Zprávy


27. listopadu 2006

Názor

Redaktor: MiS

Aktualita

Jak se pozná šovinistická organizace?

Dne 20.11. 2006 byl uveřejněn na webu www.ta-gita.cz příspěvek ve kterém autorka Tereza Nováková nazvala Český svaz mužů šovinistickou organizací. Zajímalo nás podle čeho se pozná, že nějaká organizace je šovinistická. Napsal jsem jí proto dotaz.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


20. listopadu 2006

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

Genderový manifest druhé kultury jako jiného pohlaví

Aneb kdo má nějaký pevný gender, „ať žije jako by ho neměl“.

Po čase jsem podíval na stránky Genderové agentury Gita. Otevřel jsem si článek Genderový manifest napsaný jakýmsi Mirem Vodrážkou a musím říci, že to bylo počtení. Již delší čas se snažím pochopit o čem vlastně ten gender je. Musím se však přiznat, že po přečtení jsem pochopil, že to asi nikdy nepochopím.

Diskuse ke článku (12)

Pokračování článku


18. listopadu 2006

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Nová diskuze

Vážení návštěvnici v minulých dnech jsme na našich stránkách spustili novou diskuzi. Rádi bychom vás požadali o vaše případné připomínky nebo názory vedoucí k vylepšení. Budeme rádi, když budete i nadále diskutovat. Přesto stále platí, máte-li potřebu sdělit něco důležitého týkající se našich témat, tak vám rádi poskytneme prostor v Aktuálních zprávách. Samozřejmě bude vám vděčni i za tipy (i cizojazyčné) na články zabývající se mužskými tématy.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


16. října 2006

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

OMELEME SKÁLU PATRIARCHÁTU

Původně jsem šel na tiskovku genderové informační a tiskové agentury gitA kvůli poslankyni Aleně Páralové z ODS, kterou si genderově uvědomělé redaktorky zvolily za typický případ diskriminace žen v politice. Jenže poslankyně nedorazila, takže jsem si místo kauzy „proč nejsem ministryní“ (k níž se v Reflexu ještě vrátíme) vyslechl zásady genderově správného psaní.

Diskuse ke článku (11)

Pokračování článku


10. října 2006

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Honza: Už je té přiteplenosti dost!

Benjamínek soutěže Bar Jan Tlachač (20) sebral veškerou odvahu a rozhodl se promluvit! Nelíbí se mu totiž, jak média den co den plní zprávy o gayích a lesbičkách. "Osobně proti nim nic nemám, ale pomáhají vytvářet iluzi, jako by být heterosexuál a mít ženskou snad už dneska bylo nenormální.

Diskuse ke článku (73)

Pokračování článku


19. září 2006

Názor

Redaktor: jjj

Aktualita

Co by mělo dělat mužské hnutí

What should the Men's Movement do? (from Pook's Mill)

Myslím tím zde politicky anganžovanou a věřejnou část mužského hnutí. Když říkám „mužské hnutí“, myslím tím hnutí politické, ne webové stránky, blogy, chaty a tak podobně.
V politice si musíš vybrat svá bitevní pole. Jinými slovy, vybíráš si ty souboje, které stojí za to je vybojovat a nemarníš čas nedosažitelnými cíli.

Diskuse ke článku (32)

Pokračování článku


24. srpna 2006

Názor

Redaktor: PeP

Aktualita

Za koho mluví české feministky?

Již delší dobu si všímám, že jménem všech žen v České republice mluví jenom několik feministek. Když se mluví o ženách, tak se na ně nikdy nezapomene. Ony dostávají ve všech médiích vždy slovo vyjádřit se k ženské otázce.

Diskuse ke článku (52)

Pokračování článku


14. srpna 2006

Názor

Redaktor: PeP

Aktualita

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

Tak nějak by se dala komentovat mecenášská činnost Ministerstva práce a sociálních věcí vůči Gender Studies. Ministersto práce a sociálních věcí věnuje každoročně spolku Gender Studies nemalé peníze na objektivní zmapování rovných příležitostí v České republice. Nyní se dočkalo studené sprchy v podobě Stínové zprávy.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


Strana:  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.