Zprávy


10. srpna 2010

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Více žen na vedoucích pozicích? Ano, říká Komise

Mezi vrcholovými manažery ve velkých evropských soukromých společnostech najdeme jen 10 % žen. Evropská komise proto zvažuje předložit legislativní návrh, který by s touto genderovou disproporcí zatočil.

„Rovnost pohlaví v rozhodovacím procesu (firem) ještě stále není pravidlem,“ prohlásila včera (14. července) na zasedání europoslaneckého výboru pro práva žen a rovnost pohlaví eurokomisařka pro spravedlnost, základní práva a občanství Viviane Reding. „Nevylučuji možnost, že k této problematice předložím návrh zákona,“ dodala.

Ve významných evropských společnostech pracuje na vysokých pozicích podle studie, kterou si nechala zpracovat Evropská komise, jen 10 % žen. Procento žen, které tyto společnosti řídí, je však ještě nižší – pouhá 3 %.

Spolupracovníci komisařky Reding EurActivu prozradili, že si budoucí návrh legislativy, jehož cílem bude zavést genderové kvóty v podnicích, vezme na mušku pouze soukromé firmy.

Ovšem zavedení takových opatření bude na pořadu dne až poté, co se společnosti s genderovou nerovností nepoperou samy a neodstraní ji dobrovolně. To může trvat i několik let.

I tak má komisařka Reding už připravený poměrně jasný plán, který bude po vedeních podniků požadovat, aby do roku 2015 zvedly počet zaměstnaných manažerek na 20 %.

„Do konce roku 2011 bude komisařka sledovat chování firem a až pak přistoupí k činu,“ nastínili komisařčinu strategii spolupracovníci.

Připomeňme ještě, že podobné kvóty zavedla na národní úrovni již v roce 2007 vláda španělského premiéra Zapatera. V čele veřejných obchodních společností a podniků, které zaměstnávají více jak 250 zaměstnanců, musí do roku 2015 stát minimálně 40 % zástupkyň ženského pohlaví.

Podobná situace je i v Německu, kde s obdobným nápadem nedávno přišli ministři spravedlnosti spolkových zemí.

Diskriminace žen kvůli věku

Poté, co komisařka Reding odhalila své plány na boj s genderovou nerovností v Evropě, práce výboru pro práva žen a rovnost pohlaví neskončila. Přítomní europoslanci totiž ještě schválili zprávu, která si vzala za cíl poukázat na další formu diskriminace žen – tentokrát kvůli jejich věku.

„Vyšší věk žen se stává příčinou pro celou řadu forem diskriminace,“ uvedla europoslankyně z Evropské lidové strany (EPP) Sirpa Pietikäinen, která upozornila na fakt, že diskriminaci kvůli staršímu věku zažívají mnohem častěji ženy než muži.

V pracovním prostředí se „diskriminace kvůli věku týká častěji žen než mužů a projeví se zejména u žen, které překročí padesátku,“ uvádí se ve stanovisku, které vydala EPP. Těmto ženám je často bráněno v profesionálním růstu a mnohdy po propuštění mají problém nalézt nové zaměstnaní.


Zdroj: Euractiv.cz 15.07.2010

Přečtení článku: 43405x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

24.11.2016, 09:30   10 důvodů, proč by Hillary Clintonová neměla být příští americkou prezidentkou
28.03.2015, 10:25   Prezident jmenoval nové soudkyně ... (a soudce)
28.12.2014, 20:10   Skoro 98 procent pedagogů na českých školách jsou ženy, je to nejvíc v EU
22.12.2014, 14:51   V Bruselu chtějí za eurokomisařku ženu
06.09.2014, 07:08   Nová ředitelka Probační a mediační služby


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Čekal jsem kdy

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 10.08.2010, 07:38

Odpovědí: 0

začnou kvóty na celoevropské úrovni. Co jsem ale nevěděl je to, že už se kromě Norska "činí" také Španělsko a Německo.

Shrnu-li to:
Dnes jsou neschopné ženy protlačovány tam kde na to nemají v Norsku, Španělsku a Německu. Po roce 2015 v celé Evropě.

To jsou opravdu zásadní kroky pro snížení konkurenceschopnosti Evropy jako celku a tak věřím že se to jistě podaří. Bravo!

Odpovědět na příspěvek

 

To je takový trik manažerů,

Autor: Milan Muž

Založeno: 10.08.2010, 16:35

Odpovědí: 0

jak si do rodiny přihrát víc peněz.
Akcionářům řeknou, že z rozhodnutí EU musí být ve správní radě i ženy, a nechají si tam zvolit dceru nebo matku ... a tak do rodiny půjdou dvojí tantiémy.

Odpovědět na příspěvek

 

Nova pracovni pozice

Autor: Sid Muž

Založeno: 11.08.2010, 00:06

Odpovědí: 0

Podle meho vzniknou dve nove manazerske pozice: "Manazerka - zena" a "Manazerka - stara zena". A bude vystarano. Na tyto pozice prijmou patricny pocet zen aby se uspokojil pozadavek ze zakona.
Zeny, ktere budou prijmuty na pozici "Manazerka - zena" a "Manazarka - stara zena" to naplni uspokojenim ze sve smysluplne prace - naplnit tabulkove pocty... :-)

Odpovědět na příspěvek

 

k článku

Autor: Tonda Muž

Založeno: 15.08.2010, 19:30

Odpovědí: 1

Co kdyby se do odpovídající funkce vybírali prostě ti, nebo ty, kdo proto mají nejlepší předpoklady? To by snad bylo v zájmu všech, ne? Zvláště když jde o zájmy veřejné. To bylo přece to, nač jsme se těšili, když jsme se skřípěním zubů sledovali kariéry pozitivně diskriminovaných bonzů předešlé ideologie.
Musím přiznat, že tehdy jsem neměl žádný problém s tím vyrovnat se s ženou v řídící funkci, když byla jenom trochu přijatelná, Dnes mne okamžitě napadne, zda na to má a do jaké míry za své postavení vděčí ideologické forsáži. Vždycky si vzpomenu na velkohubost, se kterou před pár lety HP na vrcholu slávy udělali nějakou babu vrcholovou menažerkou.
Už není o ní ani zmínka a mám pocit že se z té ženské invence vzpamatovává HawPac do dneška.

Odpovědět na příspěvek

 

Každý výběr je projevem diskriminace.

Autor: Kolemjdoucí Muž

Založeno: 16.08.2010, 14:05

Chcete-li odstranit diskriminaci, musíte zavést losování.

Odpovědět na příspěvek

 

K článku

Autor: Ana Žena

Založeno: 09.01.2011, 11:11

Odpovědí: 0

Nesouhlasím s kvótamy. Jsou kontraproduktivní, a možná opravdu schopným ženám spíš uškodí. Už jen tím, že se na ně bude pohlížet s despektem. Ale na druhou stranu, řadě žen ani není umožněno prokázat své schpnosti. Setkala jsem se s tím osobně. Šlo sice jen o praxi, žádné závratně oborné úkoly,a na mém opravdu skromném výdělku nebyl nikdo závislý. Ale bylo to opravdu nepříjemné. Někdy mi připadalo, že bojuji s větrnými mlýny. Takže jsem nakonec celou praxi stála u kopírky. Zatímco můj spolužák seděl u počítače.

Na závěr praxe se zjistilo, že nemá práci za půl roku dodělanou, jelikož neuměl německy. A tak jsem byla požádána, abych to dodělala za něj. Jeho půlroční resty jsem zvládla za měsíc.

Jak říkám, jako praktikanti jsem dělali opravdu jen práce, které by běžného zaměstnance jen zdržovaly. Ale podívejte se na to prosím také z oné druhé starny. Diskriminace tu prostě je, je velmi nespravedlivá, a je o to víc škodlivá, když na něčím platu je závislá rodina. A to, co já zažila na pouhé praxi, se děje samozřejmě i mezi stálými zaměstnanci.

Proto říkám, kvóty jsou dvousečná zbraň. Někde uškodí, někde pomůže.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.