Zprávy


23. března 2010

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Ve Švédsku selhal systém genderových kvót.

Diskriminoval studentky

Švédsko ruší systém kvót podle pohlaví při přijímání studentů na vysoké školy. Opatření, jež bylo zamýšleno jako krok k odstranění nerovnoměrného zastoupení mužů a žen ve vysokoškolských posluchárnách, se podle deníku Svenska Dagbladet zcela minulo účinkem a situaci ženských uchazeček o studium, jimž mělo pomoci především, spíš ztížilo, než změnilo k lepšímu.

Kvótování vzniklo jako způsob "pozitivní diskriminace" na pomoc ženám, které se kvůli početní převaze mužských studentů v některých oborech cítily v nevýhodě. "Systém však naprosto selhal," zhodnotil výsledek ministr pro vysoké školy a výzkum Tobias Krantz. Namísto odstranění diskriminace studentek ji totiž nečekaně zvýšil.

Snaha o rovnováhu mezi muži a ženami v poměru "půl na půl" ztroskotala mimo jiné proto, že na vysokoškolské studium v největší skandinávské zemi v současnosti jde celkově víc žen než mužů. Při nutnosti dodržovat "rovnoprávné" kvóty proto naopak v některých studijních oborech, kde dříve převládaly ženy, dostali přednost mužští studenti jen na základě svého pohlaví, a to i přesto, že některé nepřijaté ženské uchazečky byly lepší podle středoškolského studijního prospěchu, na jehož základě se na švédské vysoké školy jinak přijímá.

Podle Gunnara Strömmera, zástupce Centra pro spravedlnost, které se jako jedna z řady institucí podobnými situacemi zabývá, bylo v posledních čtyřech letech v důsledku kvótování evidováno plných 13 tisíc případů diskriminace vysokoškolských uchazečů. V 95 procentech případů šlo o ženy.

Následné stížnosti se pak staly pro švédský stát nákladnou historií - na vysouzeném odškodném stát v posledních letech vyplatil miliony švédských korun.

Kvótování studijních míst a posuzování studentů podle pohlaví vůbec proto bude od srpna letošního roku ve Švédsku zakázáno.

ČTK


Zdroj: Lidovky 19. 3. 2010

Přečtení článku: 168603x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

26.09.2014, 23:47   Dienstbier je prý žena!
24.08.2014, 11:28   Jedna Marksová-Tominová bohatě stačí, ale jestli jich bude 40%...
18.05.2014, 12:09   Obvodní soud pro Prahu 3
17.05.2014, 16:36   Kvóty pro muže
17.04.2014, 12:09   Kvóty pro muže


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

:D :D :D

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.03.2010, 07:37

Odpovědí: 3

Takto tedy ne soudružky! Rovnoprávnost si rozvracet nedáme!

Kde se vysněná rovnoprávnost ukáže jako pro ženy nevýhodná, tam ji zrušíme. To by tak hrálo, aby někde ženy nedominovaly!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: :D :D :D

Autor: zaz Muž

Založeno: 23.03.2010, 08:22

Přesně tak. Jen je třeba dodat, že studenti jsou diskriminováni 2x:
1. kvotami (byly zrušeny jen ty pro ženy nevýhodné)
2. zřušením přijímaček a přijímáním dle prospěchu ze SŠ, který je ovšem neobjektivní ve prospěch studentek, jejichž prospěch je nadhodnocen o cca 1 stupeň (měřeno obj.metodami)
3. vytlačováním exaktních předmětů z učebních plánů, neboť tam studentky dosahují v průměru výrazně horších výsledků a zkazily by jim tak již tak nadhodnocený průměr
Závěr: kroky švédského ministra jsou nedůsledné a diskriminaci studentů zachovávají!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: :D :D :D

Autor: ... Muž

Založeno: 23.03.2010, 13:43

K tomu bodu 2: Věřím tomu, ale rád bych si nějaký ten výzkum přečet....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: :D :D :D

Autor: zaz Muž

Založeno: 23.03.2010, 16:59

již tady byl zveřejněn, někdy loni, hledejte.

Odpovědět na příspěvek

 

Autor: alane Muž

Založeno: 23.03.2010, 09:11

Odpovědí: 2

jsem se lekl, že to mělo pomoct studentům. Ti jsou přece v mechanickém plnění vysokoškolských povinností horší. Je možné, že někde v Americe se to takhle už obrátilo (pomáhalo se mužům), nebo jsem špatně četl?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Už

Autor: Filip Muž

Založeno: 23.03.2010, 11:45

V Americe uz je rada univerzit, kde musi pomahat mladym klukum a neprijimat divky aby udrzeli kvoty. Feministky jsou z toho patricne otravene :)

Myslim ze i Title IX parkrat sestrelil divci sportovni aktivity.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Už

Autor: alane Muž

Založeno: 23.03.2010, 18:28

Fakt? Takže se mi to nezdálo. A jak je možné, že to tam prošlo, když v akademickém světě vládne feminismus?

Odpovědět na příspěvek

 

Co je na tom všem nejvíce potěšující?

Autor: Kolemjdoucí Muž

Založeno: 23.03.2010, 09:58

Odpovědí: 2

Že to tak jako tak odnesou samy ty holky, které se nechaly feministicky zblbnout.
Čím déle budou studovat a čím víc pak budou honit kariéru, tím spíš zůstanou na ocet a žádného si nenajdou a nakonec z nich budou staré bezdětné báby, o které nikdo nestojí a které nikdo k ničemu nepotřebuje a nikdo se o ně nezajímá.
Dobře jim tak.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Co je na tom všem nejvíce potěšující?

Autor: zaz Muž

Založeno: 23.03.2010, 11:58

....a navíc jim hrozí perspektivně tzv.strukturální nezaměstnanost obrovského rozsahu, protože profese (antisoc.pracovnice, psycholožky, soudkyně,...) tzv.sociálního státu budou muset být razantně redukovány,aby se omezila již neúnosná feminacibyrokracie a totalitní praktiky státu. Pokud se to nepodaří, zachraň se kdo může.
P.S.: jen na okraj do této oblasti tzv./anti/sociálních služeb dnes cpou např. USA 3/4 bilionu USD ročně!!!tj. 750 000 000 000 USD!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Co je na tom všem nejvíce potěšující?

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.03.2010, 22:05

Re P.S.: A jestli se povede zrušit provázanost USD s ropou a zemním plynem, tak to rázem bude částka ne na rok, ale na den. A ne pro celou zemi, ale pro jednoho bezdomovce.... :D

Odpovědět na příspěvek

 

švédské školství

Autor: realista Muž

Založeno: 23.03.2010, 22:37

Odpovědí: 23

stejně tak jako celé sociální struktura je postaveno na feministickém základě.Začíná to tím, že malý kluk ve školce není kluk ale zlobivá holčička a pomalu jedibná povolená hra je rozčesávání vlasů a pletení copánků.Pokračuje to dalším školstvím, kde -jak výše psal ZAZ - dochází k vytlačování exaktních předmětů a nekonečnému plkání o pocitech a o ničem a vciťování se apod. Některé firmy ve švédsku šly tak daleko, že zrušily i pisoáry , protože močením ve stoje přece muži ženy ponižují a vyvyšují se nad ně.V armádě ženy vyfasovaly jakési trychtýře, aby mohly močit rovněž ve stoje a stali(y) se z nich chlapi se vším všudy. Kromě odpovědnosti. Pochopitelně. Ve firmě Volvo zavedli ženský designový tým . Teď budeme my ženy navrhovat auta pro ženy. . . Načež "vymyslely" opěrku hlavy s dírou " pro cůpek".Ale klídek, už se to ve Skandinávii taky začíná točit. Vzhledem k výraznému zamoření přistěhovalci všeho druhu, hlavně však araby, dochází ve švédsku k jednomu z největších počtů znásilnění. Takže slepičky systém takřka rozvrátily, chlapům ukradly koule (ale teď neví co s nima)a zkáza započala. Ale oni už jim to arabáči a podobná sběř vysvětlí. Stručně a rychle.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 24.03.2010, 08:21

Jedna kontrolní:

Co píšete zní zasvěceně, máte to jako vlastní/osobní zkušenosti, nebo zprostředované agenturou JPP?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 27.03.2010, 22:07

Tys tam blbecku chodil do skoly, ze o tom tolik vis, nad vsechny jine narody vedouci Cechacku?
Ale s vami bilejma cikanama je vzdy problem: Neumi si zaridit stridavou vychovu, kradou deti soudne v prospech bejvalek a prosazuji nesmyslne alimenty.
.
Pokud je slovo o Skandinavii, tak bez znalosti zacnou bili cikani rvat o "svedskem skolstvi" apod.
.
Ja chodil leta do skoly jako dite ve Skandinavii, tedy v Norsku a musim konstatovat, ze lepsi pristup jsem do te doby nezazil - narozdil i od ceske (dokonce jazykove a elitni) skoly: Ta norska skola byla oproti Cesku uplna nadhera.
.
Na rozdil od Ceska byla vyuka v Norsku velmi racionalni - prakticka skola a velmi vyborna, o tom se v Cesku muze jen snit: Normalni skola v Norsku mela lepsi uroven nez jazykova skola v Cesku...
.
Takze kdyz chces ty - pravdepodobne traktoristo z JZD - jebat skoly Skandinavie, tak se nejdrive nauc neco o realite a teprve potom jebej, "cikansky smrade"! Pomluvy si nech stranou ...
.
Uz mam fakt dost ceskych nacionalistu, kteri lezou na ruku feministkam za ucelem pohlavniho styku, ale vesele nadavaji Skandinavcum za to, ze Skandinavci nejsou takovy blbci, jako jsou Cesi.
.
Podle meho nazoru je feminismus rozsirenejsi v Cesku nez v Zapadni Evrope, dukazem toho je prostituce na hranicich. Asi na kterych hranicich, traktoristo ??? :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 28.03.2010, 01:11

Jestli to není příliš intimní dotaz:

Češete své panenky na patku, nebo na prdelku? Na copy a ofinu se ptát nebudu, tak daleko bych nezašel.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 30.03.2010, 22:08

Neni to intimni dotaz - ja "necesu" nic, a ani nemam zajem o prostituci.
.
Pres Vasi "odbornou otazku" si dovolim jen konstatovat, ze me v roce 1991 sokovaly dve prostitutky na cesko-nemecke hranici (hadejte na ktere strane) asi ve veku 14 let, ktere se snazily navazat kontakt.
.
To chapu jako feminismus - "presto ze jsem vyrostl ve Skandinavii" - nebo snad proto mas uchyle jiny vyraz? :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 31.03.2010, 07:59

Tak, rozumím-li správně, panenky už nečešete. Jsou uschovány pro Vaše potomky mužského rodu?

Nevím co Vás šokovalo na prostitutkách. České ženy/slečny jsou svou náchylností/ochotou k "práci všeho druhu" v erotickém bussinesu pověstné po celém světě. Dokonce až tak, že nekde tuším v USA nějaká sázková společnost vypsala sázku s vysokým kurzem na to, že po nějaké krátké období žádná Češka nenatočí/nebude natáčet porno. Jestli si někdo vsadil, nevím. Ale nikdo prý nevyhrál čemuž se nedivím.

Jestli máte touhu po rychle a snadno vydělaných penězích za synonymum feminizmu, pak je po světě spousta feministů a /-tek. Češky jsou více než "známé" tím že pro peníze udělají cokoliv. Tipuji to na řádově miliardy. Prý jsou velmi šikovné Asijské a Polynézké feministky. (info z doslechu)

Nevím zda máte ve Skandinávii husy, ale jistě jsme je tam ani zde spolu nepásli, nevážený histerický chlapče. Dejte si svůj zklidnující prášek a studený obklad.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: Tery Žena

Založeno: 01.04.2010, 12:55

buďte rád, že nemáte ty dvě děti
protože až by vaše paní přebalovala mimčo, váš synek by chtěl taky a vy byste z toho dostal psotník :-)

syn mého bratrance si vozil v kočárku medvídka a bratranec si dlouho myslel, že to znamená, že z něj bude homosexuál :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 01.04.2010, 22:08

No, po pravdě by mi to asi v hlavě vrtalo. Ale psotník by se nekonal. A to ani v případě, že by se taková obava nakonec potvrdila.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.04.2010, 11:42

Já bych se tím netrápila. Děti prostě opakují to, co vidí. A dovolit synkovi "přebalovat" panenku je dopbrá prevence protoi žádlivosti, aby třeba malýmu bráškovi neublížil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 01.04.2010, 22:34

Ja jsem "histericky" proto, ze pres 50% zen ve Skandinavii pracuje behem veku ditete 0-4 let, zatimco v "nehistereckem" Cesku je to jen 15%?
Takze ve Skandivinaviji "feministky" makaji, zatimco v "nefeministickem Cesku" si zensky povaluji zadnice :))))) No ty mas "fakt" inteligenci", ty jsi jeste nepochopil, ze feministkam jde o to nemakat, ty jsi "fakt vykvet muzstvi v CR", jses plne schopny svoji "inteligenci" nahradit ceske soudkyne u opatrovnickych procesu "bez rozdilu vysledku".
.
Na ceskych hranicich stoji prostitutky a jinde ne, v tom jsme se shodli (cituji "Češky jsou více než "známé" tím že pro peníze udělají cokoliv"). Asii neresim, neni v Evrope ... :)))
.
Snazit se nekoho osobne napadat (treba jako pasaka, idiota apod.) je vyhradou Cechacku, kteri ze sveta znaji jen SHIT, ale vse vidi lepe :)))))
.
A pokud chces nekomu rikat "chlapce" - coz je typicka nemoc zamindrakovych Cechacku - tak si davej bacha, aby ti nekdo ve svete nerozbil hubu: To ti udelaji jak v Americe, tak i v Zapadni Evrope a u muslimanu skoncis s kudlou v brise.
.
Boze muj, jak neco takoveho muze vubec zit a co je to za spolecnost, kde neco takoveho muze zit :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 02.04.2010, 08:37

Chlapče histerický uskřípnutý, to jestli ve Skandinávii či jinde ženy na své děti kašlou a vnímají je pouze jako obtěžující úlitbu biologické potřebě, tedy mateřskému pudu a ne jako potomka, který je v prvních letech co je na světě potřebuje ze všeho nejvíc na světě, tak je to věc daných společností. Špatnou zprávou pro mne je, že už i v Česku podle vás 15% žen takto ke svým potomkům přistupují. Doufám že nemáte pravdu. Nerad bych se dočkal tak vyspělé společnosti, které uvádíte. S 30-50% nezvladatelné dětské populace na prášcích, kdy sice "jen" tu a tam některý z nich vystřílí pár spolužáků, ale jinak je to děsně vyspělé, hurááá.

Feministkám nejde o to nemakat. Feministnám jde o uchopení moci a prosazení jakéhokoliv jejich rozmaru v čemž je Skandinávie napřed. Nyní je jejich rozmarem být v práci a to obtížné mateřství minimalizovat na nezbytné biologické minimum. A až technika pokročí, tak i to biologické minimum radostně svěří strojům.

Snad už máte sbaleno do již v té době jistě čile provozovaných domů sebevrahů, kam se jistě s úsměvem na líci půjdete ukončit, až budete uznán jako nevhodný na chov ostatně jako zbylých 90-96% mužské populace jak je plánováno.

No, jinde stojí prostitutky zase na jiných hranicích. Třeba na hranicích velkých měst či ve k tomu určených čtvrtích. Tento jev myslím zasluhuje lépe prozkoumat. Nemyslím si, že jediným faktorem je již uvedený sklon Českých žen k tomuto řemeslu. Co jsem viděl, tak to často ani nejsou Češky, ale indočešky a další sebranka. A uvědomte si milý chlapče, že by tam nestály, kdyby o ně nebyl zájem. Jejich zákazníci z toho hoch vyvinutého Německa je rádi živí. Já co viděl, tak bych si o takovou ťapku ani kolo neopřel. Neviděl jsem (ani v TV záběrech, ani při občasném průjezdu) jedinou z které by se mi nedělalo špatně.

Snazit se nekoho osobne napadat ...
- No tak si svá slova vemte k srdci chlapče uskřípnutý. A už neplakejte, máma koupí novou panenku, no, hou, hou, ....

Těsně vedle. Jediný veliký mindrák jste tu Vy. Žádný muž se takto neprojevuje, chlapče. Ale, ale, ono se nám to zlobínkuje a nožičkou podupinkává... :D Nebo už je to válení se v blátivé kaluži v histeráckém raplu?

Boze muj, ...
- Ano, bože můj. Souhlas naprostý. Jak ještě můžete držet po hromadě? Je to obdivuhodné. Ač sliz a exkrementy z Vás lítají na všechny strany, tak jste ještě neimplodoval.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 02.04.2010, 21:35

Ty vase (bohuzel) primitivni a cechackovske projevy jsou jasnym dukazem toho, co jste za cloveka.
Urazite nejen me ale i zeny ve Skandinavii a to zcela zbytecne.

Ale nez zacnete nekomu nadavat, tak si laskave uvedomte, ze Cesko sice lezi ve stredu Evropy, ale neni stredem sveta - pokud to vase IQ dovoli. Zrovna tak to plati ohledne vasich predstav, ze Ceska spolecnost je vrcholem vseho a jine spolecnosti maji jen chyby.

Normalne neni treba vysvetlovat vse po lopate, ale jak rikal Saturnin ohledne Milouse, v nekterych pripadech je treba velmi detailniho vysvetleni. Ale Mojzise s kravou necham stranou... :)))

Pro bezneho muslimana s pohledem na urovni cechacka jsou vsechny nezahalene zeny (obzvlaste v bikinach) prostitutky a jejich muzi pasaci, vcetne vas osobne.

Uplne stejny ci podobny pohled mate vy, kdyz se divate na Skandinavii, i vy zijete v jinem stoleti ohledne posuzovani Skandinavie, stejne jako ten bezny musliman pri posuzovani Ceska. Musliman si ovsem mysli, ze ma vylucnou pravdu a to si myslite i vy, ktery pokud vubec byl ve Skandinavii, tak jen na otocku.

Ja si zase myslim, ze ja mam pravdu, protoze jsem zil v nekolika zemi a dostal jsem se tam jako dite, takze jsem se naucil prevzit i zpusob mysleni te dotycne zeme a jejiho obyvatelstva, coz vam zajiste na 100% chybi: Vy posuzujete vse "brylema Cechacka" a kam se dostanete ci co ctete, tak z vas vypadne jen cerno-bile mysleni na nizke urovni - diky tomu "no, hou, hou" co pisete, tipuji na JZD ale mohu se mylit :)))

Napriklad nechapete, ze normalni zena ve Skandinavii, ktera se stara o deti (at uz behem souziti ci po souziti s otcem deti), nema cas byt feministka. To by musela byt "profesionalni feministka", ktera je primo placena feministickou organizaci nebo vykonava praci, ktera umoznuje takovou "vedlejsi cinnost": Vzdalenosti ve Skandinavii jsou narozdil Ceska vetsi, cesta do prace tim padem bezne delsi a tak logicky zbyva mene casu se zabyvat "picovinkama".

Proc tam zeny vice pracuji behem veku ditete 0-4 roky?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 02.04.2010, 21:37

Ne proto, ze dle vas "ve Skandinávii či jinde ženy na své děti kašlou", ale protoze jsou pragmatictejsi a vedi, ze nemusi poskakovat kolem ditete 24 hodin jako v Cesku (jak zde zeny alespon tvrdi :)))) ). Zajimave, ze v Cesku v tomto veku ditete pracuje jen 15% zen a ve Skandinavii nad 50% zen - pritom ma Skandinavie vetsi porodnost.

Mohu tak dal pokracovat do nekonecna, ale "buran z JZD" to stezi pochopi, treba i to, ze otci v "ocich burana ve feministicke Skandinavii" maji vice prav nez v "nefemistickem Cesku" :)))))

Proste je to ve Skandinavii o hodne lepsi pro muze a otce, nez u cechacku.

Dovolte nakonec osobni otazku - a prominte ze i mi severani jsme trochu kriticti vuci bilym a cernym neprizpusobilym obcanum: Na co jste stal frontu, kdyz rozdavali IQ?

Tak, a ted nadavejte na "feministky Svedska", kdyz tady v Cesku vase "nemakacenky" jen z vas zdimaji penize a vy se posmivate systemu, kde si to jen stezi mohou dovolit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 03.04.2010, 20:51

Přiznám se, že už mne to s Vámi neba. Přeji úspěšné uzdravení, nebo alespoň aby jste se stal mužem.

Možná jsem to dříve psal. Mám bratrance a sestřenici na tom Vašem severu. Jeden z nich je ve Finsku a druhý ve Švédsku. Jsou sice ze strany rodiny, kde se moc nevídáme, ale myslím, že relevantní info jak to tam je časem získám spíše odtud, než od Vás.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 03.04.2010, 22:09

Me to taky s vami neba - jsem rad ze jsme se shodli :)

Ja mam sever rad a pochopil jsem tu spolecnost, protoze jsem tam vyrustal. A vidim ji brylemi severanu, ne brylemi nekoho jineho.

Proto neskocim na clanky ohledne "severanskych feministek", to se prehani stejne jako clanky o muslimanech.

Pred par lety se me ptal znamy z Kanady (puvodem Cech), jak je to v Cesku nebezpecne: Pry ho vsichni kolegove v praci a jeho znami meli za silence a dobrodruha, ze chce jet do Cech. Asi cetli clanky o ceskych taxikarich, mozna i o politicich ci buchvi o cem. Tak chtel vedet jak opravdu nebezpecne je Cesko :)))

Tak podobne je to na severu s feministkama, vy Cesi jste mimochodem na tom hure.

To chce ale klidek, zbytecne nenadavat lidem a jinak preji pekny zbytek velikonoc :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: realista Muž

Založeno: 03.04.2010, 00:21

Pane kolego, s dovolením, proč se tady namáháte diskutovat s takovým individuem, vždyť je to evidentně blb, který neviděl skandinávii ani z rychlíku. Podle příznaků bych to viděl nejspíš na nějakou psychiatrickou léčebnu. Samozřejmě tuzemskou.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: švédské školství

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 03.04.2010, 19:29

Upřímně ani nevím. Možná je to tak trochu charita. Z jeho minulé či předminulé epizodky na tomto webu si matně pamatuji že utrpěl setkání na drsačku s naším opatrovnickým systémem po rozvodu s jeho ex.

A těžko mohu vyloučit pokud by se mi stalo totéž, že mi nehrábne jako jemu a nestanu se někým podobným.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 05.04.2010, 15:42

Pane nekolego a evidente cechacku, takovych "blbu", kteri si umi zaridit styk s ditetem na dobre urovni, je na Severu dost. Ale cechacek vi vse lepe - predevsim vi, jak je to "krasne v ceske feministicke spolecnosti a jak trpi ubozi Skandinavci, kteri nejsou muzi a patri do psychiatrie" - tolik shrnuti vasich prispevku a vaseho "kolegy".

Bu
dte si jist, ze jsem ve Skandinavii zil a dokonce jsem si i v Cesku vybojoval lepsi kontakt k detem, nez ma velka cast ceskych otcu - dokonce pres ceske soudy ci i z velke casti absolutne neschopne ceske pravniky, ci neschopne ceske otcovske spolky :)))))

Doporucujete jako reseni vseobecne "tuzemskou psychiatrickou lecebnu". Ja vam doporucim opet obehnat Ceskou republiku draty, jak to praktikovali vami zvoleni bolsevici 40 let.

Na zapade budou jen radi... :))) Ja tez :)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: realista Muž

Založeno: 28.03.2010, 20:43

Vidím že se ozval typický produkt skandinávského feminizovaného školství - zamindrákovaný frustrovaný labilní hysterik. . . Navíc si zas zapoměl vzít prášek . Buznička malá . . .

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 30.03.2010, 21:49

Urcite mas "pravdu": Kdo nepodporuje uplatky, nekrade jak deti ci na urovni uredniku CR neprijima uplatky, je feminista a buzna :))))
.
Ted snad chapes, proc normalni clovek nemusi Cechacky :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: švédské školství

Autor: alane Muž

Založeno: 30.03.2010, 14:09

Vy jste dobře narušenej:) Proč tolik nenávisti? Nenávidíte Čecháčky, protože jste se tam narodil? Pravda, banální.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 30.03.2010, 21:43

Vubec ne, Cechy jsem mel rad nez jsem prisel do Ceska. A videl tu hruzu, ty kradeze, podvody, uplatkarstvi, zlatokopky a zakony je podporujici, a vubec tu praxi v CR ... ... byl to fakt sok, proti Zapadu. Ani v nejhorsich nocnich murach jsem si takovou hruzu nedokazal predstavit.
.
Ne ja jsem "naruseny", ale vy jste "naruseni". Pripada mi to jako ten vtip jeste za totace, kdy se Pepicek pta otce:
"A tatinku, kdo zije vlastne za tema dratama tady na hranicich?"
"V
is Pepicku, to jsme my, kdo ziji za dratama"
.
A od te doby se moc nezmenilo: Fyzicky draty zmizely, ale psychicky ty draty existuji.
.
Protoze jste naruseni bolsevismem, coz neni nic jineho nez kombinace socialismu a feudalismu, tak nejste schopni myslet realne a zavest normalni system ohledne pece o dite po rozchodu rodicu...
.
... misto reseni teto neschopnosti nadavate na udajne feministky ve Svedsku.
.
Proboha Cechacku, nejdriv byl vinikem cisar pan, pote Adolf Hitler a potom (vami zvoleny) komunismus v roce 1948. A ted svedske feministky, a co zitra, snad Budha? :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: švédské školství

Autor: alane Muž

Založeno: 01.04.2010, 12:52

Mnou zvolený komunismus v roce 1948?:)) Jsem ročník 74.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: švédské školství

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 01.04.2010, 22:57

Nevidim problem, asi komance volil vas otec ci dedecek, ale nechci Vas napadat osobne, protoze reagujete normalne v tomto pripade, takze to shrneme jako ze "predchazejici generace volila komunismus".
.
Ces
ko se tezce odpoutava od komunismu a jednim s prikladu je prave sverovani deti vyhradne do pece matek (to mimochodem tvrdi i "cesky extremista" Jiri Fiala, ktery dle meho osobniho nazoru vubec extremista neni; ja ovsem osobne volim dle moznosti "dohodu pred valkou", i kdyz prave u ceskych pipin je to tezsi nez u skandinavskych feministek :)))))
.
Nasledky komunismu zvolenym Vasich otcu ci dedecku pocitujete sam, i kdy jste rocnik "seventyfour". Nechcete se proto trochu zasadit a korigovat to, co "posrali" vasi predchudci? :)
.
Vo to go a pokud bude treba, rad poradim, ale pri zvazeni "bezne praxe v CR", neni treba radit, jen doplnit :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Dskriminace žen kvotami

Autor: NTPT Muž

Založeno: 26.03.2010, 18:09

Odpovědí: 31

je NAPROSTO ! v pořádku . Kolik mužů bylo diskriminováno tím že v tradičně mužských oborech musely školy vzít ženu jen kvůli pohlaví, bez ohledu že řada mužských uchazečů byla lepší ? Za dobu kvotovaného šílenství v tisících případech. A podle feministek to bylo V PORADKU.


Tak co nyní baby kňučí že bič který si samy upletly tříská teď jejich vlastní prdele , Jen víc a houšť.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 30.03.2010, 22:25

Von ten svedsky feminismus bude napul tak zhavy jak se predpoklada u Neadrcalcu: Ja jsem se osobne divil, ze tato uchylka mela ve Skandinavii uspech.
A jak se zda, uchylka konci, coz me vubec neprekvapuje.
.
Vice me prekvapuji tendence ceske vlady, jak to ze nejaka ministrine pro "spravedlnost" trpi "uchylkama ohledne alimentu"
.
No to zas bude problem pro ceske muze: Misto se sjednotit a "pipinku" odstrelit - jak je zvykem na Zapade - tak budou se vzajemne napadat ci vse svadet na "svedske teroristky" - pardon "svedske feministky".
.
Je to tak nebo mam pravdu :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: tpl Muž

Založeno: 03.04.2010, 20:58

Máte prosím nějaký odkaz na to, že "horni hranice alimentu plati nejen v Norsku, ale vseobecne v Zapadni Evrope"?
Tvrdil jste to ve vlákně "Uz jsem zde na netu nebyl asi rok".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 03.04.2010, 22:35

Tento tyden byl clanek - myslim ze na aktualne.cz - kde psali o horni hranici alimentu vseobecne v Zapadni Evrope.

Ohledne Norska (tech 25% alimenty na vsechny deti z prijmu) jsem cetl osobne v norstine v prislusnem zakone, pred asi 3 lety. Pokud ohledne Norska mate konkretni dotazy, klidne se obratte v anglictine na F2F (www.f2f.no). Odpoved urcite nedostanete obratem, mozna to potrva i par mesicu, Norove nejsou uspechani :)))

Norsky system alimentu je velmi detailne promysleny (oproti Cesku), na netu je k dispozici i kalkulacka alimentu. Protoze dohoda mezi ex-partnery nahrazuje soudni rozhodnuti. jde o vlastne v prvni rade o "doporuceni alimentu". Alimenty se ridi dle nakladoveho modelu, tedy kolik stoji dite. To urcuje - myslim - norsky statisticky urad.
Stejne tak detailne je promyslen i styk s ditetem a minimalni styk s ditetem je urcen primo v ZAKONE, NE SOUDEM. MINIMALNI styk s ditetem v Norsku ZE ZAKONA odpovida MAXIMALNIMU styku otce s ditetem v Cesku URCENYM SOUDEM (pri hodne a hodne stesti).

Co dodat ... :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: tpl Muž

Založeno: 06.04.2010, 11:16

Na aktuálně jsem žádný článek nenašel, nicméně třeba v UK limit 25% mají.
http://www.recentl
yseparated.co.uk/alimony-
and-child-support.htmlO styku s dětmi v Norsku se lze dočíst na
http://www.ssb.no/eng
lish/subjects/02/01/20/sa
mbi_en/

Čili s překvapením musím uznat (pokud si odmyslím osobní výpady), že to co píšete má oporu v realitě.

O státní podpoře neúplných rodin v řadě zemí se lze dočíst v češtině na
http://praha.vupsv.cz
/Fulltext/vz_296.pdf

S
tejně mi ale rozum nebere, že ať už si v UK (nebo v Norsku) nasekám kolik dětí chci, stejně mi zůstane 75% platu. Podle mého selského rozumu bych si měl za své dluhy a závazky nést plnou zodpovědnost, a ne že mi seberou jen čtvrtinu platu a zbytek je můj.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 06.04.2010, 13:53

Možná přišli na to, že je takový postup proti otcům jako u nás kontraproduktivní a nakonec to stejně zatáhne stát. Takto má z čeho žít otec a něco dostanou i děti. A ne jak zde někdo psal, že má příjem 10 a má platit 12 alíky.....
Jestliže zde je normální, že když pracujete tak Vás tlučou ze všech stran a když jste ten sociálně znevýhodněný, tak máte náruč sociálního systému otevřenou, tak k čemu by se kdo a o co snažil? Prostě musí být výhodné pracovat a ne naopak.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 14.04.2010, 00:00

Logika Severu je jednoducha a pragmaticka: Kdyz nenecham muzi 75% platu, tak se na vse vykasle a spolecnost bude mit jen dalsiho homelesaka. To skodi jak spolecnosti tak i konkretnimu cloveku. Takze v zajmu jak spolecnosti tak i cloveka nebudu cloveka zdimat "jak houbu", protoze jako spolecnost si to vice poseru a navice porusuji prava cloveka. Stoji to za to?

To v Cesku nemate - ze? Myslim to logicke mysleni; mysleni co bude zitra.

A jake "zavazky a dluhy"? Budouci obcan plati do socialniho pojisteni, tedy i duchody starsich obcanu. Kdo tedy zplodil dalsiho platce v systemu duchodu, nemuze byt bran jen jako "dluznik ci zavaznik": Poskytl spolecnosti napriklad i dalsiho platice duchodu. Proto se spolecnost stara i o budouci poplatniky dani ci duchodu atd.

Vy tady v Cesku musite byt hodne "vyjebani", kdyz nechapete system a tradice, ktere platili radove po tisice let, jak v recke, rimske, krestanske ci bolsevicke spolecnosti a vase feministky (plne podporovane uchylnym soudem), si vymysly system jak "rozjebat" vse za ucelem vyssich zisku.

Tady v CR jste hodne mimo, Skandinavky vice rodi ale i vice pracuji :))))

Wellcome to the Monkeyland :)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: tpl Muž

Založeno: 15.04.2010, 10:03

Mohl byste upřesnit, které jsou ty tradice a systém, "ktere platili radove po tisice let" a které "tady v Cesku" nechápeme?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dskriminace žen kvotami

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.04.2010, 13:18

vy jste cim dal tim legracnejsi :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 20.04.2010, 14:36

No Odin je dost hustej, ale čistě soukromě myslím, že tahle jeho analytická zkratka sedí jak prdel na hrnec. Proč vám vadí, fakt s tím názorem nesouhlasíte?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: tpl Muž

Založeno: 20.04.2010, 19:00

Podle mne běžný rodič nesleduje, zda mu z jeho platu zůstalo 75% (mně nejspíš tolik nezůstane). Spíš sleduje, zdali si mohou dovolit další hladový krk. A pokud ne, tak holt učiní bezpečnostní opatření. A když se chybička vloudí, asi zkrouhnou příděl všem přibližně stejně, a né že rodič si bude dopřávat k večeři kaviár (ze svých 75%, aby neztratil motivaci) a děti budou žmoulat suchý rohlík.
Postoj "necháme mu aspoň 75% platu, aby náhodou nepřestal pracovat a dětem nemusel platit stát" považuju za
a/ nefér vůči zodpovědným rodičům, kteří svým dětem dávají daleko víc než 25% platu
b/ demoralizující společnost (přizpůsobujeme se těm méně zodpovědným)
c/ nefér vůči dětem, zvlášť pokud jich rodič zplodil víc, např. ve více rozvedených manželstvích

Dodávám ovšem, že stát by měl stejně důsledně jako požaduje výživné trvat na spravedlivém přístupu k dětem po rozvodu rodičů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 21.04.2010, 17:15

Váš pohled je myslím nesprávný. Operujete procenty, tak se to zdá jako abstraktní záležitost. Když si to dáme do relace resp. do skutečných čísel, tak to vypadá jinak.

Průměrná mzda v ČR je někde nad 20t/měs. nevím zda je to čistý nebo hrubý příjem.
(Jen připomínám, že 70% populace se na průměrnou mzdu dívá směrem vzhůru, nebo-li ji zdaleka nedosahují. Více odpovídající by byl asi ten median, nebo jak se to jmenuje a ten by byl nižší.) Ale nešť.

Tak máme jednoduchý případ č.1 rozvedeného single muže s tím krásně kulatým čistým průměrným příjmem a výdaji: bydlení, jídlo, doprava a alimenty třeba na 2 děti 25%.
Bydlení vychází tak na 10t., jídlo tak 4-5t. . Zbývá mu 5t. což je tak akorát na 25% alíků. Kde je doprava a aspoň minimum pro sebe, na nějakou kultůru aby nebyl jak robot. O oblékání či něčem málo co může odložit bokem pro strejčka příhodu (nemoc, ...). A děti se mají finančně lépe, než jak uvádějí ženy nyní(1,5t/dítě). V případě více dětí stejně či mírně relativně hůře. Uskromnit se musí. Hledat levnější bydlení i stravování, ...

Jak to asi má člověk s běžným (?15?) příjmem?
Máme jednoduchý případ č.2 rozvedeného single muže s běžným čistým příjmem a výdaji: bydlení, jídlo, doprava a alimenty třeba na 2 děti 25%.
Bydlení vychází tak na 10t., jídlo tak 4-5t. . Zbývá mu 0-1t. což není na na 25%=3,75t. alíků. Takže se musí uskromnit. Což jde myslím v tomto případě ztuha, ale dá se. Zde jsme už ale na hranici, kdy se na to ledaskdo vy... . A děti dostanou opět více než co nyní pláčou ženy.

A do třetice ten případ co tu někdo uváděl. Příjem celé jeho nové rodiny je 10t. a má napařené alíky 12t. Myslím že je to stav kdy je na tom dotyčný tak, že ať dělá co dělá, tak je v p...li. V případě 25% by ještě mohla být šance že bude platit. Takto to vidím na vzpouru poviného a neplacení ani 1KČ.

Ať se na to dívám jak se na to dívám, první dvě možnosti s procenty vycházejí lépe pro všechny zúčastněné.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: tpl Muž

Založeno: 22.04.2010, 13:30

Dobře, můžeme se zabývat reálnými čísly. Kolik podle vás projí dítě za měsíc? Kolik vychází bydlení pro trojčlennou rodinu, když pro jednotlivce je to 10t?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 22.04.2010, 18:20

Dítě na měsíc stojí tolik, kolik je prostředků. Bydlení je + - stejné pro všechny. Za zjednodušujícího (nikoliv však nereálného) předpokladu, kdy oba rozvedení bydlí v nájemním bydlení ve stejném městě a cenově obdobné lokalitě. Jsou-li rodina, pak je bydlení placeno 1x a liší se pouze spotřebou služeb. Jsou-li rozvedeni, každý v jiném bytě, pak je bydlení placeno 2x. To je snad zřejmé, ne?

Když si vydělávají oba stejně jako před rozvodem, pak je 1x bydlení po rozvodu placeno navíc. Chtít po jednom z rodičů, aby bydlel pod mostem a tím mohl platit alimenty je nesmysl. To by asi dlouho nevydržel a stejný příjem neměl. Tedy třeba jsou oba dělníci a mají 15t. Za manželství byl společný příjem 30t. 10t. Na vše ostatní pro tři zbývalo 20t. Když žijí od sebe po rozvodu, na vše pro tři v součtu zbývá 10t. Výrazně levnější bydlení seznat lze, ovšem zpravidla je vykoupeno drahým dojížděním do práce a kamkoliv jinam, protože je někde v Kotěhůlkách, kde ani lišky dobrou noc nedávají. Tedy tudy cesta nevede. Cesta vede přes sdružení se s někým, kdo pomůže s placením. (nový partner, spolubydlící) To ale nebývá spolehlivá a stabilní cesta, leda by případní náhradníci stáli ve frontě.

Odpovědět na příspěvek

 

ERR

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 22.04.2010, 18:24

..příjem 30t. 10t. Na vše ..
má být :
..příjem 30t. 10t bydlení a na vše..

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: tpl Muž

Založeno: 23.04.2010, 14:34

Já jsem svůj pohled založil na předpokladu, že rodiče se o své děti starají obvykle více než 25% z příjmu. Což obecně bude pravda, jako důkaz uvádím
http://www.czso.c
z/csu/tz.nsf/i/na_nasich_
strankach_najdete_novou_p
ublikaci_naklady_na_vycho
vu_a_vyzivu_deti_v_roce_2
003
Ta zpráva mluví o 42% výdajů na děti z rodinného rozpočtu, což zhruba odpovídá tomu, že v úplné rodině se dvěma dětmi činí výdaje na dítě zmíněných 87% výdajů na dospělého.
Samozřejmě že když je rodina v nouzi, musí se šetřit na všech členech.

A teď se pojďme podívat na vaše čísla. Začněme u třetího případu – je otázka, jak někdo může myslet na rodinu a mít příjem 10t, když to spotřebují jen za jídlo. I kdyby žádné alíky napařené neměl, na uživení manželky s jediným dítětem snad potřebuje (podle vašich čísel) alespoň 20t, aby mohli bydlet a jíst a nic víc.

Druhý případ. Jeho bejvalka má dejme tomu taky 15 000Kč, což je ale hůř dosažitelné, neb je vázána dvěma dětmi časově i místně a tudíž nemá takové pracovní možnosti. Dejme tomu, že i ji vyjde bydlení na 10t, přestože má nejspíš větší byt a větší spotřebu energií. Jídlo opět tak 4-5t. Zbývá jí 0-1t. a dostane 3,75t. alíků od bejvaláka. Protože – jak se dočtete v odkazu - „čistá peněžní vydání na výchovu a výživu jednoho dítěte v roce 2003 dosáhla v průměru 6 352 Kč měsíčně“ a ona dostane alíky tak na půlku dítěte, takže se musí uskromnit ona i děti. Což jde myslím v tomto případě ztuha, ale dá se. Zde jsme už ale na hranici, kdy se na to ledaskdo vy... . A děti dostanou opět více než co nyní pláčou ženy, ale výrazně méně, než je průměrná spotřeba dítěte.

O teď varianta, že muž si prosadil střídavou výchovu. Vydá opět 10t. a 4-5t. na svoje přežití ale ouha, kde vezme těch 6 352Kč, aby zajistil průměrnou výchovu a výživu svých dětí (každého z poloviny)? Všichni se uskromní a všichni se budou mít stejně, jako když měla děti ve výhradní péči matka. Snad jen otci stoupnou náklady za energie a bude lehce handicapován v práci. Sice jsme finančně zase „na hranici, kdy se na to ledaskdo vy...“, ale otec je šťastný, že má děti půl měsíce u sebe.

Těmi hrátkami s čísly jsem chtěl ukázat, že
a/ ve vámi popsaném druhém případě by se na to mohli vy... všichni, ale pokud mají kousek zodpovědnosti, neudělají to
b/ spravedlivější zapojení otců do výchovy může výrazně motivovat k uskromnění se.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.04.2010, 21:00

S Vašimi závěry jak A, tak i B souhlasím, tudíž nejsme vepři, ehm ve při.

Já zase chtěl poukázat na potenciál stanovení limitů alimentů zabezpečit lepší podmínky pro všechny zúčastněné, omezení libovůle, či spíše zvůle soudkyň, zlepšit platební morálku povinných a snížit potenciál klacku na otce v tlapkách "něžného" pohlaví. Tedy alespoň částečně jej vyrazit z "něžných" rukou, čímž by také mohlo dojít k zlepšení styku dětí s otci. Ženy by možná přišly na to že pobyt dětí u otce má své východy, jednak z hlediska jejich osobního volna, a pak také z hlediska finančního, protože si myslím, že by otcové neměli motivaci se šprajcovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.04.2010, 21:12

P.S.: Ještě si neodpustím připodotknout, že u nás je na rozdíl od vyspělých zemí problém v tom, že průměrné náklady na bydlení nečiní 20-30% příjmů, ale mnohem více. Tuším přes 50%. Zatím co ceny máme stejné, či vyšší.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Tery Žena

Založeno: 23.04.2010, 22:56

Jako obvykle tušíte špatně :-)

Rok 2008

„Výdaje na bydlení představují pro průměrnou domácnost vydání rovnající se 16 procentům jejich čistých příjmů,“ uvedl ČSÚ. Velkou zátěží jsou tyto výdaje pro domácnosti nezaměstnaných, pro desetinu domácností s nejnižšími příjmy, ale také například pro neúplné rodiny s nezaopatřenými dětmi. Tyto domácnosti vynakládají na bydlení 28, resp. 29 procent svého ročního čistého příjmu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 24.04.2010, 08:55

Údaje ČSÚ se mi často řekněme diplomaticky nepotvrdily. Později jsem zjistil, že protože nevzali v úvahu nějakou drobnost. Tady my mne zajímalo, co ČSÚ považuje za výdaje na bydlení, resp. co přímo souvisejícího z bydlením za výdaje na bydlení nepovažuje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 24.04.2010, 10:07

Bydleli jsme s rodinou i než jsme ji měli v několika pronájmech. A prakticky stále se to pohybovalo mezi 30-50%. V Praze jsme měli ze známosti 2+1 za 8t.+el.+internet, předtím také 2+1, ale vybydlený za 10t+el.+plyn. Než jsme šli do hypotéky(je to či není výdaj na bydlení?) na malém městě 3+1 i s poplatky za 9t a nájemnice po nás už platila 10t. Co máme hypotéku, tak 12t. hypo+8t.služby a energie+internet+2t. splátka úvěru na rekonstrukci. Nyní jsme s výdaji na bydlení přes 50% jen to fikne.

Opravdu by mne zajímalo co že ČSU považuje za výdaje na bydlení a jak počítá příjmy domácnosti. Jestli vezme průměrný příjem x2 a průměrné regulované nájemné, pak jistě dojde k zajímavým číslům, ovšem k prdu, o ničem nevypovídajícím.
V matyce jsem nikdy nexceloval(ekonomku nebo účetnictví či daňové zákony neznám), ale když přišla na mého zaměstnavatele kontrola a ta zjistila, že mi víc než 2 roky blbě počítali mzdu (odváděli méně) a jen prostým pohledem a asi minutovou úvahou bez kalkulačky jsem několikadenní propočty 3 účetních a externího daňového poradce smetl ze stolu jako nesmyslné hausnumero, tak si fakt myslím, že nejsem úplný debil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Tery Žena

Založeno: 28.04.2010, 12:16

Napsal jste: "Ještě si neodpustím připodotknout, že u nás je na rozdíl od vyspělých zemí problém v tom, že průměrné náklady na bydlení nečiní 20-30% příjmů, ale mnohem více. Tuším přes 50%. Zatím co ceny máme stejné, či vyšší."

Je tam jedno takové slovíčko...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 28.04.2010, 15:18

Na slovíčka nějak nemám náladu. Buď něco napíšete rovnou, nebo ne a pak se nedivte. Jestli myslíte, že si protiřečím, tak těmi cenami jsem myslel pochopitelně všeho ostatního. Např. jídla, oblečení, elektroniky, PHM, služeb, .....

O těch 50% jsem to již několikrát zaznamenal ve sdělovacích prostředcích. Pěkné bylo srovnání absolutních cen bydlení s Evropskými zeměmi. Zaujalo mne, že například ve srovnání Berlína a Prahy byly ceny za standardní byt podle pokojů srovnatelné. Ovšem dále bylo vysvětlení, že v Německu je dispozičně srovnatelný byt 2x větší obytnou plochou. A to ještě neuvažujeme rozdíl v kupní síle u nás a v Německu.

Jestli si pamatujete dobu těsně před vstupem do EU, tak běžely v prime-time pořady jak se žije v EU. A byla to "pěkná" propaganda. Viděl jsem tuším díl z Berlínem a Římem. Víc si pamatuji Řím. Pronajatý krásný RD přes 100m obytné plochy a zahradou na okraji Říma s veškerým vybavením i občanským. On učitel s 1200EURy ona na mateřské s pár EURy. Za bydlení i s energiemi 200EUR, .... tydli, fidli, la, la, ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Tery Žena

Založeno: 28.04.2010, 15:32

Pokud napíšete, že průměrné náklady na bydlení jsou u nás 50% příjmů, a zjistíte, že podle ČSU nikoliv, tak nemůžete argumentovat tím, jaké náklady máte vy konkrétně. Pokud se rozhodnu, že budu bydlet v bytě 120 m2 u Staromáku, mohou mé náklady klidně činit i 120% mých příjmů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 28.04.2010, 16:15

Svým příkladem jsem chtěl pouze ilustrovat, že co jsem zaznamenal i ve sdělovacích prostředcích se shoduje s mou zkušeností.
A že ČSÚ prostě nemá pravdu. Neřeším zda záměrně, díky nekvalifikovanosti zpracovatele či nevypovídajícími daty.
Zřejmě to bude stejně vypovídající jako údaj o průměrné mzdě. Samotné číslo průměrné mzdy je nízké v poměru k cenám. Takže i kdyby bylo vypovídající, tak ne zrovna veselé. Jenže 70% obyvatel se na ni dívá jako na nedostižnou metu. Tedy mají méně, často mnohem méně. K čemu je tedy údaj o průměrné mzdě, či Váš o průměrných nákladech na bydlení?
Tedy argumentace údajem ČSÚ je lichá, zbytečná a není revantní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Tery Žena

Založeno: 28.04.2010, 16:50

Zatímco argumentace "já to mám takhle a říkali to i na Nově" se hodí do diplomky :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 28.04.2010, 19:24

Kdyby místo průměrné mzdy byl znám medián mzdy a dohledal jsem jak ČSÚ počítá , resp. co považuje za náklady na bydlení a z čeho pocházejí čísla, která použili jako vstup, tak by to bylo jiné kafe. Ovšem k tomu se mi proklikat nepovedlo a abych je oslovil a požádal o to, na to jsem dost líný. Stačí mi zkušenost s relevancí jejich údajů. A dávám za pravdu Churcilovi, který řekl že nevěří žádné statistice, kterou si sám nesfalšuje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Katka Žena

Založeno: 29.04.2010, 10:32

Když JirkaF řekne, že v ČR jdou průměrné náklady přes 50% příjmu, tak je to natuty. Oficiální statistiky ČSÚ jsou zfalšované, protože JirkaF je líný si zjistit jak se vytvářejí, k tomu nerelevantní, protože průměr vůbec neodpovídá tomu, kolik platí JirkaF... a navíc, když mluví o průměru, nemyslí průměr ale medián. ;-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 29.04.2010, 21:07

Zato KatkoKatka1, když si přečte od ČSÚ že průměrná mzda je 25, tak to bere, že je to o něčem vypovídající údaj, a řekně-li ČSÚ že statisticky je tráva modrá, tak ji nepřesvědčí ani hektary trávy zelené.
Slovo ouřadu = slovo bóží.

A když JirkaF fakt, že průměr čehokoliv s řádovými rozdíly jak ve veličinách tak v četnosti výskytu je údaj k ničemu, tak nemá pravdu.
Slovo ouřadu = slovo bóží.

Ámééén

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Katka Žena

Založeno: 30.04.2010, 15:10

Údaj o průměrné mzdě 25.000 Kč Katka samozřejmě bere za vypovídající. Vypovídá o tom, že když sumu mezd podělíte počtem pracujících, dostanete 25.000 Kč. Neznamená, že takovou mzdu bere Katka ani že ji má většina populace. Katka totiž není vylízaná jako JirkaF a tak ví, že když měla k obědu kuře a soused nic, tak měli průměrně každý půlku kuřete. Průměrný majetek občana v Redmondu je fantastický.... protože v Redmondu bydlí Bill Gates.

Vy sám jste začal průměrem (průměrnými náklady na bydlení) argumentovat. To už si nepamatujete? Takže je komické, když teď vysvětlujete, jak je to údaj k ničemu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 30.04.2010, 20:13

Ano, použil jsem slovo průměr v jeho obvyklém, nesprávném chápání a proto jsem vylízaný. No, ještě že je tu někdo nedolízaný, aby mi to natřel. Uh, áh, jééé.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Odin, Tpl a Lubob

Autor: Katka Žena

Založeno: 28.04.2010, 16:29

Průměrné náklady bydlení (včetně elektřiny, tepla atd, ovšem nikoliv včetně internetu, který s bydlením nemá nic společného) se v ČR pohybují kolem 23% měsíčního příjmu. Dokonce nedávno padl zajímavý rekord: http://www.nasepenize.cz/
bydleni-prekonalo-v-cesku
-naklady-na-jidlo-i-alkoh
ol-6559

S člověkem, který nevěří ČSÚ, protože on sám se od průměru liší (jinými slovy, vůbec nechápe, co za veličinu je průměr) nemá smysl diskutovat. Notabene když je to zároveň člověk, podle kterého žena může ovlivňovat pohlaví svého dítěte nebo svoji schopnost početí.

Odpovědět na příspěvek

 

Kocurkovo

Autor: LUCY Žena

Založeno: 24.06.2011, 20:04

Odpovědí: 0

No snad sa niekedy ti antidiskriminatori diskriminatrski poucia. Naco kvoty? Prijmat sa ma podla schopnosti. Hodnotit sa ma podla schopnosti, pracovat sa ma podla schopnosti, ocenovat podla zasluh. Ostatne je sovinizmus, je jedno ci muzsky alebo zensky.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.