Zprávy


03. října 2012

Feministická bomba

Redaktor: ld

Aktualita

Skandál. Žena zestárne, kouzlo nepřetrvá!

Indický ministr pro uhelnou energetiku Sri Prakáš Džajsval se dostal pod palbu kritiků kvůli svému pondělnímu výroku na festivale poezie ve městě Kanpur na severu země. Prohlásil, že ženy s věkem ztrácí své kouzlo.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


07. srpna 2012

Feministická bomba

Redaktor: ld

Aktualita

Polsko: Odsouzení úmluvy Rady Evropy definující gender jako sociální konstrukt

Konference biskupů Polska a četné pro-life a prorodinné organizace odsoudily úmluvu Rady Evropy, která se zdánlivě zabývá násilím proti ženám. Ve skutečnosti je to však ideologický útok na náboženství, tradici a kulturu a je oprávněně kritizována. Organizace vyzývají proto polskou vládu, aby úmluvu neratifikovala.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


03. února 2010

Feministická bomba

Redaktor: Tom

Aktualita

Rakouská ministryně prosazuje změnu hymny.

Chybí v ní 'dcery vlasti'

Rakousko se pře o státní hymnu. Ministryně pro ženské záležitosti Gabriele Heinisch-Hosková navrhuje, aby byl text 64 let starého nápěvu genderově vyrovnanější. V současné verzi se totiž zpívá, že alpská republika je "vlastí velkých synů", zatímco o dcerách není ani zmínka. A to by se podle ministryně mělo změnit.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


18. prosince 2009

Feministická bomba

Redaktor: PeP

Aktualita

Soutěž o nejsexističtější reklamu vyhrál billboard na bordel!

Když jsem si přečetl článek, že bilboard propagující bordel vyhrál mezi feministkami soutěž o nejsexističtější reklamu, tak jsem se musel smát. To snad musel někdo zaplatit, takovou blbost snad ani život nemůže přinést.

Diskuse ke článku (12)

Pokračování článku


14. srpna 2008

Feministická bomba

Redaktor: RoV

Aktualita

Falešné samoživitelky už ze sociálního systému nevytěží

Matkám malých dětí se prý již nevyplatí zneužívat sociální systém tím, že budou předstírat, že žijí bez příjmu partnera. Vyplývá to z výpočtů Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí (VÚPSP). Před sociálními reformami z loňského a letošního roku některé ženy těžily ze sociálních dávek, když uvedly, že jsou samoživitelky. Analýzu vypracoval VÚPSP letos, uveřejnil ji na svých webových stránkách.

Diskuse ke článku (77)

Pokračování článku


01. dubna 2008

Feministická bomba

Redaktor: vikki

Aktualita

Pyj ve státním znaku pohoršuje české feministky !!!

České feministky se rozhodly prosadit změnu ve státním znaku České republiky. Jsou připraveny obrátit se v nejbližších dnech na poslankyně, aby pomohly prosadit do velkého znaku genderově korektní lvici.

Diskuse ke článku (36)

Pokračování článku


18. prosince 2007

Feministická bomba

Redaktor: vikki

Aktualita

Švédsko vykastrovalo heraldického lva – symbol pro hrdinství, udatnost, sílu a královskou korunu

European Union Genderforces: Nový začátek či úplný konec Evropy?

AD OMNIA PARATUS – PŘIPRAVENI NA VŠE A VŠUDE. Tak na tohle mezinárodní vojenská jednotka NORDIC BATTLE GROUP (NBG) o síle více než 2400 mužů (a žen) rozhodně připravena nebyla. „Dostali jsme rozkaz odstranit penis lva ve znaku NBG pomocí počítače“, řekl Christian Braunstein z komise pro tradice švédské armády deníku Göteborg-Posten.

Diskuse ke článku (183)

Pokračování článku


26. června 2007

Feministická bomba

Redaktor: vikki

Aktualita

Umenie čúrajúcej feministky

Štátna opera vo švédskom Umeaa uviedla na svojom kultúrnom podujatí „umelkyňu“ zo Španielska, ktorá postojačky močí pred publikom na javisku. Švédski ľavicoví politici sú predstavením nadšení a feministky oceňujú prínos k búraniu „rodových stereotypov“

Diskuse ke článku (72)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.