Zprávy


18. února 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Přítelkyně ho zmlátila: naražená žebra, natržený ret a zpřetrhané vazy v koleni

Nechvalně proslulý zpěvák a rapper Ray J (34), který víc než svou uměleckou kariérou vešel do povědomí jako ‚ten z domácího videa Kim Kardashian‘, má doma pěkně ostrou slečnu. Aspirující módní návrhářka, která si říká Princess Love, asi nejde pro facku daleko. Ale to, co předvedla minulou středu, se vymyká i těm nejdivočejším představám. Ray J prý skončil po hádce ‚do krve zmlácený‘. Do případu se musela vložit policie.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


16. února 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Ženě se nechtělo do vězení za pokus o vraždu, schovávala se u vlastní oběti

do Na pátek třináctého nebude v dobrém vzpomínat 22letá žena z Hradce Králové, které právě tento den skončil pobyt na svobodě. Už loni v říjnu měla žena nastoupit výkon pětiletého trestu vězení za pokus o vraždu. Do káznice se ale nedostavila a začala se skrývat u své oběti a příbuzných.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


20. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Skupina vyšinutých žen brutálně zavraždila jinou ženu ve vysokém stupni těhotenství

Smyslná dívka na fotografii patřila svého času k nejúspěšnějším fotomodelkám a nadějným herečkám. Byla sexuálním symbolem celé jedné generace. Své sny a životní plány však nestihla naplnit. Potkal ji tragický osud, jež by možná nenapadl ani nejerudovanějšího scenáristu hororových příběhů. V šestadvaceti letech byla v pokročilém stadiu těhotenství brutálně zavražděna ve svém vlastním domě.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


15. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

České školy znevýhodňují a diskriminují chlapce. To je zapotřebí změnit!

NADEŠEL ČAS OBNOVIT CHLAPECKÉ ŠKOLY?

Už skoro odnepaměti se v české pedagogické komunitě diskutuje o tom, jak nejlépe vyhovět speciálním potřebám té které skupiny. Jak umožnit rozvoj chytrých a talentovaných dětí. Jak pomoci dětem s fyzickým postižením či poruchou učení. Jak podpořit různé etnické skupiny. Jak dostat víc dívek na technické obory. A za tím vším zaniká mnohem vážnější problém s obrovskými dopady – český vzdělávací systém vyřazuje tisíce kluků, kteří – ač mají vysoké schopnosti, a dokonce i vysokou znalost školní látky – míří místo na vysokou školu do učení. Jen proto, že ve školáckém věku byli příliš neposední.
O tom, že vzdělávací systémy většiny západních zemí jsou nastaveny tak, že zvýhodňují dívky, se hovoří minimálně od roku 2000, kdy americká socioložka Christina Hoff Sommers publikovala dnes již legendární knihu Válka proti chlapcům, kde doložila, že americké školy systematicky znevýhodňují a poškozují mladé muže.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


05. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Matka zneužívala s partnerem dcerku, soud jí zmírnil trest na podmínku

Ústecký krajský soud znovu rozhodoval v případě ženy z Mostu, která pohlavně zneužívala svou nezletilou dceru. Loni v červenci ji potrestal pěti lety vězení, po zrušení verdiktu odvolacím Vrchním soudem v Praze jí teď uložil podmíněný trest.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


02. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Pravda o samoživitelkách

Ano, spletl jsem se... V článku „Proč nepodporovat samoživitelky“ jsem psal o tom, že není vhodné poskytovat jim žádnou zvláštní podporu. Bohužel až poté jsem se přihlásil do jedné jejich diskusní skupiny na Facebooku. A zjistil jsem, jak hluboce jsem se mýlil.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


01. ledna 2015

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Ženy mají v případě podnikatelů převahu v oblasti zdravotní a sociální péče

Zde ženy dominují i v případě zaměstnanců.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


28. prosince 2014

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Skoro 98 procent pedagogů na českých školách jsou ženy, je to nejvíc v EU

V Evropské unii je Česko zemí s největším podílem žen mezi vyučujícími základních škol. Učitelky tvoří bezmála 98 procent pedagogického sboru. Vyplývá to ze srovnání Eurostatu. V osmadvacítce nejvíc mužů působí v dánském školství, představují skoro třetinu pedagogů základních škol. Podle českého ministerstva školství je ale učitelů v prvních až devátých třídách mnohem víc než jen něco přes dvě procenta, jejich podíl dosahuje 15 procent.

Diskuse ke článku (5)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.