Zprávy


29. ledna 2010

Domácí násilí

Redaktor: KaH

Aktualita

O sexu se budou děti učit již od 7 let

Děti v Británii by měly disponovat znalostmi o svém těle, a částečně i o pohlavním styku, ještě před tím, než opustí první stupeň základní školy. Alespoň to vyplývá z nových směrnic příslušného ministerstva, jež byly nedávno představeny veřejnosti. S informací přišel internetový portál deníku Telegraph.

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


09. ledna 2010

Domácí násilí

Redaktor: VaS

Aktualita

První letošní násilnicí byla žena

První případ domácího násilí v letošním roce v našem okrese řešili dne 4.1.2010 vrbenští policisté. Násilnou osobu, tentokrát ženu z Vrbenska, vykázali v úterý 5.1.2010 na deset dní z obydlí a jeho bezprostředního okolí.

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


28. prosince 2009

Domácí násilí

Redaktor: PeP

Aktualita

Běda mužům! Běda jim?

Urážky, výčitky, vydírání, kopance... Oběťmi domácího násilí nejsou jen ženy, ale také muži. Před deseti lety provedli studii na toto téma v Nizozemí a čísla jsou překvapivá. S některým z druhů domácího násilí se setkala třetina mužů, bylo jich dokonce o jedno procento více než žen. U nás se však mluví jen o pěti procentech mužů.

Diskuse ke článku (38)

Pokračování článku


22. prosince 2009

Domácí násilí

Redaktor: VaS

Aktualita

Malí Britové se budou učit o násilí na ženách a dívkách

Podle některých průzkumů jsou Britové vůči ženám čím dál surovější. Do britských škol tedy přibudou hodiny o domácím násilí. Krok je součástí kampaně proti agresivitě vůči ženám, jejíž výsledky jsou zatím zřejmě nevalné.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


20. prosince 2009

Domácí násilí

Redaktor: vikki

Aktualita

Rozmazal manželce hamburger po obličeji a šel za mříže

Výměna názorů v manželství je v patřičné chvíli zdravá a vztahu prospěje, nesmí však přerůst v agresi a nenávist, navíc na veřejnosti. V USA některé, byť nepřímo násilné projevy mezi manželi netolerují. Pětadvacetiletý Daniel Boss z Floridy kvůli tomu koukal na svět chvíli zpoza mříží. Své manželce totiž rozmazal při hádce po obličeji svůj hamburger.

Diskuse ke článku (12)

Pokračování článku


20. prosince 2009

Domácí násilí

Redaktor: vikki

Aktualita

Španělští manželé porušili zákaz přiblížení, soud je poslal za mříže

Na několik měsíců za mříže poslal soud ve španělské Andalusii manželský pár, který porušil více než rok platný zákaz přiblížení. Oba dva manželé se proti rozsudku brání, sešli se prý, aby dlouhodobou krizi svého svazku konečně vyřešili.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


25. listopadu 2009

Domácí násilí

Redaktor: KaH

Aktualita

Britky by před domácím násilím měla ochránit databáze násilníků

Britská policie chce vytvořit databázi domácích násilníků. Na seznamu by mohla být jména asi dvaceti pěti tisíc usvědčených útočníků. Návrh by měl být součástí zákona na ochranu proti domácímu násilí.

Diskuse ke článku (10)

Pokračování článku


11. listopadu 2009

Domácí násilí

Redaktor: VaS

Aktualita

Tři roky týrala dítě. Kopala ho a pálila cigaretou

Devítiletá dívka z Ostravy prožívala doma hotové peklo. Téměř tři roky ji surově týrala družka její matky.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


Strana:  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.