nezmoudřela, ba naopak stává se z tebe fanatička. Pokud by se ČSM distancoval od obsahu protestu, tak popře podstatu své existence a tou je snaha o zastavení narůstající diskriminace a segregace mužů/otců. A to doufám neudělá, přestože by si to feminacispolky jistě přály. Navíc, kam kdo klesá je tvůj subjektivní dojem, podstatné však je jestli má dítě REÁLNOU možnost být vychováváno oběma rodiči. A pokud to znemožňuje matka, tak rozhodně nemá právo na žádné výživné, stejně tak dítě pokud se zřekne rodiče, nemá právo opět na ŽÁDNÉ výživné, což je plně v souladu dokonce i se současným zněním zákona o rodině /rozpor s dobrými mravy/.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 14.02.2008, 11:18

Vřelý dík, zazi! :-)
A teď bych rád, zda s Vámi ČSM souhlasí nebo ne :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: zaz Muž

Založeno: 14.02.2008, 12:35

Ta kocouřice je ale dotěrná. Stanovisko ČSM je jasné ze jeho tiskového prohlášení, tedy jasné kromě kocouřice.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 14.02.2008, 13:21

Ovšem pak nechápu, proč se ČSM tak čílí, když ho přirovnávají K213, když jsou jejich stanoviska podobná jak vejce vejci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.02.2008, 13:28

kocoure, jste skutecne takovy ignorant nebo takovy demagog? to, ze mam s nekym podobna nektera stanoviska prece neznamena, ze je-li on hulvat & sprostak, tak ja jsem taky?

ten vas vztah k fialovi ma v sobe snad vice patologie nez kolik ji prisuzujete samotnemu fialovi.
seberte se uz, vypnete cast emoci & zapnete zase na cas to racio, hm?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 14.02.2008, 13:37

A distancujete se tedy od programu K213 stran neplacení výživného nebo ne? To je PRO MNE podstatné. Protože pokud s ním v tomto ČSM souhlasí, je mi úplně jedno, jak to prosazuje ČSM a jak K213, prostě pro mne jste stejně nebezpeční. ČSM možná i o něco víc, protože na K213 je aspoň na prvý pohled patrné, o co jim jde, a tím se odrovnává předem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: zaz Muž

Založeno: 14.02.2008, 14:11

Kocouřice máš asi svoje dny. Ale přece ani K213 neprosazuje paušálně neplacení výživného. Navíc nejde primárně o výžívné, ale právo dětí na oba rodiče. Dítě ve střídavé péče je živeno střídavě oběma rodiči, a to tím, u kterého zrovna je. Výživné je jaksi pouze problémem kocouřice.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 14.02.2008, 21:32

To výživné, máte pravdu, je na OBOU rodičích. Ovšem řekla bych, že se zásadně pletete, vy zastánci "střídavé péče" - v domnění, že se vyhnete placení alimentů, o což vám samozřejmě a očividně v první řadě jde.
Dítě totiž má právo se podílet na hmotné úrovni zmíněných OBOU rodičů - a tak se může stát, že i rodič "střídající" bude platit alimenty, pokud bude mít vyšší příjem...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: zaz Muž

Založeno: 14.02.2008, 22:16

1. Nikomu nejde o to aby šetřil na dítěti (o penězích neustále mluví feminacistky-asi k nim patříte), ale o to aby se peníze dostaly k dítěti, a to stále větší procento matek nezaručuje.
2. Při střídavé péči se dítě skutečně bude podílet na životní úrovni každého rodiče, a to toho, u kterého zrovna bude. Není důvod, aby jeden rodič zvyšoval svými příspěvky životní úroveň druhého rozvedeného rodiče. O to Vám evidentně právě jde: přiživovat se i po rozvodu na druhém. Po rozvodu se holt musíte postarat sama o sebe a JEŠTĚ z 50% o dítě!!! Pokud to nedokážete, tak jste se buď neměla rozvádět nebo dítě bude muset být dáno do péče toho rodiče, který to zvládne! Samozřejmě pokud se nedohodnou jinak (zdůrazňuji DOHODNOU), rozhodně tím nemyslím diktát soudkyň. A pokud se nedohodnou platí střídavá péče ze zákona (kromě patologických ojedinělých výjimek).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: papparotti Muž

Založeno: 14.02.2008, 23:36

Souhlas. A poznámka: Dulcibelka bude asi pěkně vylízaná, opravdu nejde o to neplatit na děti.
Ale když někdo použije děti jako zbraň - mluvím teď o matkách - tak musí být možnost se přiměřeně bránit.
Nebo má snad proboha ten konflikt eskalovat jinak (a nechci si ani představit jak), ale to by byl pravděpodobný výsledek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 09:27

Už mnohokrát zde padla cifra PRŮMĚRNÝCH alimentů u nás. Je to celých 1.500 korun českých.
Máte pocit, když mluvíte o: "aby se peníze dostaly k dítěti, a to stále větší procento matek nezaručuje" , že těch 1.500 korun matka sbalí pro svoji potřebu, že ji to dítě v její péči NIC NESTOJÍ?! Matka si koupí nový svetřík a dítě žije ze vzduchu?!
To prostě nemůžete myslet vážně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:36

Být (bohužel) matkou dětí zde přítomných vřískalů, vzkázal bych jim: STRČTE SI TY SANĚ DO PRDELE!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:40

& jake to je? povidejte:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:46

Samozřejmě vysoce trapné, většina těch papínků víc peněz prokouří a proleje hrdlem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:49

ja se ptal na ty sane v prdeli :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:56

Tak to se budete muset obrátit jinam, já se o své děti starám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 18:51

to myslím většina otců :-)

reálně existují ženy, které brání otcům ve styku s jejich dětmi
rálně existují otcové, kteří se se svými dětmi stýkat nechtějí, případně nechtějí ani přispívat na jejich výživu

ale řekla bych, že většina otců je svým dětem v rámci možností dobrým tátou (ale možná jsem jen optimista:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 19:24

ja se k vam s tim optimismem pridam.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 20:06

no, asi na to zrovna nebude statistika :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 09:41

Souhlas, pane Kohn :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:43

samochvala smrdi :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:55

to je zvlastni. vzdycky, kdyz se tu objevi dulcibelka, tak se tu zaroven nejakou zahadou objevi i ta abc. cucham, cucham neco schizoidniho :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:56

Zato vy tady smrdíte pořád a je to celkem k ničemu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 13:07

Zvláštní je, že kdekoli se objevím, nalepí se na mě (co vzteklý ratlík) poštěkávající lubob...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 13:12

nejen to. jeste ta (coby vztekla cubicka s krizi identity) postekavajici abc. divne, coz? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 14:01

Ano, už jsem si všimla, že se upachtěně snažíte podstrčit mi druhý nick - proč to neřeknete naplno, vy smíte jen naznačovat?

Za to, že vy máte evidentně krizi identity, já skutečně nemohu. Mohu vás však ubezpečit, že jste vedle,jako ve všech svých rekcích. No nic, vaše lehká zmatenost je kořením zdejších diskusí.

Nicméně vám doporučuji, abyste si používání více nicků naráz ověřil v redakci, která vašemu detektivnímu zápalu jistě ráda vyjde vstříc!

Tímto se loučím a přenechávám vám výhodu posledního slova (ve vašem případě spíš štěku) - všimla jsem si, že jste na něm závislý. Mnoho zdaru.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 14:05

Milá Dulcibelko, teď se nám povedlo zareagovat téměř současně, lubob se z toho dozajista udělá
:-)))))))))))))))))))))))
)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 14:47

Kouzlo nechtěného? Či snad, nedejpříroda, spiknutí? Kdo ví...lubobek poví!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 15:01

tohle je prvni diskusni server s ozvenou :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 15:03

doufam, ze vas z toho behani od pocitace k notebooku neboli nohy. & bacha na motolici :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 14:03

Došly argumenty? Chápu, že své bolavé ego někde hojit musíte, ale jste mimořádně trapný.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 16:29

to me moc mrzi, ze z me trapnosti boli hlava vas :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: Johny Muž

Založeno: 16.02.2008, 17:09

Ty seš trapná, ale hlava tě určitě nebolí - nemáš v ní nic, co by bolet mohlo, proto je pro tebe taky těžký, dutohlávko, konečně si uvědomit, že tu není nikdo kdo by ještě věřil, že jsi chlap.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: zaz Muž

Založeno: 16.02.2008, 10:50

Znovu opakuji, že se rozvedená matka se musí umět postarat sama o sebe a JEN a zároveň minimálně z 50% o dítě! (samozřejmě pokud se rodiče nedohodnou jinak - přičemž diktát soudu nepovažuji za dohodu!!!)
Za této situace je absurdní, aby někdo někomu platil výživné!!! (opět ledaže by se na tom dohodli).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 16.02.2008, 18:19

To si klidně opakujte do aleluja, třeba i doma na zeď si to nechte vytesat. Pořád to bude jen a jen vaše přání, nic víc.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.02.2008, 22:16

samozrejme, co je na tom tak objevneho? akorat, ze to nebudou "alimenty" druhemu rodici, ale primo tomu diteti.

& vy uz zase vite nejlip, co se kdo domniva? kdybyste nekecala :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.02.2008, 14:49

"Co se týká výzvy K213 k neplacení výživného, je potřeba vidět tuto problematiku i z druhé strany. Otcové mají platit na děti, které nikdy neuvidí, přestože o kontakt s nimi stojí a usilují. Určitě není správné neplnit vyživovací povinnost, ale pro tyto otce je to asi jediným způsob, jak upozornit na nespravedlnost."


Citát z článku Zdůvodňující zpráva k Tiskovému prohlášení...
http://www
.svazmuzu.cz/zpravy/zduvo
dnujici-zprava-k-tiskovem
u-prohlaseni-k-situaci-ok
olo-uradu-pro-mezinarodne
pravni-ochranu-deti-18/

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.02.2008, 15:52

& proc se na to ptate me? zeptejte se nekoho z vedeni svazu muzu. sice nemam nejmensi tuseni, co to ma spolecneho s lzivym tvrzenim curdove, ze necas hovoril o svazu muzu jako o spolku hulvatstvi & sprostoty, ale budiz. vy to zrejme netusite taky & jen tady chcete nechat pruchod svym negativim pocitum. ostatne, uplne to same udelala curdova. jakakoliv zaminka pro plivnuti je dobra.

& jeste jedna vec. jestli ja jsem vam nebezpecny jenom proto, ze sem pisu, tak jste tim padem uplne stejne nebezpecny vy sam sobe. & mozna jeste o neco vic, protoze vam neni na prvni pohled jasne, o co vam jde. tak si na sebe davejte dobry pozor :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: kocour Muž

Založeno: 15.02.2008, 00:03

Proč Vás? Zřejmě proto, že jste autorem článku, kde se čílíte nad směšováním K213 a ČSM. Tak předpokládám, že postoje obou organizací znáte, minimálně ty postoje, které tak vytočily Nečase.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: papparotti Muž

Založeno: 15.02.2008, 00:28

Nečase vytočí všechno, co má hlavu a patu, protože to nemůže pocházet od něj. Rovnoprávnost nezapadá do jeho sexistického konceptu. V případě věcné kritiky kolem sebe tluče jak králík v pytli: Nečasův sexistický koncept má jen nahradit jeho neschopnost řešit politicky situaci v zemi, kde počet rozvodů přesáhnul hranici 50ti procent a kde se děti čím dál tím více rodí mimo manželství. Prostě neví jak na to a problémy spojené s realitou neřeší, místo toho nadává osobám, které se příliš hlučně ozvou proti jeho neschopnosti hledat východisko.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:15

hm, vy jste zvlastni clovek, kocoure. jak jste prisel na to, ze se cilim? & jak jste prisel na to, ze cilim nad tim, ze feministicka klika smesuje K213 & svaz muzu?
cetl jste ten clanek vubec? ten je o tom, jak nekteri lidi v mediich zamerne lzou, ucelove & pro svoje zajmy zkresluji realitu.

myslite, ze byste dokazal vysvetlit, k cemu bych mel znat JAKEKOLIV postoje JAKEKOLIV organizace, abych mohl opravnene tvrdit, ze curdova lze, kdyz prohlasuje, ze necas rekl to ci ono o tom ci onom? dokazal? nebo zustanete jen u toho prskani?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:01

Ano, souhlas, jste zářným příkladem člověka, který sice nic neví, ale pořád o tom smolí nějaké "články". Jak obdivuhodné - kdy žijete?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:03

ajajaj, dosly argumenty.
za vyraz obdivu dekuji. ja neziju, ja tady zarim :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:04

Jste hloupý člověk, tady netřeba žádných argumentů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:06

takze fakt dosly. pech. treba nekdy prijdou.
jeste jednou vam za tu poctu dekuji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Až se ČSM od K213 veřejně distancuje,

Autor: Zdena Žena

Založeno: 14.02.2008, 08:02

Soudě podle zveřejňovaných článků a úrovně diskuzí, nepřestřelil ani trochu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Zdena

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 14.02.2008, 18:29

Patřím asi mezi ty, které se snažíte zneužít, k argumentům proti ČSM. Já ovšem nejsem členem ČSM a nemám s ním nic společného. Pouze anonymně přispívám do diskuse, jako tisíce jiných lidí. Pochopit to, je však asi příliš náročná intelektuální úloha, pro lidi jako ty.

Vymaštěná krávo.

Odpovědět na příspěvek

 

Vy jste hajzlík.

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.02.2008, 09:16

Vy si pod slovy "bude se distancovat" představujete spíše "bude na ně útočit a veřejně je hanobit".
Jste hajzlík.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste hajzlík.

Autor: kocour Muž

Založeno: 14.02.2008, 10:42

To mi příliš lichotíte. Já jsem zlomyslnost sama.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Vy jste hajzlík.

Autor: papparotti Muž

Založeno: 14.02.2008, 23:39

Pokud je příspěvek opravdu od Vás, tak bych s Vámi dokonce souhlasil :)))

Odpovědět na příspěvek

 

zbytnělé kocourovství

Autor: Tonda Muž

Založeno: 14.02.2008, 08:27

Odpovědí: 0

Sdružení otců, kterým systém ukradl děti a nechá je bezmocně skřípat zuby tam, kde by se při podobné křivdě nějaké sebehorší ženské všichni mohli zbláznit barvotiskovým citem by mělo být spíše sledováno se sympatiemi a chápáno, než napadáno.
Proč by se měl Svaz od něčeho distancovat, notabene kvůli Zdeně a Kocourovi? Kdyby kocour nebyla evidentně ženská nebo alespoň eunuch, skoro bych si myslel, že Zdena je omezená samička od kocourovského samečka. Kde berou tyhle typy to zbytnělé sebevědomí?¨
Článek myslím nazývá věci pravými jmény, včetně potměšilovských motivací. Omen nomen, už jste měli latinu, kocoure?

Odpovědět na příspěvek

 

Čurdová je malá, tlustá, ošklivá,

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.02.2008, 09:20

Odpovědí: 5

ale k různým svým článkům přidává jakousi svou starou retušovanou fotku, aby vyvolala dojem, že je mladá a relativně hezká. To velice dobře vypovídá o její zamindrákovanosti a duševní zlobě na celý svět - tím se pak snadno vysvětluje pozadí jejích blábolů.
Je prostě sexuálně nezajímavá a tak je vzteklá.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Čurdová je malá, tlustá, ošklivá,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.02.2008, 10:53

vám se tam zobrazuje její fotka? píšete to ke každému článku, kde je o ní zmínka, ale mně se tam furt zobrazují nějaké malůvky :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Čurdová je malá, tlustá, ošklivá,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.02.2008, 10:54

Nepíše že ke každému. Píše že k různým článkům.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Čurdová je malá, tlustá, ošklivá,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.02.2008, 10:59

už párkrát, když tu byla zmínka k čurdové, misogyn psal něco o retušované fotce, tak jsem ji jenom chtěla vidět

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Čurdová je malá, tlustá, ošklivá,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.02.2008, 11:05

http://www.rozhlas.cz/dig
ital/aktuality/_zprava/42
4099?hodnoceni=1

Je to ten odkaz přímo pod tímtom vláknem, v příspěvku od Renky, které tímto děkuji za pohotovou informaci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Čurdová je malá, tlustá, ošklivá,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.02.2008, 11:07

dik

Odpovědět na příspěvek

 

Odvážný Český rozhlas

Autor: Renka Žena

Založeno: 14.02.2008, 10:20

Odpovědí: 0

Koukám, že Český rozhlas statečně uveřejnil vaše stanovisko k nepravdě, kterou Čurdová řekla: http://www.rozhlas.cz/dig
ital/aktuality/_zprava/42
4099?hodnoceni=1

Odpovědět na příspěvek

 

Curdova lze

Autor: Olga Žena

Založeno: 14.02.2008, 15:15

Odpovědí: 3

Resp. se myli - hulvatsvi a sprostota jsou hodnocenim formy, nikoliv obsahu. A co do formy byla vyjadreni SM ohledne Necase a Pavlove naprosto v poradku. Co ma s jejim vyjadrenim ale spolecneho Yahya Potmesil nerozumim a spojovat ho s nim mi neprijde fer.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Curdova lze

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.02.2008, 16:23

jako autor si dovolim odpovedet. potmesil ma s vyjadrenim curdove spolecneho to, ze (stejne jako curdova)
1. polozil rovnitko mezi svaz muzu & K213
2. K213 v mediich pohanel za ucelem "odstrelu" svazu muzu
3. jsou v jednom rohu boxerskeho ringu - rada vlady pro rovne prilezitosti

ostatne, potmesil tu mel dost casu & prostoru se s tim ferove vyrovnat & svuj "omyl" priznat & omluvit se. na ferovost rezignoval. mozna, ze by to i vyhnilo do ztracena, ale sister-in-arms curdova ho takhle nepekne podrazi :-))


nemyslim, ze se curdova myli.
curdova vi velice dobre, ze svaz muzu & K213 jsou uplne odlisne organizace.
curdova vi velice dobre, ze K213 s 480 cleny je pro svoje extremisticke postoje vetsinou verejnosti vnimana spis nebo rozhodne negativne.
curdova vi velice dobre, ze svaz muzu ma mnohem silnejsi podporu nejen v clenske zakladne, ale i ve verejnosti..
curdova vi velice dobre, ze K213 je organizace marginalni & naprosto neskodna jeji feministicke ideologii.
curdova vi velice dobre, ze svaz muzu muze znesnadnit jeji propagandisticke tmarstvi.
kolik ze je 2+2?

curdova si ve sve nadutosti mysli, ze kocicka muze udelat louzicku & svadet to na pejska. & naivne si mysli, ze ji v te louzicce nikdo nevyracha cumacek.
omyl, anno.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Curdova lze

Autor: Olga Žena

Založeno: 14.02.2008, 16:42

Pokud to Curdova velmi dobre vi, tak ji Potmesil tezko mohl uvest v omyl, ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Curdova lze

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.02.2008, 16:58

samozrejme. vsak tam taky pisu, ze je to pravdepodobne, nikoliv, ze to tak je. nemohu preci stavet tezi na vlastni domnence, ze curdova neco velmi dobre vi. to jiste uznate.

take vam jiste neuslo, ze clanek se nejmenuje "curdova lze" (to byste zase psala tyden, ze v clanku neni neco, co byste ocekavala, ze tam bude), ale "vrteni psem" (prislib, ktery titulek dava jsem snad splnil & doufam, ze vase ocekavani nezklamal).

je klidne mozne, ze potmesil se jen zmylil (mel sanci to napravit, dokonce jsem ho tu k tomu sam vyzyval) & curdova "jen" lhala.
to, co z toho plyne, jsem ponechal na imaginaci ctenarove : dva lide, kteri tahnou za jeden provaz jedne politicke agendy & pritom prava ruka nevi, co dela leva. zly umysl? neschopnost? at si kazdy vybere. ja uz jsem si to ujasnil.

Odpovědět na příspěvek

 

kocouří bezpráví

Autor: Tonda Muž

Založeno: 14.02.2008, 15:25

Odpovědí: 51

Takže mi došlo, proč, je kocour tak naježený. Vy nemáte právo se vzbouřit proti tomu, že musíte platit, ačkoliv své dítě neuvidíte, a ačkoliv proti vám není jiná námitka, než ženský rozmar a s ním potom spojené ženské spiknutí končící rozhodnutím ženské spravedlnosti, která na jedné straně vezmě dítě otci o kterém není pochyb a na druhé straně dokonce chrání ženskou vražedkyni.
Mimochodem, všimli jste si, že kocour nereaguje na věcné námitky, které se mu nehodí do jeho systému dezinformací? To je stará praxe demagogů moderně koncepčních lhářů. Na to nemusí mít člověk vysokou školu, s nadáním bezohledné manipulace se někteří lidé, zvláště ženy už rodí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: kocouří bezpráví

Autor: papparotti Muž

Založeno: 14.02.2008, 23:46

Souhlas (není zde bohužel ikonka pro tetnto výraz)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: kocouří bezpráví

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 09:31

To dítě (vaše!) ovšem dýchá a chce jíst, i když ho VY nevidíte.
Možná přijde brzy někdo z vás s kvalitní inovací - třeba by stálo za to, dítě raději zabít? Nebudete muset platit a vídat ho nebudete tak jako tak.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:34

Také mě udivuje neustálý vřískot kvůli usmoleným pár stokorunám, to musí bavit!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:38

vidte? ze tech par usmolenych stokorun stoji tem zenskym za to, co?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:59

Snaha být vtipný? Bez úspěchu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:01

& co na to porota? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:02

Na rozdíl od vás, já žádný kompars nepotřebuji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:03

mozna. vystacite si s tim druhym ja :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:05

ajajaj, došly argumenty?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:07

ja zadne nepotrebuji. ja jsem hloupy clovek. argumenty netreba :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:07

BINGO

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:09

radsi uz toho necham, at vam nepraskne nejaka zilka. dulcibelka by tu mohla nekomu chybet :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: abc Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:12

Chápu, že tyto stránky jsou vaším životem, proto to tady tak prožíváte, já to tady nežeru, takže buďte v klidu a co se týká Dulcibelky, určitě by někomu chyběla, protože je to milý člověk.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 10:15

nezerte. & taky budte v klidu. odpocivejte. v pokoji. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.02.2008, 09:44

Inu to víte, milostivá si totiž výrazně pomůže. Kolikrát si ta hydra za alimenty koupí norkový kožich, místo co by hladovému děcku dopřála aspoň rohlík denně!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 09:45

schvalne, kolik rohliku denne sni dite mirky cejkove? otesanek? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 19:17

no a teď si představte, kolik směšných částek tady musí některé děti dostávat, když se i s megavýživným pro čejkovou dostáváme na tu průměrnou částku 1500 Kč :-) nebo to bude jednoduše tím, že prostě představuje výjimku, kdo ví... :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 19:19

vyjimku z ceho?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 19:20

výjimku ve smyslu, že tak velké alimenty asi nebudou obvyklé...

1500 kč průměrných alimentů měsíčně mi tedy jako likvidační částka nepřipadá, to bych si z fleku mohla dovolit dítě i já a nijak by mě to nezatížilo :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 19:28

to ale neni zadna vyjimka. to je proste spojite statisticke rozdeleni, ktere rika, ze cetnost vyskytu extremnich hodnot je mala. od ktere castky by to vyjimka byt prestala?

dovolil bych si upozornit, ze usuzovat cokoliv z jedineho cisla (prumeru) je posetilost nebo ignorance.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 20:00

průměrné alimenty jsou 1500 Kč, z toho vyvozuju, že je to není zrovna moc

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 20:18

pak jste bud posetila nebo ignorant :-)
jaky PRUMER by byl aspon tak akorat?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 20:27

nevím, já nejsem rozvedená

ale 1500 kč mi připadá jako tak málo, že kdyby péče o prcka fakt stála patnáct stovek měsíčně, pořídím si ho hned teď :-) (kecám, ale rozhodně bych si škrtla všechny finanční obavy)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Olga Žena

Založeno: 15.02.2008, 20:40

Průměr je samozřejmě velice ošidná veličina.

Ale - když víme, že průměrná mzda v ČR je aktuálně něco přes 21.000 Kč, průměrné alimenty na jedno dítě jsou necelých 1.600 Kč, ale průměrná částka na zajištění ZÁKLADNÍCH potřeb dítěte činí 6.350 Kč, už se z toho dá leccos vyvozovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 22:29

& co se z toho tedy da vyvozovat? to by me vazne zajimalo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tery a spol.

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 15.02.2008, 22:39

Pro přehlednost reaguji do vlákna Olgy. I když myslím, že ona můj příspěvek k pochopení průměru nepotřebuje.

Takže pro místní milovnice průměrů mám takový příklad. Když se nad ním zamyslí, tak jim možná dojde, proč například prodejní novináři v médiích tak rádi uvádějí průměry, například u platů:

1) Jedna fiktivní firma:
2 ředitelé s platem á 100.000 Kč
18 zaměstnanců s platem á 10.000 Kč !!!
Průměrný plat: 19.000 Kč
Takže průměrní chudáci, co s odřenýma ušima přežijí do další výplaty, mají krásný plat 19.000 Kč (aspoň podle Tery). Holt si žijí nad poměry, rozmařilci. Kdyby nehýřili, můžou ušetřit třeba na vilu (aspoň podle Tery).


2) Dva průměrní lidé
Sní průměrně půl kuřete
1 zaměstnaný sní kuře celé
1 bezdomovec nesní kuře žádné
Průměrně se oba najedli

Račte si spustit kalkulačku, ověření je snadné a rychlé.

Tož včil mudruj.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tery a spol.

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.02.2008, 00:02

podle Tery je 1500 vcelku málo a dítě si tím pádem může dovolit prakticky každý, já teda rozhodně

průměrná mzda zkresluje směrem nahoru, protože existují lidé s opravdu vysokými příjmy, myslíte si, že to výživné je také zkresleno tímto směrech? smutný, možná by medián byl ještě nižší

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Tery a spol.

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 17.02.2008, 16:17

Fakt nechápeš co tím myslím? Srovnáváte výživný s průměrným platem a posuzujete průměrnou výši výživného. Vždyť je to tak zavádějící, až je to nesmyslné.

Kolik může být platový medián, nevím, ti pitomci novináři prostě s tímto pojmem neoperují. Použivají nesmysly s průměrným platem. Medián může být třeba klidně 12.000. Mraky lidí mají hrubého kolem 10.000. To má opravdu nějaká ženská drzost tvrdit, že výživné 1.600 Kč při platu například 10.000 hrubého je málo? Platíš si nájemné? Víš kolik tví rodiče platí z byt ve kterém bydlíš?

Pokud máš málo, tak máš víc vydělávat, nebo u soudu žádat střídavou výchovu, nebo přenechat dítě do výhradní péče otci. Muži už ženské sviňárny dávno prohlédli a ve stále větším počtu se odmítají nechat zneužívat, využívat a vydírat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Tery a spol.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 17.02.2008, 18:53

Nu Klokane, to byla hezká filipika proti statistice a průměru. Škoda jen, že na jedné straně horuješ proti zevšeobecňování průměrem (když, jak správně uvádíš, hrubý plat může být i 10.000), a na straně druhé se k němu vracíš, když stavíš vzájemně proti sobě ten desetitisícový podprůměrný plat a tebou napadané průměrné alimenty 1.600.
Abys tomu rozuměl i ty: Při podprůměrném platu platí rodič i podprůměrné alimenty.
A jak (též zcela správně) výše podotýkáš, ten průměr dělá např. vysoký příjem ředitele a nízký příjem jeho zaměstnanců. Ergo kladívko, ani ty průměrné alimenty by tě neměly tak žrát - mohou totiž, zcela ve shodě s tvým příkladem, být i 500 korun. Tu závratnou výši 1.600 korun totiž ovlivňují i alimenty daleko vyšší...i daleko nižší.
Ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Tery a spol.

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.02.2008, 19:00

On moc neví, co chce říct:

"1500 korun není průměr, ne ne ne, ale i kdyby byl, málo by to nebylo :-)"

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tery a spol.

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 18.02.2008, 19:55

Nic takovýho jsem neřekl. U platů je evidentní co jsem napsal o srovnání průměrů a mediánů, jen hloupé novinářky to neví nebo nechtějí vědět. Stejně tak ty s DuciBuci. Vidíte jen co se vám hodí. U výživného na žádném průměru ani mediánu nezáleží. Žádné soudně určené alimenty by existovat neměly. Chtělas dítě, dostalas dítě? Tak se o něho starej. Nechceš se se mnou rozumně domluvit, nezvládneš zajistit péči a výživu? Tak automaticky střídavá výchova nebo předání do péče otce. Alimenty jsou POUZE nástrojem ženského a státního vydírání mužů. Jakékoliv jejich projednávání a stanovení soudem je špatné. Státní moc by do těchto věcí neměla vůbec mluvit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tery a spol.

Autor: Tery Žena

Založeno: 18.02.2008, 21:16

A nyní náměty k diskuzi:

a) Některá manželství se rozvádějí i z viny otce. (debata nad příklady)

b) Některým otcům střídavá nebo výhradní péče nevyhovuje. (sběrný dokument)

c) Alimenty nejsou pohledávka vůči ženě, ale vůči dítěti. (přednáška)

Odpovědět na příspěvek

 

Re:Tery

Autor: Modry Klokan Muž

Založeno: 20.02.2008, 21:38

No a co.

d) pořád platí, že ve funkční společnosti do toho stát nemá co kecat

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re:Tery

Autor: kocour Muž

Založeno: 20.02.2008, 22:33

Jistě, pokud se ti dva dohodnou. Pokud se nedohodnou, tak autoritativní rozhodování sporů je jednou ze základních a také prvních funkcí státu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Kocour

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 21.02.2008, 16:04

No dobře Kocoure. Tak by laskavě Tery mohla vědět, když už se pouští do téhle debaty, že soudy

a) neurčují v rozvodových sporech vinu. Jaký význam má její zájem o to, co s rozvody zaviněnými muži? Nulový.

Já s určováním viny souhlasím. Ať je určována. Pro muže jen dobře. Beztak praxe určování rozvodové viny byla odstraněna feministkami, nehodila se jim do krámu, bránila okrádání mužů ženami při rozvodech.

b) no a co že někteří muži nechtějí nebo neumějí střídavku? To znamená že tím mají tak jako dosud automaticky ztrácet rodičovská práva (bacha - někdy výhodná a někdy nevýhodná) a povinnosti (opět bacha - někdy výhodné jindy nevýhodné) zákonného zástupce svého vlastního dítěte? A dítě a exmanžel se mají automaticky stávat rukojmím sobeckých, hloupých a vypočítavých matek jako dosud? A mají být vděční, že jim exmanželka laskavě dovolí vidět a navštívit VLASTNÍ DÍTĚ, jednou za čtrvnáct dní na pár hodin o víkendu? A ještě s plným respektem k JÍ naplánovanému programu? A s jejím zasahováním? FUJ HNUS.

c) "alimenty nejsou pohledávka vůči ženě ale vůči dítěti". Nechceš třeba místo mě, slušně, konečně vysvětlit Tery, že to ví každej? A že také každej ví, jak často ženy tyto hlášky používají jako "kouzelnické zaklínadlo" k odhánění zlých duchů? Pro klidnění a jako berličku svého svědomí? Mnohdy totiž alimenty jsou jediný zájem dítěte, který matku toho dítěte zajímá, a který mu během dětství dopřeje.

- Tery by měla vědět, že "alimenty jsou také pro bývalé manželky velice oblíbeným nástrojem vydírání svých bývalých mužů"

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Kocour

Autor: kocour Muž

Založeno: 21.02.2008, 16:34

Já reaguji na "ve funkční společnosti do toho soudy nemají co kecat". Čili nereaguji na to, jaké právo aktuálně a objektivně je (de lege lata), ale jaké by ideálně mělo - dle mého subjektivního názoru - být (de lege ferenda).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Jan Muž

Založeno: 16.02.2008, 07:48

Milá Olgo,
a víš vůbec, jakými výpočty Český statistický úřad k těm 6.350,-Kč dospěl? On je to totiž stejný statistický úřad, který dospěl k životnímu minimu pro jednoho dospělého člověka 4.200,-Kč. a to nemluvím o tzv. existenčním minimu. Podstatné nejsou ale tyhle statistické kejkle. Podstatné je to dělání rozdílů mezi normální rodinou, která také nemůže říct na naše dítě dáme 6.350,-Kč a my se půjdeme pást. Stejně tak,když rodinu zasáhne nezaměstnanost nebo nemoc, tak se prostě na čas uskromní, všichni. A taky neplatí když jsme na dítě půl roku nedali 6.350,-Kč, je to náš dluh vůči němu, který jsme povinni mu dát hned jak se trochu vzmůžeme. A to už vůbec nemluvím o soudcovské logice: Tak vy jste si našel lepší zaměstnání? To jste mohl už před třemi lety, takže do rozjezdu 50.000,-Kč nezaplacených alimentů zpětně. Jinak já jsem všemi deseti pro, abychom stejně jako jiné státy zavedli jasnou tabulku průsečíku příjmu a věku dítěte = alimenty. To by zvládla každá účetní, všichni by věděli do čeho jdou. Aby se každým zvýšením alimentů o pár stovek zabývali 4 soudci s platem 80.000,-Kč mi přijde jako hodně velké mrhání penězi daňových poplatníků. Ale co by pak dělali?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.02.2008, 22:25

zkusim to jeste jednou - kolik stoji pece o prcka je neco uplne jineho nez co je PRUMER vyzivneho.
proto se ptam, jaky by ten PRUMER mel podle vas byt?
pro jistotu : ptam se na PRUMER.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.02.2008, 23:58

a japa to mám vědět, když říkám, že žádné dítě nemám?

teoreticky si myslím, že 1500 kč pokryje na ten měsíc jídlo, pro jednoho, pokud se uskromní, nejsem žádný odborník, ale obávám se, že s dítětem jsou i další výdaje

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.02.2008, 08:52

tery, k cemu potrebujete nejake dite, abyste mi mohla odpovedet na moji otazku o adekvatnim PRUMERU? dite PRUMEREM nenakrmite & ani ho do PRUMERU neobleknete.

& navic pikantnost - PRESTOZE dite nemate, rikate, ze prumer je nizky. ale kolik by tedy mel byt, rict nemuzete, PROTOZE dite nemate. trochu divne, co?

(& jeste jednou pro jistotu : jestli 1500 neco pokryje nebo nepokryje, je vedlejsi, protoze je to jen PRUMER. chapete? prumer. neni to slozenka, nejsou to penize, v obchode tim prumerem nezaplatite ani housku. uz?)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.02.2008, 15:59

za 1500 měsíčně si pořídím dítě hned zítra :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.02.2008, 18:17

aha. uz je to jasne. boruvky zraji v lete :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.02.2008, 17:07

asi jo, já nevím, jsem městské dítě :-)

ale abyste věděl, že jsem charakter... já opravdu nevím, kolik by měly být průměrné alimenty, jenom jsem psala, že 1500 Kč měsíčně mi připadá na pokrytí životních potřeb malého človíčka málo

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 17.02.2008, 17:41

aha, takze to vypada, ze jsme se (konecne taky jednou) k necemu dobrali.
jestlize nevite, kolik by prumerene alimenty nemely byt, pak nemuzete rikat, ze 1500 je malo. ok, spletla jste se, to se stava.

s tim, ze 1500 korun mesicne je malo na pokryti potreb ditete, budu klidne souhlasit. ale, jednak tech 1500 nema nic spolecneho s vysi aktualnich alimentu u aktualniho ditete, & druhak, nikde neni ani psano, ze na pokryti VSECH potreb ditete jsou JEN alimenty.

ok?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tery Žena

Založeno: 21.02.2008, 17:17

aktuální dítě, neaktuální dítě :-)
1500 je pár šupů

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tess Žena

Založeno: 21.02.2008, 18:23

me pripada 1500 mesicne malo. Vzdyt prumerny plat okolo 20 000 na jednoho dospeleho neni nic moc. Dite potrebuje k zivotu to same co dospely. Kdyby tu byl mesicni plat 1500 mesicne na dospeleho, asi by se mnozi divili.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 21.02.2008, 21:19

ano, to je (i kdyz, jak pro koho, zkuste je nekomu sebrat).
coz je ale asi tak vsechno, co se o tom da rici.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tery

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 17.02.2008, 16:22

Ty si raději dítě nepořizuj nikdy. Další retardované parazity jako ty tahle země fakt nepotřebuje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tery

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.02.2008, 17:05

no, když to říkáte vy... :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: Tess Žena

Založeno: 21.02.2008, 18:15

dite mirky cejkove sni tolik rphliku, kolik mu koupi jeho tatinek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kocouří bezpráví

Autor: lubob Muž

Založeno: 24.02.2008, 19:48

he he, prvni pokus o samostatnou myslenku :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Dílčí vysvětlení k Lubobovu článku

Autor: janpotm Muž

Založeno: 21.02.2008, 18:37

Odpovědí: 1

Po delší době jsem zabrousil na rovnoprávnost.cz, zda se tu něco zajímavého neobjevilo, a nemohl jsem si nevšimnout lubobova článku. Lubob má samozřejmě právo na vlastní interpretaci mého konání, dovolím si ale upozornit na několik věcí:
1) Poslankyně Čurdová není v Radě vlády, byla v ní pokud vím cca do r. 2006, tzn. osobně dotyčnou neznám, pouze jsme si vyměnili několik e-mailů. Jmenovaná v současné době na činnost Rady nemá vliv, resp. spíše Radu kritizuje (viz její články na BL a gitĚ).
2) Činnost v Radě (resp. ve Výborech) je pro mě práce navíc, nijak nehonorovaná, musím se jí zabývat de facto mimo pracovní dobu a tato zkušenost je pro mě spíše motivací vyhýbat se jakýmkoliv dalším komisím, radám a pracovním skupinám, kterých je nepočítaně - mojí hlavní náplní je totiž především doprava a majetky, v právu pak obecní zřízení a trochu bokem správní a přestupkové právo, příp. nárazově dle potřeby (ŽZ, ochr.zvířat apod.). Násilníky mám už opravdu hodně bokem, spíš jako koníček.
3) Článek, jehož obsah a opodstatněnost jsem už řešil s panem Salačem (část korespondence zde zveřejnil) byl motivován především mým zděšením nad tím, že ČSM by měl být považován za reprezentativního a legitimního představitele zájmů mužů (jak jej někteří novináři brali). ČSM jsem znal a znám (pominu-li některé články v tisku, např. rozhovor s p. Salačem v jednom ženském časopise, na který jsem náhodou padnul) především ze stránek svazu mužů, které se teprve nedávno rozdělily na servery dva. Na stránkách svazu jsem se setkal s poměrně intenzivní propagací aktivit p. Fialy (štrasburští vítězi apod.), jmenovaný zde dostával (dle mého nezvratného přesvědčení) velký prostor jak jako redaktor, tak jako diskutér. Jistě nikdo nepopře min. PR pro členy K213. Dále - některé články považuji za hranicí vkusu a totéž mnohonásobně platí o příspěvcích některých diskutérů. Doufám, že nereprezentují většinu mužů, ale svaz si vytváří image právě i podle toho, co zveřejňuje, co považuje za legitimní, čemu dává prostor a kdo jej podporuje (neboť má pocit, že jejich názory a stanoviska jsou totožná). Vyjma dr. Bakaláře jsem zároveň neměl pocit, že svaz disponuje odborníky, kteří by byli schopni se kvalifikovaně vyjadřovat k diskutovaným otázkám (zdejší diskuze ani drtivá většina článků mě o tom rozhodně nepřesvědčily; zároveň to, že jsem muž, ještě neznamená, že jsem odborník na muže, ženy, děti atd...).
4) Může Vás naopak těšit, že p. Fiala a několik dalších dobrodějů mi vedle vulgarit, urážek a výhrůžek zároveň i poděkovali za propagaci těch "nejlepších" článků, které na jejich oblíbených serverech jsou k mání. Upozorňuji (i když asi zbytečně), že článek na BL je především rešerší, většina citací že je ze serveru svazu (resp. min.podporovaného svazem - od podzimu) a pokud má být "lží" tvrzení o propojení K213 se svazem, již jsem vysvětloval, že podstatné je pro mě faktický, nikoliv formální stav. Svaz se od akcí K 213 v nedávné době distancoval, předtím jim však poskytoval prostor opravdu vstřícně a široce, stejně jako jejich příznivcům v diskuzích.
Divím se, že to někomu pořád leží v žaludku (to takovému p. Fialovi ani nestojím za to, aby mi rozbil hubu:-))), ale už se trochu točíme v kruhu. Já jsem byl zděšen, tak jsem reagoval. Svaz se cítil být dotčen a poškozen, tak se rovněž ozval. Některé věci jsme si vysvětlili a asi jsme spolu měli mluvit dříve, aby nevznikly následné konflikty a nedorozumění. Ale opakovat pořád dokola, co zde i jinde jak podle šablony už x-krát zaznělo? (jediná Lubobova inovace je to s p. Čurdovou, ale to viz výše). Buď pozorně čtěme, co kde vyšlo, co kdo říká nebo doporučuje a co považuje za legitimní, nebo se raději dívejme do budoucnosti a buďme konstruktivní.
Mějte se a přeji fajn víkend - J.Potměšil

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dílčí vysvětlení k Lubobovu článku

Autor: lubob Muž

Založeno: 21.02.2008, 22:06

tak ja se k tomu taky jeste jednou vyjadrim
1) o soucasnem vztahu anny curdove k rade vlady pro r.p. v clanku nepisu.

2) ok, no comment, na vasi cinnosti mistopredsedy v onom vyboru zadny argument nestavim. pravda, uvedl jsem spekulativni dohady, proc jste tu mystifikaci sepsal, ale vyhnul jsem nejakemu kategorickemu tvrzeni. pokud to vyznelo jako rypnuti si - pak to vyznelo tak, jak jsem chtel.

3) porad se vyhybate tomu podstatnemu, & to je to, ze svaz muzu neni totozny s K213, neni s nim personalne propojen, nema spolecnou agendu, "netancuje ja fiala piska", atd.
vase vnimani "intenzivni propagace aktivit p. fialy" na strankach svazu muzu beru jako vasi vlastni silne subjektivni interpretaci vicemene stejne subjektivnich dohadu.

4) uprimne receno, je mi uplne ukradene, co vam pisou nejaci dobrodejove. to je ciste jejich & vase vec.

a) vas clanek neni resersi. vas clanek je dehonestace od titulku az k zaveru. to, ze jste nakonec pripojil par odkazu z toho resersi nedela. reserse vypada uplne jinak. (mimochodem, kdyz uz jsem u toho, proc jste do clanku s nazvem "kdo se skryva za ...." uvedl v odkazech i muj clanek s nazvem "license to kill"? taky vas vydesil?)

b) ja vam vubec neberu, ze vy osobne nedelate rozdil mezi formalni & faktickou strankou veci, to je ciste vase vec. ostatne jste se v tom smyslu vyjadril jiz drive. to, ze pro vas neni tento rozdil podstatny vas ale neopravnuje na tom stavet & zverejnopvat nepravdive informace.

ano, konstruktivni pristup je zcela urcite uzitecnejsi. ale k tomu je potreba alespon minimum duvery. & to, pane potmesile, jak jste se k cele kauze postavil, & vlastne i to, jak se k tomu stavite jeste ted - bez naznaku sebereflexe & bez priznani chyby z vas prilis duveryhodnou osobu nedela. & kdybyste proti tomu chtel neco namitat, rovnou vam reknu, ze "pro me je to takhle podstatne".

klidn
e to zase muzeme nechat usnout & uz se k tomu nevracet. ale ja aspon budu doufat, ze si priste lepe rozmyslite, co & jak chcete napsat. ona i ta kritika musi byt konstruktivni & ne ucelova.

tak vas zdravim, & nic ve zlem.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.