Zprávy


28. září 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: PeP

Aktualita

Žena se žalobou kvůli diskriminaci neuspěla

Jednapadesátiletá ekonomka Marie Čauševićová neuspěla se svou žalobu na společnost Pražská teplárenská, v níž firmu vinila z diskriminace kvůli pohlaví. Obvodní soud pro Prahu 7 dnes zamítl i její návrh na dodatečné dosazení do funkce finanční ředitelky tepláren. Stejně tak nesouhlasí s požadavkem Čauševićové na veřejnou omluvu v médiích a s finanční satisfakcí jeden milion korun. Toto rozhodnutí zatím není pravomocné, žalobkyně se prý určitě odvolá.

Diskuse ke článku (36)

Pokračování článku


24. září 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Potřebujeme Euroúřad pro pohlavní rovnost?

Levicové feministické požadavky často vyvolávají u občanské veřejnosti pobavený úsměv. V poslední době ale mnoha normálním lidem začíná tzv. tuhnout úsměv na rtech, protože jde opravdu do tuhého.
Agresivní šíření levicové feministické ideologie totiž získává čím dál větší podporu ze strany Evropské unie. A není to podpora zdaleka jen myšlenková. Jedná se o soustředěný útok na evropskou legislativu a evropský rozpočet s cílem prosadit tuto ideologii z moci úřední.

Diskuse ke článku (17)

Pokračování článku


18. září 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: jjj

Aktualita

Kdo bude rozhodovat o počtu dětí v Čechách?

Ženy a nebo muži?

Jestliže Český statistický úřad (ČSÚ) zjišťuje, v jaké fázi demografické katastrofy se náš národ právě nachází, má proto už od nepaměti jeden ukazatel: fertilitu. Tedy počet dětí, které za svůj život statisticky porodí jedna česká žena. Říkám si a mnohý čtenář se mnou – hned v prvním odstavci a hned tak ostrá slova – „demografická katastrofa“?

Diskuse ke článku (97)

Pokračování článku


14. září 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Týrám ženy a jsem na to hrdý!

To mi alespoň vyplývá podle dnešních měřítek. Nepovažuji totiž ženy za menšinu a nechci, aby se na ně pohlíželo stejně jako na muže. Kult ženy mi v tom brání. Je mi to skutečně líto, ale já prostě nedokážu v ženách vidět jen lidské zdroje, použitelné obdobně jako mužské. Nechci víc vojaček, hornic ani vězenkyň. Natož aby všude tvořili vůči mužům úměrnou polovinu.

Diskuse ke článku (184)

Pokračování článku


09. září 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Začala kampaň zaměřená na rovnost mužů a žen

aneb jak se vyhazují peníze daňových poplatníků

Přestože byla napsána ohromná spousta článků, že platová diskriminace je v rámci volného trhu naprostá hloupost a neexistuje jediná objektivní studie, která by to prokazovala, tak existuje stále dost feministických spolků, které se na tomto tématu dokáží živit. Navíc za peníze daňových poplatníků.

Diskuse ke článku (5)

Pokračování článku


23. srpna 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: Tom

Aktualita

Islandští muži na rodičovské dovolené

Islandská společnost se v roce 2001 rozhodla definitivně opustit rodinný model živitel rodiny/hospodyně a nový zákon, který vstoupil v platnost, předpokládá naplno pracující ženu i muže, kteří sdílí rovným dílem radosti i starosti výchovy a péče o děti.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


21. srpna 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: PeP

Aktualita

Diskriminace podle pohlaví

aneb presumce viny.

V poslední dnech se věnuje velké množství mediální pozornosti případu Marie Čauševič. Kauza svým způsobem jedinečná, protože přináší v době okurkové sézony prostor pro senzaci. Nevím, zda si kauza takovou pozornost zaslouží, ale o to nejde. To hlavní co mi na celé kauze vadí je, jak ji pojali/y všichni redaktoři/redaktorky resp. jak podlehli/y feministickým tlakům, že se jedná o diskriminaci podle pohlaví dříve než bylo o tom pravomocně rozhodnuto nezávislým soudem.

Diskuse ke článku (63)

Pokračování článku


18. srpna 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: PeP

Aktualita

Diskriminaci žen vedení firmy popírá

V případu prvního soudu o diskriminaci žen v práci dva muži z představenstva tvrdí: shodli jsme se prostě až na jiném zájemci.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


Strana:  25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.