Zprávy


06. srpna 2008

Domácí násilí

Redaktor: VaS

Aktualita

Stoupá počet žen násilnic

Představa, že domácího násilí se v českých rodinách dopouštějí pouze muži, je mylná. Podle statistik, které evidují vykázání a zákaz vstupu násilným osobám do domácností, je zřejmé, že přibývá i agresivních žen.

Diskuse ke článku (62)

Pokračování článku


11. července 2008

Domácí násilí

Redaktor: Tom

Aktualita

Návrh ČSSD: Vykazovat kvůli domácímu násilí by měli i strážníci

Sociální demokraté chtějí připravit návrh, podle něhož by mohli v budoucnu násilnické osoby z domova vykazovat nejen příslušníci státní policie, ale i městští strážníci. Novelu, která by to umožnila, by rádi předložili sněmovně na podzim. Novinářům to řekla stínová ministryně ČSSD pro ženu a rodinu Anna Čurdová. Podle ní má opatření přispět k lepší pomoci obětem domácího násilí. Experti ale s návrhem nesouhlasí.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


09. července 2008

Domácí násilí

Redaktor: radon

Aktualita

Matka mučila vlastní děti - Bože, ne! Je to druhá Kuřim?

Otřesné! Uplynul sotva rok od odhalení bestiálního týrání malého Ondřeje (9) a Jakuba (12) v Kuřimi a je tu nový případ! A nápadně podobný! Sadomaso praktiky, svazování, obojky na krku, psychický teror. Tak tím vším si museli projít chlapec (2) a jeho sestra (6) z Berouna. A co je ještě horší? Stejně jako v kuřimské kauze je týrala vlastní matka.

Diskuse ke článku (77)

Pokračování článku


07. července 2008

Domácí násilí

Redaktor: Tom

Aktualita

Vězení za stalking: Pomoc obětem, nebo zbraň na bulvár?

Pronásledování, sledování, neustálé posílání SMS zpráv, volání, ale i vyhrožování.
Tak mohou vypadat projevy nového trestného činu, který chtějí poslanci na podzim zařadit do dlouho připravovaného trestního zákoníku.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


03. července 2008

Domácí násilí

Redaktor: radon

Aktualita

Občanský soudní řád: Doplnění ustanovení o domácím násilí

Cílem předkládaného návrhu zákona je doplnění ustanovení o domácím násilí, specifikace typů tohoto celospolečenského problému a odstranění interpretačních potíží, které vznikají v souvislosti s definováním a postihem domácího násilí.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


26. června 2008

Domácí násilí

Redaktor: radon

Aktualita

Alena Melichová: Paní učitelko, tatínek mě uhodil

Už jste někdy oblékali hyperaktivní dítě? Pobíhá po bytě, hraje si s plyšáky, takže ručičku do rukávu ne a ne dostat, vříská a co na něj natáhnete, zase serve. Tátovi povolí nervy, a je z toho pohlavek. Tvář zčervená, čímž kontrastuje s druhou, bledou. Co se ti stalo? děsí se učitelka ve školce. Tatínek mě uhodil.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


24. června 2008

Domácí násilí

Redaktor: VaS

Aktualita

Stehlíková se na zákoně proti fackování dětí neshodne ani s Talmanovou

Ministryně Džamila Stehlíková se stahuje. Pro zákon, který by zakázal veškeré fyzické tresty dětí, nenašla potřebnou podporu. Ani u Lucie Talmanové, která vede vládní Výbor pro slaďování rodinného a profesního života. Ta je dokonce zásadně proti, aby stát jakkoliv do výchovy zasahoval.

Diskuse ke článku (183)

Pokračování článku


24. června 2008

Domácí násilí

Redaktor: VaS

Aktualita

Jak (ne)trestat děti

I když zákaz tělesných trestů ve výchově má asi tolik logiky jako třepací židle u schizofrenie, přesto musíme na adresu Džamily Stehlíkové přiznat, že výchova dětí a zejména různé formy trestů jsou opravdu složitou záležitostí a to trochu omlouvá její naivní představy.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


Strana:  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.