Zprávy


09. srpna 2006

Harašment

Redaktor: Ves

Aktualita

Toyota už nechce sexuální skandály, vyškolí šéfy

Manažery z automobilky Toyota a možná i z dalších velkých podniků čeká velká novinka. Mezi obvyklá školení, kde se zdokonalují ve svých šéfovských dovednostech, přibude něco jako kurs proti sexuálnímu harašení. Toyota se tak chce bránit sexuálním skandálům, které ji mohou stát stovky milionů dolarů.

Vrcholoví manažeři Toyoty se budou učit, jak rozpoznat příznaky nežádoucího chování, předcházet harašení a nakonec, jak se chovat v případě, že se objeví obvinění z obtěžování, uvedl server USAToday.com.

V případě, že někdo skutečně obviní kolegu nebo šéfa z harašení, bude se takové oznámení řešit okamžitě. Pokud se obtěžování bude týkat generálního ředitele nebo jeho zástupce, bude se řešením problému neprodleně zabývat celé představenstvo firmy.

Toyota má totiž v oblasti sexuálních skandálů trpkou zkušenost - v neděli urovnala spor s manažerkou Sajakou Kobajašiovou, která požadovala zaplatit 190 milionů dolarů (4,2 miliardy korun).

Kobajašiová si stěžovala na to, že vedení firmy bylo hluché k jejímu oznámení, že ji obtěžuje její nadřízený. Když jeho sexuální návrhy odmítala přijmout, označil ji za nekvalitní a ona kvůli tomu přišla o místo. - více zde

Kolik nakonec Kobajašiová od Toyoty dostala, nechtěla ani jedna strana sdělit.

Experti na pracovní právo a firemní kulturu odhadují, že podobná školení, která plánuje zavést Toyota, mohou do svých vzdělávacích programů zařadit i další firmy.

"Uvidí to a řeknou si: Když to dělá Toyota, zřejmě to bude běžná věc. Musíme to určitě také zavést," předpokládá reakci dalších firem právník, který se specializuje na problematiku diskriminace, Douglas Widor.

plz, iDNES


Zdroj: Idnes.cz 8.8.2006

Přečtení článku: 19661x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.