Zprávy


21. července 2008

Harašment

Redaktor: VaS

Aktualita

Za políbení kolegyně si Číňan odsedí pět měsíců

Pozor, v Číně může být trestné i líbání. Čínský manažer dostal pětiměsíční trest za to, že na pracovišti políbil kolegyni proti její vůli. Čína tak poprvé po dvou letech platnosti využila nový zákon o sexuálním harašení. Podle sinologa Martina Kříže tento trest odpovídá tradičnímu čínskému pohledu na sexualitu.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


04. července 2008

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

SMS 'Miláčku, chci to!' vás dostane do vězení

Flirtujete rádi přes sms nebo přes email? Ve Skotsku vám za tuhle činnost bude hrozit deset let vězení. Podle nového zákona bude trestné posílání jakýchkoli sms a emailů, které mají sexuální podtext a mohly by vést k uspokojení nebo ponížení.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


19. června 2008

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

To ošemetné harašení

Slovo harašení prý zavedl do české terminologie Josef Škvorecký. Tento vysoce kvalifi kovaný znalec angličtiny v tom jistě viděl tak trochu slovní hříčku. „Harass“ totiž znamená nejenom týrat, trápit, stále znepokojovat, soužit, sužovat, trýznit, ale také sekýrovat, znervózňovat, napadat a rušit.

Diskuse ke článku (44)

Pokračování článku


15. května 2008

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

DPA: Může být čtyřleté dítě vilným zločincem?

Pojem "sexuální obtěžování" nejspíš šestiletý Randy Castro ještě nikdy neslyšel - a to už stál ve škole v americkém státě Maryland na pranýři jako údajný zločinec z vilnosti. Učitelé měli chlapci za zlé, že svou spolužačku plácl po zadečku. Škola oznámila incident na školním dvoře policii, kde má teď kluk záznam kvůli údajnému "sexuálnímu obtěžování".

Diskuse ke článku (40)

Pokračování článku


06. května 2008

Harašment

Redaktor: radon

Aktualita

Harašenie v praxi

Feministické bludy najlepšie vyvracia prax. Tá je našťastie v prípade harašenia už roky známa z tých krajín, ktoré harašiace zákony už postihli...

Diskuse ke článku (54)

Pokračování článku


15. dubna 2008

Harašment

Redaktor: radon

Aktualita

Záludné pasti sexuálního harašení

Všechny vtipy se prý dělí na politické, nemravné a špatné. Málokdy se najde nepolitický vtip, který by aspoň trochu nezaváněl nějakou sprosťárničkou. Snadno se však může stát, že v zaměstnání budeme mít s takovou legrací jednou provždy utrum. Za košilatý vtip směrem ke kolegyním už dnes může hrozit trestní oznámení.

Diskuse ke článku (28)

Pokračování článku


03. dubna 2008

Harašment

Redaktor: Ves

Aktualita

Britové rozšiřují pojem sexuálního obtěžování

Zpřísnění zákona o sexuálním obtěžování na pracovišti ve Velké Británii může být pro zaměstnavatele značně obtížné. Nový zákon, který začne platit 6. dubna, totiž přikládá zaměstnavatelům odpovědnost za ochranu zaměstnanců před sexuálním obtěžováním i ze strany zákazníků a veřejnosti.

Diskuse ke článku (19)

Pokračování článku


02. dubna 2008

Harašment

Redaktor: Ves

Aktualita

Cena "harašení": dva miliony liber

Zní to téměř aprílově. Britská manažerka Christina Richová (tedy "Bohatá") je bohatší o dva miliony liber. Tolik činí odškodnění za sexuální obtěžování, kterému byla vystavena ve firmě PricewaterhouseCoopers. Je to jedna z nejvyšších částek, jaké byly v těchto případech kdy přiznány.

Diskuse ke článku (16)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.