Zprávy


19. dubna 2006

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

Feministky ve Francii nesnášejí slovo „slečna“

Žádají vládu, aby oslovení „mademoiselle“ vyškrtla z oficiálních dokumentů a nahradila jej slovem „madame“ - paní

Diskuse ke článku (8)

Pokračování článku


19. dubna 2006

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

Feministky se bouří proti reklamě na operátora

Nápadník jde žádat o ruku vyvolené, ale budoucí tchán nejdřív významně zacinká klíčky před mladíkovým nosem: "Nejdřív si ji tak na měsíc vyzkoušej v našem letním bytě. Jak umí prát, vařit..." Má to být legrace - reklama na mobilního operátora Vodafone.

Diskuse ke článku (19)

Pokračování článku


30. března 2006

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

PROBLEMATICKÉ ZÁSLUHY AMERICKÝCH FEMINISTEK

„ Jsem žena, Portorikánka a lesbička. Však jinak bych zde nebyla dostala profesuru sociologie.“ Oceňme takovou upřímnost. Měřeno politicky korektním metrem, tohle jsou přece trumfy k nepřebití. Obsah mozku nemá šanci proti majetnictví vaječníků.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


06. února 2006

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Muže chceme vidět stále jen u lopaty.

Tvrdí se, že muži nejsou diskriminováni. Jenže průzkumy varují: realita je mnohem tvrdší. Zákony nemáme špatné, ale v praxi je diskriminace mužů na denním pořádku. A společenské stereotypy jsou tak silné, že se sami muži bojí kvůli svým právům ozvat.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


03. února 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

O kyberfeminismu

aneb co to zase platím ze svých daní?

Například autorka jedné kyberfeministické webové stránky se představuje jako „ošklivá, frustrovaná. Nenávidí a pohrdá muži. Zahořklá a sprostá kráčí, a její chlupaté až zarostlé nohy směřují na Lesbos. Stále si stěžuje na svoje postavení a na výhody, které získali muži. Adam a celý jeho rod se třesou před jejím odhodláním toto změnit. Konečně jste ji našli: skutečná frustrovaná feministická děvka. Přistupte blíž a nebojte se…“

Diskuse ke článku (16)

Pokračování článku


17. prosince 2005

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

Eva Hauserová uvede v Gender Studies knihu

Vagina Catherine Blackledgeové

Eva Hauserová vystudovala biologii na Karlově univerzitě a pár let se věnovala výzkumu v oblasti molekulární genetiky, než pochopila, že bude lepší pro ni i pro vědu, když toho nechá.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


05. listopadu 2005

Feminismus

Redaktor: KaH

Aktualita

Muslimky vyhlásily globální džihád mužům

Když někde zazní slovo džihád, svatá válka, lidé obvykle zpozorní. K džihádu nyní vyzvaly i muslimské feministky, jeho terčem však nemá být poživačný Západ jako takový, ale "domácí nepřítel" - jejich vlastní muži.

Diskuse ke článku (0)

Pokračování článku


03. října 2005

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Feminismus - požehnání, nebo prokletí?

Česko patří k zemím, které ratifikovaly smlouvy a pakty o občanských a lidských právech. Přesto slýcháme, že existuje skrytá či zjevná diskriminace poměrně velké skupiny lidí: žen. Diskriminace má v běžném vnímání negativní přídech (zákon ji dokonce zakazuje). Ve skutečnosti zákazy diskriminace vůbec nic neřeší a postavení znevýhodněných lidí spíše ještě zhoršují.

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


Strana:  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.