Zprávy


08. listopadu 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Galantně muži ženám rovnost šancí nedají

Matyáš Zrno publikoval článek Feministická Žába na státním prameni (HN, 19. října). Autor kritizuje projekt, který vzdělává pedagogickou veřejnost a jejím prostřednictvím dorůstající českou populaci v otázce rovnosti mužů a žen. Nelíbí se mu vydávání státních peněz na takovéto projekty v situaci, kdy je sociální stát v krizi.

Diskuse ke článku (17)

Pokračování článku


07. listopadu 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

„Genderová korektnost“ zakyslých žab

Pralesnička strašná - jedna z nejjedovatějších žab čeledi Dendrobatidae.

Vážené přítelkyně, vážení přátelé, občanské sdružení Žába na prameni před časem vyhlásilo soutěž Kyselá žába, jejímž cílem má být „upozornit veřejnost na sexistické a genderově stereotypní vyjádření redaktorek a redaktorů různých médií […], na výroky osobností z kultury a politiky a na genderově nekorektní filmy, pořady a reklamy“. Soutěžící mají posílat návrhy „sexistických“ výroků, pořadů, filmů a situací, které je v poslední době „nadzvedly ze židle“.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


07. listopadu 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Jozef Miškolci, Anna Babanová, Dana Radová:

Sexismus je jako novodobý rasismus

Z nesčetných sociologických výzkumů vyplývá, že neexistuje nic, co lze nazvat ženskou nebo mužskou přirozeností. Ano, čtete dobře: již před několika desetiletími byl vyvrácen nejsilnější argument odpůrců rovných příležitostí: neexistují žádné "přirozené" schopnosti žen a mužů, které by ospravedlnily vykonávání typicky "ženských" či "mužských" činností.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


06. listopadu 2006

Feminismus

Redaktor: jjj

Aktualita

Feministická past v Evropě zaklapla!

Aneb „Máte kufry pro své děti už sbalené?“

K tomu, abychom se mohli podívat na důsledky aplikace radikálního feminismu v Evropě opravdu z ptačí perspektivy, tedy z hlediska globálního vývoje na našem starém kontinentě, je naprosto nezbytné si nejprve osvěžit základní fakta. Na tomto místě je třeba smeknout před serverem Českého svazu mužů: udělal pro osvětu ohledně „růžového moru“ v rekordním čase v podstatě jednoho roku ohromné množství práce a zmapoval tuto novodobou smrtelnou společenskou nákazu opravdu ze všech relevantních hledisek.

Diskuse ke článku (148)

Pokračování článku


23. října 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Slovo“máma” a “táta” má být na černé listině

Možná se dočkáme dne, kdy slova jako “máma” a “táta” zmizí ze školních učebnic. Tak by si to alespoň přála australská lesbická aktivistka Vicki Hardingová. Podle její příručky “Learn to include”, která prý vzbudila zájem mezi některými australskými pedagogy, by měly být děti na veřejných školách od začátku vychovávány v politicky korektním, “pokrokovém” duchu.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


20. října 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

Feministická Žába na státním prameni

Státní rozpočet má schodek kolem 100 miliard, sociální stát je v krizi, čeká nás důchodová a zdravotní reforma. To vše ale našemu eráru nebrání v tom, aby platil všelijaké podivuhodné programy.

Diskuse ke článku (73)

Pokračování článku


07. října 2006

Feminismus

Redaktor: vikki

Aktualita

JE-LI BŮH MUŽSKÉHO RODU, MUŽI BIJÍ MANŽELKY

Anglikánská církev vydala směrnice, podle nichž věřící nemají o Bohu mluvit v mužském rodě, protože to podněcuje násilí vůči ženám. Sděluje to agentura LifeSite s odvoláním na Daily Mail ze 4. října.

Diskuse ke článku (16)

Pokračování článku


05. října 2006

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Novodobý feministický newspeak

Česká republika se v okamžiku přičlenění k EU zavázala mj. k používání nesexistického jazyka. Možná nebude dlouho trvat a budou zakázány knihy většiny klasiků. Jejich sloh totiž dehonestuje a degraduje ženy. Současní autoři budou za použití sexistického slohu dostávat vysoké pokuty případně jim bude zákázána spisovatelská činnost.

Diskuse ke článku (57)

Pokračování článku


Strana:  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.