Zprávy


09. prosince 2008

Feminismus

Redaktor: murin

Aktualita

FEMINIZMUS AKO TRETIE ZLO

II. část

Prvej, zakladateľskej, vlne feministiek ani vo sne nenapadlo, že by malo byť toto hnutie postavené proti rodine. Ale veď ani Kristus neveril, že by sa jeho zmierlivé učenie mohlo stať nástrojom hromadného vraždenia.

Diskuse ke článku (103)

Pokračování článku


08. prosince 2008

Feminismus

Redaktor: murin

Aktualita

FEMINIZMUS AKO TRETIE ZLO

I. část

Rasizmus a fašizmus rozdeľovali ľudí podľa rasovej a etnickej príslušnosti. Komunizmus podľa sociálnych tried a majetku. Feminizmus rozdeľuje ľudstvo na princípe pohlavia.

Diskuse ke článku (75)

Pokračování článku


02. prosince 2008

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Feminizmus proti rodine

Tento přejatý článek byl pouze výtahem eseje pana Gustava Murína. Celou esej uveřejníme na základě dohody s autorem v příštích dnech .

Diskuse ke článku (144)

Pokračování článku


28. listopadu 2008

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Zlaté časy končí...

Feministkám se maličko pozastavil přísun státních peněz na nesmyslné projekty, které nemají žádný přínos pro společnost. Hned je zle. Zlaté časy nekontrolovaných miliónů ze státního rozpočtu končí. Je škoda, že místo věcné argumentace jsou slyšet jenom prázdné nářky feministek.

Diskuse ke článku (53)

Pokračování článku


06. listopadu 2008

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Feminismus nebyl a není problém jazykový

Cením si každého poctivého úsilí, zejména žen, které byly dosud nafoukanou "mužskou civilizací" vytlačovány na okraj společnosti. Ale protože zároveň považuji sám pojem "feministická lingvistika" za nesmysl (jakákoliv vědecká disciplína je svým obsahem, dosahem i nositeli všelidská - dokonce i gynekologie, protože občas se narodí podivný hermafrodit či příští "transsexuál") a i jiné návrhy paní kolegyně Valdrové (Jana Valdrová je germanistka a věnuje se oboru zvanému feministická lingvistika), považuji za scestné a vposledku pro feminismus za škodlivé, ozývám se.

Diskuse ke článku (23)

Pokračování článku


30. října 2008

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

"LEGO ponižuje ženy!“ tvrdí feministky

Nový katalog oblíbené stavebnice LEGO prý uráží muže i ženy.

LEGO a podobné stavebnice máme rádi, často o nich proto píšeme. Švédská organizace ERK (Společnost proti sexismu v reklamě) si však o něm nemyslí nic pěkného. Upozornila na obrázky v novém katalogu společnosti. Podle „expertů“ na reklamu tento katalog zobrazuje role muže a ženy ve zcela překonané podobě.

Diskuse ke článku (35)

Pokračování článku


18. října 2008

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Kuplet o ženské emancipaci

František Gellner

Pohled na emancipaci před sto roky přinesl básník František Gellner. Jeho Kuplet o ženské emancipaci neztratil za sto let nic ze své aktuálnosti.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


17. října 2008

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Může se to stát i tobě. Braň se.

Nikdo nemá právo tě obtěžovat. Ani pes.

Za evropské peníze se můžete dozvědět, že se máte bránit, když Vás bude obtěžovat pes. Jak? To již uvedeno není. Asi zavolat pejskaře Srstku. Alespoň tak na mě působí komiks vydaný feministickou skupinou Gender Studies financovaný Zastoupením Evropské komise v České republice.

Diskuse ke článku (49)

Pokračování článku


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.