Zprávy


25. května 2013

Politika

Redaktor: ld

Aktualita

Velká rána pro pokrokáře a feministky: Většina Britek by chtěla zůstat v domácnosti

Nedávný průzkum mezi britskými ženami přinesl šok: 62 % žen by totiž dalo přednost být v domácnosti než budovat vlastní kariéru!

Průzkumu se zúčastnil reprezentativní vzorek 1582 žen starších pětadvaceti let, které pracují na plný úvazek a mají partnerský vztah. Není bez zajímavosti, že ty, které spatřují svou roli v domácnosti a nikoli v honění za penězi a jinými pomíjivými statky, své přesvědčení a přání před svým okolím tají, neboť se cítí pod značným tlakem od menšiny žen, jež prosazují „mainstreamový“ styl života.

78 % žen nevadí finanční závislost na partnerovi

Zároveň na otázku, zda samy sebe vnímají jako „nezávislé“, odpovědělo 65 % z nich, že ano. Ty, které takto odpověděly, pak v 74 % případů přiznaly, že na ně vyvíjí tlak jiné ženy. 57 % dotázaných připustilo, že by si přálo klidnější životní styl, který jim „housekeeping“ bezpochyby nabízí.

Ještě zajímavější jsou čísla následující: 78 % žen prohlásilo, že by jim nevadilo, pokud by byly finančně závislé na svých partnerech. Výsledky průzkumu šokovaly i samotné autory. Redaktorka módního magazínu My celebrity fashion, který průzkum zadal, řekla: „Jsem šokována tím, že většina žen by raději byla v domácnosti, než aby usilovala o kariéru. Vždyť tak často slyšíte, že bychom měly být silnými nezávislými ženami.“

Moderní představa silné nezávislé ženy

Domnívám se, že redaktorka zmíněného plátku uhodila hřebíček na hlavičku. Nesmírně důležitou součástí pokrokářské revoluce, která ve velkém zachvátila Evropu po Velké francouzské revoluci na konci 18. století, je takřečená emancipace ženy, jež spočívá v jejím osamostatnění, domnělém návratu hrdosti a důstojnosti a zrovnoprávnění s mužem. Pokrokáři (dnes především neomarxisté, kterým se podařilo ovládnout Evropskou unii a přeměnit ji v hlavní nástroj prosazování této ničivé ideologie) se snaží ženu vytrhnout z rodiny a vrhnout ji do každodenního zaměstnání.

Pochopitelně tím mění ženu samotnou, její uvažování. Snaží se jednoduše řečeno ovládnout její mysl, aby jednala tak, jak si přejí ti, kteří společnost indoktrinují svou přirozenosti se příčící ideologií. Zároveň halasně volají, že je společenské mechanismy a prostředí diskriminují a žádají patřičné změny, jež by zajistily skutečnou rovnoprávnost obou pohlaví. Ta má spočívat také v tom, že nebudou rozdíly v odměňování, že v institucích a firmách budou zastoupeni muži a ženy rovnoměrně, že se budou pravidelně střídat na mateřské (jak s tím před pár dny přišly české sociální demokratky) a tak dále.

Reálná rovnost je utopií

Je tu ale jeden zásadní problém: Reálná rovnost je neuskutečnitelná, utopická. A každé úsilí o realizaci utopie je nebezpečné, jak se ostatně lidstvo mohlo na vlastní kůži nejednou přesvědčit. Nechci být přehnaně "tmářský" a "zpátečnický", avšak stálo by za úvahu, zda by všem náhodou neprospěl respekt k přirozenosti každého jedince. Neopovažuji se tu hlásat, že ženy patří do kuchyně a nemají mít kromě péče o dítě, manžela a domácnost žádné vlastní záliby a zájmy. Ostatně si to ani nemyslím.

Na druhou stranu jen zaslepenci mohou tvrdit, že mezi muži a ženami nejsou rozdíly, jak fyzické, tak psychické, že mají stejné předpoklady k určitým činnostem a že jsou schopni zastávat patřičné role stejně kvalitně. Uvědomuji si, že moderní společnost nepřeje tradiční rodině, že je obtížné reálně dosáhnout toho, že rodinu uživí jeden plat. Ale zároveň věřím, že široká celospolečenská diskuse o úloze ženy a muže ve společnosti a rodině by byla ku prospěchu všech.

62 % žen nutno převychovat v zájmu pokroku

Jenže to by podlamovalo sílu těch, kteří podobné úvahy považují za zvrácené a „kontrarevoluční“. A ti dnes bohužel určují vládnoucí diskursy, ti určují, jak má vypadat společnost a rodina. Jsou to titíž, kteří nevidí nic zvláštního na manželství osob stejného pohlaví, na párech dvou mužů či dvou žen adoptujících dítě. Jsou to ti, kteří rodinu rozbíjejí, a tím ničí naši staletou civilizaci.

Pro ně je oněch 62 % žen hodno odsudku, hodno převýchovy. A všechny, kteří by se jich zastali, by obvinili z toho, že žijí v zajetí předsudků. Přitom jim však uniká, že „předsudky“ jsou úlomky dávných pravd…


Zdroj: Protiproud.cz

Přečtení článku: 20898x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.