Zprávy


20. srpna 2007

Názor

Redaktor: Tom

Aktualita

Zneužívaní lidé bez domova

Pro dnešek jsem vybral krátký úryvek z článku, který vyšel 14.7.2007 v MF DNES. Jeho autor Adam Drda se kriticky vyjádřil k obsahu časopisu Nový Prostor, který distribuují bezdomovci. V článku mě zaujal názor, který vnímám naprosto stejně - to, že projevit nesouhlas s feminismem, multikulturalismem a pozitivní diskriminací je zhruba totéž co být rasista.

Diskuse ke článku (144)

Pokračování článku


15. srpna 2007

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Mateřství budiž pochváleno

Rodiček v Česku přibývá, zato otcovství je stále méně populární. Mužům chybí odpovědnost
Poslední dobou potkáváme v ulicích neobyčejně mnoho mladých žen s vyklenutým bříškem: léto budiž pochváleno! K rodičovství se zjevně rozhoupala generace narozená v polovině sedmdesátých let.

Diskuse ke článku (243)

Pokračování článku


13. července 2007

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Případ Terezka: týrání z vůle soudu

Barborka udušená svou opilou matkou, Ondřej týraný svou matkou, Terezka odebraná matce na pozorování… Tito smutní dětští hrdinové jsou jen špičkou ledovce, který je skrytou obžalobou atmosféry v naší společnosti. Atmosféry, která svědčí o lhostejnosti a o tom, že si s podstatou rodičovství nevíme rady.

Diskuse ke článku (132)

Pokračování článku


18. června 2007

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

Antidiskriminační politika: Pokrok, nebo neomarxistické jho?

Diskriminace je přirozený jev, který se vyskytuje ve společnosti od nepaměti. Spočívá v nestejném zacházení s lidmi na základě jistých vnějškových znaků, které mohou a nemusí souviset různými kvalitativními atributy jedince ve vztahu k okolní společnosti. Většinou lidí je ovšem pojem diskriminace chápán velmi zúženě, jako cosi apriorně negativního a nerozlučně spojeného s rasovými či jinými předsudky, ba někdy dokonce je na tyto kategorie zcela redukována.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


13. června 2007

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

Názory mužů, povzdechy žen

Snad ani nebudu vycházet mezi lidi. Sypu si popel na hlavu, jenže „některé skvrny již nelze odstranit bez porušení podstaty látky“, jak krásně psal pan Bohumil Hrabal. Na českém knižním trhu, kde se v poslední době uplatňuje zejména tzv. ženská literatura, chybí opačný pohled. Ve většině článků se skoro pořád opakuje schéma: silná obětavá žena a slabý ničemný chlap. Již dávno tím však nejsem dojat, spíš znechucen.

Diskuse ke článku (71)

Pokračování článku


04. června 2007

Názor

Redaktor: VaS

Diskuzní příspěvek

PRÁVNÍ STÁT ANEB ROVNOPRÁVNOST PO ČESKU

Žijeme ve dvacátém století, kdy se ženy díky stálým ohledům staly nejsilnější skupinou naší společnosti, můžou si dovolit naprosto vše a neplatí na ně žádné obecné normy ani právní mantinely.

Diskuse ke článku (112)

Pokračování článku


25. května 2007

Názor

Redaktor: MiS

Aktualita

"O čem OPRAVDU sní muži".

Máte jasný názor na rovnoprávnost pohlaví. Změnilo vám život něco, co se tohoto tématu týká? Ozvěte se. Hledáme muže s jasným názorem a životními zkušenostmi pro dokumentární film s pracovním názvem "O čem OPRAVDU sní muži". V případě zájmu se podílet na tomto projektu nám napište na info@svaz-muzu.cz

Diskuse ke článku (125)

Pokračování článku


03. května 2007

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

Politika chce pořádné chlapy...

České veřejnosti je prostřednictvím mnohých žvanilů a významné části médii sugerováno, že tu věčně kritizovanou politiku mohou spasit jenom ženy. Oceňuji sice, že se konečně nabízí alespoň nějaký konkrétní recept na zlepšení politických poměrů - včetně paragrafovaného znění návrhů na uzákonění povinného procentuálního zastoupení žen ve vedení politických stran, Senátu, Sněmovně, vládě atd., ale, když pominu ten přirozený vliv feminismu a populismu, vůbec nechápu, z čeho se taková “geniální” myšlenka zrodila.

Diskuse ke článku (16)

Pokračování článku


Strana:  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.