Zprávy


31. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Neberte si kariéristku, radí mužům časopis Forbes

Časopis Forbes na sebe strhl vlnu nevole. Rozezlené ženy autory uznávaného periodika pranýřují za to, že v jednom z článků radí mužům, aby se nikdy neženili s ženami, které budují kariéru – kariéristkami. Článek Michael Noera se objevil ve vydání z 22. srpna. Vedení Forbesu se po nespočtu výtek rozhodlo stáhnout text ze svých internetových stránek a nahradit ho satisfakcí – článkem Elizabeth Corcoranové s titulkem „Nevdávejte se za líného muže“.

Diskuse ke článku (17)

Pokračování článku


30. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: murin

Aktualita

ŽENY V POLITIKE

Len čo muži pripustili, že riadenie vyspelej krajiny sa bez žien nezaobíde, už je celá spoločnosť pod tlakom feministiek, ktoré sú priam posadnuté mocou. Ak teda v roku 1681 istú Londýnčanku verejne zbičovali za to, že sa angažovala v politike, dnes to vyzerá, že feministky budú bičom hnať do politiky aj tie ženy (a je ich väčšina), ktorým sa angažovať jednoducho nechce.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


29. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: bakalar

Aktualita

ŽENY VE VYSOKÝCH MOCENSKÝCH FUNKCÍCH

Z médií slyšíme stálou kritiku, že ve vysokých mocenských a legislativních orgánech (vláda, ministerstva, sněmovna, senát) je jen malé procento žen a že vinu na tom mají muži, jejich zastaralé stereotypy a postoje vůči ženám a celkově i patriarchát. Kritika, pocházející od představitelek radikálního feminizmu, je provázena statistikou, ze které se dozvídáme procentuelní zastoupení mužů a žen ve zmíněných a jiných orgánech.

Diskuse ke článku (59)

Pokračování článku


28. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: PeP

Aktualita

Feminismus versus věda

Feminismus není žádnou vědou. Můžeme jej považovat za pseudovědu nebo dokonce za ideologii. Tohoto handicapu jsou si feministky vědomy, a proto se snaží dostat na akademickou půdu jiným způsobem.

Diskuse ke článku (86)

Pokračování článku


22. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: jjj

Aktualita

Rozumné chování – patriarchální konstrukce?

Feministické právní teorie a rozklad právního státu.

Občanské společnosti v německy mluvících zemích vnímají feminismus často spíše jako úsměvný módní myšlenkový proud. To je hrubé podceňování: v USA a Austrálii ohrožuje již tento radikální protidemokratický světový názor samotné základy právního státu. „Zeit-Fragen“ vedl rozhovor s Australankou s indickými kořeny, Babette Francisovou, dlouholetou bojovnicí proti radikálnímu feminismu.

Diskuse ke článku (93)

Pokračování článku


17. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: Tom

Aktualita

Rovnost žen a mužů objasní genderové pohádky

K lepšímu pochopení rovnosti žen a mužů by mohly přispět takzvané genderové pohádky. Dětem i dospělým mají s nadsázkou ukázat, jak se v posledních letech život a chování obou pohlaví změnilo. V příbězích totiž už nešťastná princezna nečeká jen bezmocně na to, až ji srdnatý rytíř zachrání ze spárů zla. Svůj osud bere do vlastních rukou a hrdinové se bez její pomoci neobejdou.

Diskuse ke článku (96)

Pokračování článku


03. srpna 2006

Feminismus

Redaktor: ker

Aktualita

Feminismus a násilí ze strany mužů

Část pátá

Přesvědčení, že muži jsou násilníky, zatímco ženy ne, tedy že muži jsou vždy těmi, kteří násilí působí, zatímco ženy a děti jsou vždy jejich oběťmi, je nyní tak hluboce vryto do povědomí společnosti, že stavět se k tomuto tvrzení tázavě znamená říkat si o celkové zpochybnění a o odsouzení. V Británii, v Americe a v Evropě pomoc ženám v současnosti představuje koncern s obratem mnoha milionů liber ročně; je to vlastně celé průmyslové odvětví se stovkami azylových domů, aktivistů a výzkumníků, přičemž všichni dělají jediné – hlásají poselství o násilí mužů vůči ženám

Diskuse ke článku (37)

Pokračování článku


27. července 2006

Feminismus

Redaktor: murin

Aktualita

POKUS O PORTRÉT FEMINISTKY

Človek by si myslel, že v sparnom lete vášnivé debaty ustanú a všetci sa svorne vrhnú k vode. Nie tak feministky! Ostávajú bdelo na stráži o čom som sa nedávno presvedčil letmým nahliadnutím na web-stránku akýchsi feministických „prezidentiek", A tie na mňa nemôžu zabudnúť ani pri takýchto demoralizujúcich teplotách. To predsa nemôže byť normálne, tu musí ísť o nejakú úchylku, či dokonca úchylky, ktoré sa stručne pokúsim diagnostikovať.

Diskuse ke článku (59)

Pokračování článku


Strana:  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.