Zprávy


06. června 2008

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Nabízí feminismus reálné cíle?

Feminismus často ignoruje Boží plán a nabízí ženám falešné cíle. Katolické ženy mají šanci na úspěch jen tehdy, když si uvědomí skvělý a osvobozující plán, který jim nabízí Bůh.

Diskuse ke článku (124)

Pokračování článku


30. května 2008

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Postaviť feminizmus opäť na nohy

Odvtedy, čo som sa začala angažovať v ženskom hnutí, uplynulo už takmer štrnásť rokov. Najprv som si udržiavala určitý odstup. Chodila som na stretnutia, no s výhradami, pretože pre mňa ako „politico" bolo ťažké zlúčiť feminizmus s „triednou perspektívou".

Diskuse ke článku (305)

Pokračování článku


29. května 2008

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Strach z feminismu? Proč?

Jestli mám na blozích něco rád, pak je to jejich autentičnost, která je odlišuje od sterility výstupů běžné novinařiny. Nadhozená témata a názory, spolu se souvisejícími diskuzemi, jsou často inspirativní a provokativní a nutí mě přemýšlet.

Diskuse ke článku (304)

Pokračování článku


20. května 2008

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Gender Studies naruby aneb generická feminina a zdravý rozum...

Buffy, někdejší křehká blond roztleskávačka, později neúprosná mordýřka upírů/ek má ve světě početné publikum fanoušků a fanynek. A nejen to – tento americký seriál, v mnoha aspektech unikátní, se stal také předmětem celé řady akademických studií a předmětem bádání kulturologů/žek, sociologů/žek, mediologů/žek a řady dalších. V čem je seriál a samotná postava Buffy tak výjimečný/á?

Diskuse ke článku (57)

Pokračování článku


02. května 2008

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Švédsko zavede emancipovanou značku

"Pozor, přechod pro chodkyně"

Švédské přechody pro chodce postihne již brzy radikální emancipace. Švédská vláda totiž v úterý rozhodla o tom, že klasickou dopravní značku s názvem "Pozor, přechod pro chodce" doplní její ženská obdoba "Pozor, přechod pro chodkyně".

Diskuse ke článku (196)

Pokračování článku


25. dubna 2008

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Feminismus a jeho následky

Feminismus a rasismus jsou si velmi podobné, často až totožné názory. Rasismus rozděluje lidstvo na skupiny podle barvy pleti, etnického původu či náboženské orientace, feminismus podle pohlaví.

Diskuse ke článku (270)

Pokračování článku


08. dubna 2008

Feminismus

Redaktor: jjj

Aktualita

FEMINISMUS JE NĚCO HNUSNÉHO

Filosof Osho o hnutí za rovnoprávnost žen.

Osho

Skutečné osvobození ze ženy udělá skutečnou ženu, ne imitaci muže. A to je to, co se právě teď děje: ženy se snaží být právě jako muži. Kouří-li muži cigarety, pak ženy musí kouřit cigarety. Pokud muži nosí kalhoty, pak i ženy musí nosit kalhoty. Dělají-li muži určité věci, pak je musí dělat i ženy. Ze ženy se prostě stává podprůměrný muž. Tohle potom není osvobozeni, tohle je jen daleko hlubší otroctví…. Tohle druhé otroctví je hlubší, protože si je ženy vytvářejí samy.

Diskuse ke článku (102)

Pokračování článku


13. února 2008

Feminismus

Redaktor: ker

Aktualita

Nešťastné manželství marxismu s feminismem: lze je zachránit?

Jeden znejpalčivějších problémů před­stavuje pro marxistické feministky vytvoření feministické analýzy v rámci kontextu (marxis­mus), jenž její konstrukci znesnadňuje. Patriarchát, institucionalizovaná dominance mužů nad ženami, byl pro tradiční marxisty historicky neviditelný. Většinou bývá chápán jako zohyzďující, avšak pouze lokální nádor na kůži kapitalismu, který lze léčit silným lékem státního socialismu.

Diskuse ke článku (95)

Pokračování článku


Strana:  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.